Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszéd miatt mindig...

A szomszéd miatt mindig fölkel a kisfiam. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Panelban lakunk, 3 hete költöztünk ide, a fölöttünk lakó elöször 2-3 naponta, az utóbbi egy hétben viszont minden nap pontban fél 3-kor nekiáll egy félórás kalapálásnak. A kisfiam (15 hónapos) ekkor alszik, ill. aludna, de erre mindig zokogva felsír, alig tudom megnyugtatni és estig el van cseszve a napunk, se enni nem akar, se játszani, semmi nem jó, ölbe kell fogni estig, nyügös, mert nem tudta kialudni magát.

Ezt már nem bírom tovább... De igazából ök nem tesznek rosszat, mert késö este/kora reggel csinálják, csak éppen nekünk rossz az idözítés ezért még szólni sem merek érte.

Valami ötlet?


2013. dec. 12. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Valóban nem kötelezheted, hogy hagyja abba. De felmehetsz és megkérheted, hogy ha lehet, legyen szíves máskor csinálni, mert olyankor aludna a kisfiad.

Valószínűleg fogalma sincs arról, hogy ez bárkinek probléma, és ha normálisan szólsz, készségesen átrakja, ha lehet.

Annyi a trükk, hogy valóban KÉRD. Kedvesen, mosolyogva. Persze lehet, hogy nemet mond, de kicsi az esély rá. De a lényeg, hogy a kedvesség a kulcs.

2013. dec. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg normálisan a szomszédot, hogy szerel-e valamit, vagy felújítás van-e náluk, mert hallod, hogy minden nap ügyködik. Talán ha elbeszélgettek róla, akkor máskorra időzíti.

Ha meg csak úgy rendszeres hobbiból barkácsol, azt nem a lakásban szokták. Nekünk is van ilyen szomszédunk, de ő az alagsorban ügyködik, így nem zavar senkit sem.

Ha csak valami felújítás, akkor meg úgyis vége lesz egyszer.

2013. dec. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én átsétálnék a szomszédhoz és próbálnék beszélni vele. Nyilván egy átmeneti felújítást/javítgatást végez a saját lakásán amihez ugye szíve joga, de nem fog örökké tartani.

Megmondod, hogy mi a problémád és megpróbáltok esetleg időpontot egyeztetni, hogy ő mikor ér rá kalapálni és a te gyereked mikor tudnád altatni, és így talán elérhető, hogy a két esemény ne essen egybe.

Ha normális akkor nem lesz gond.

2013. dec. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak nem akartam, hogy úgy jöjjön le "na most költöztek, de már kötözködnek..." De már nagyon sajnálom a kicsit, hogy minden délutánja szenvedés :S
2013. dec. 12. 13:17
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen normálisan szólj neki, hiszen házirend szerint is jókor zajong. Talán neki mindegy is, mikor kalapál, csak ugye később már sötét van, egyezzetek meg egy jó időpontban.

Ha fél a gyerek, akkor mutassátok meg neki a kalapácsot óvatosan, talán akkor nem fog félni.

2013. dec. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ne idegeskedj rajta...

múltkor rántott húst csináltam és már ennyitől is jött a szomszéd, hogy ne klopfoljak, mert alszik a gyereke még egy órát. Pedig nem csinál az ember minden nap rántott húst. :)

Szerintem nyugodtan szólhatsz, hisz ő is tudja, hogy ezzel zavarhat másokat.

2013. dec. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A panel ilyen,ott fogsz bezombisodni,ha jót akarsz,főleg a gyereknek,költözzetek el onnan.Ha majd abbahagyja a kalapálást a fölső lekó,lesz más helyette,és ez így fog menni vég nélkül.

Én is laktam panelben,két helyen is,egy betonrengetegbe zárt prolivilág az egész.

Most biztos elküldenek engem a "sznobos k.csög" francba,meg a nőnemű szülőmet,stb.

2013. dec. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én 10 éve lakom panelban, és közel sem olyan az életünk, mint az előző válaszolónak. Nem kell ahhoz panelban lakni, hogy zajos szomszédod legyen. Sajnálom a kisfiad, de lehet, hogy a szomszédnak is csak akkor jó. Rákérdezhetsz, de ne vedd biztosra, hogy sikerrel jársz. Ha mindig ugyan akkor kezdi, az nyilván nem véletlen, és nem fog örökké tartani. Amúgy lehet, hogy mást meg a kisfiad zavar valami módon.

A panelhoz még annyit, hogy én rengeteg különböző típusú lakásban, házban voltam már, és mindenhol voltak idegesítő dolgok. A panelosok meg nem proli bunkók, mint ahogy a 'máshol' lakók sem agysebészek. Mindenhol vannak idióták. A jelek szerint ott is, ahol az előttem szóló lakik.

2013. dec. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia ha még aktuális akkor az én tanácsom is az, hogy beszélj vele, mert ő nem tudja, hogy titeket zavar. szerintem 1 próbát megér
2013. dec. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!