Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ilyenkor ősszel, . De néha...

Ilyenkor ősszel, . De néha nyáron is, miért kell mindenkinek füstölnie? Miért nem égetik el a kandallóba a faleveleket?

Figyelt kérdés

Vagy a kályhába, vagy akárhol.

Szeretem, hogy nem lehet 5 percre se kinyitni az ablakot, mert valahol égetik a faleveleket, és jön be a füst a lakásba...



2013. okt. 14. 11:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nem mindenki Budapesten él!

Sőt, az ország többsége nem ott él!

2013. okt. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem meg a bolhából csinálsz elefántot. Ne próbáld meg úgy beállítani, hogy napi 24 órában leveleket égetnek. Ez a "adja másnak, akinek van kandallója" érvelés meg szörnyen gyakorlatiatlan és gyerekes.

Vannak olyan dolgok, amiket be kell nyelni az embernek. A lakóhely és a környezet mindig kompromisszumokkal jár. Ha városban élsz, el kell fogadnod a tömeget, a zajt, a járművek bűzét. Ha falun élsz, el kell viselned a falusi élettel együtt járó tényezőket. Ha hátramész a kertbe, el kell viselned az állatok szagát. El kell viselned, hogy néha füst van. Ha tanyán élsz, akkor meg a magányt kell elfogadnod, hogy mindentől távol vagy. Az életben mindig van szükséges rossz, amit el kell fogadni.

2013. okt. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom.


De én lakón lakom és a kertvárosi övezetből én is szeretem, mikor jön fel a füst télen, és nem lehet szellőztetni.



Köszönhetően a drága fűtési díjaknak.

2013. okt. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Kicsit tényleg bosszantó, de most mit lehet ellene tenni?:D

Ha kertes házba laknánk talán mi is ugyanezt csinálnánk.

2013. okt. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Jelzem, ha kályhába tennék, ugyanúgy bejönne a szaga. Felénk mindenhol vannak kandallók, télen meg kell nézni, mikor szellőztetek.

Egyébként nagyon káros, nem hiába tiltják - ill. próbálnak átállni égetésről komposztálásra vagy zöld kukásautókra. De ugyanez érvényes az egész fűtési szezonra: én most voltam egy pest környéki kis településen, öt óra után nem lehet levegőt venni az utcán. Gondolom, hogy amilyen drága a tüzelő, a fa mellett még minden mást is égetnek, pedig már a fa is büdös. Hossző távon szürők lesznek a kéményeken és mérni fogják a károsanyag kibocsátást, ahogy más helyeken már csinálják.

Addig meg, hozzátartozik az élethez.

2013. okt. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
60%
Én imádom ezt az őszi füstös szagot. Ez az egy, amit az őszben szeretek.
2013. okt. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, el tudod képzelni, hogy valaki bevisz egy vödör levelet, végig a házon, begyömöszöli a kandallóba, begyújt, kiszellőzeteti a füstöt, amivel a nedves lomb teleokádja a házat, aztán feltakarít, majd másnap elölről kezdi?

Mellesleg, kedves Vörösnefeljcs, a fa nem büdös, sőt, ha jól van beállítva a tüzelőalkalmatosság levegője, továbbá légszáraz fáról beszélünk, kifejezetten illatos tud lenni.

2013. okt. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

16-os

Én is imádom a füst illatát 😊 A gyerekkorom és a téli havas estéket idézi fel bennem. Ez nekem a boldogság illata 😊

Az őszt magát is imádom,a gyönyörű színek,az erdőkben/fás részen a nyirkos lehullott levelet nehéz illata. Hmmm 😊 Maholnap 40 éves leszek,de a mai napig ha száraz,lehullott falavél szőnyeg van,órákig rugdosom,rohangálok benne 😊

Ami itt a köcsög BP-n elég nehéz 😁 Egy undorító,húgyszagú,retkes igénytelen ,büdös város. Visszasírom a füst illatú kisvárost ahol felnőttem.

Ott nem okádom ki a belem amikor kilépek a házbhá. Itt kilépek pofáncsap a húgyszag,egy 1.5 m átmérőjű okádékon kell átmászni és sorolhatnám. Igénytelen dögök...

2020. okt. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
...ha kilépek a házbol"
2020. okt. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!