Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nem önző szemét dolog, ha...

Nem önző szemét dolog, ha valaki kisajátítja a háza előtti területet, hogy ne tudjon senki oda parkolni a háza elé?

Figyelt kérdés

Láttam már sokszor, hogy az illető kertes házban garázsban parkol ugye, de a háza előtti terület ami a kerítés, és az út között van, az ki lett sajátítva, hogy ne tudjon senki oda parkolni.

Pl fát ültetett, oszlopokat tett le, vagy felszorta kaviccsalm, és oszlopokkal kerítette el meg lánccal.

Nem bunkóság ez egy kicsit? Az tudtommal közterület, ami a kerítésén kívűl van!

És főleg egy szűk utcában ilyet csinálni, ahol amúgy is nehéz leparkolni, ha az ember megy egy rokonához, hova tegye a kocsit?



2013. dec. 19. 07:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
97%

nálunk is ez van, bár én üdülő övezetben lakom, szóval ide nem nagyon parkol senki, mindenki a saját kertjébe/háza elé. mégis vannak nálunk is kis tuják, meg sziklák, mégpedig azért, mert fű van, amit mi locsolunk, mi nyírunk és nem akarjuk, hogy rámenjenek kocsival. főleg sáros időben, illetve télen nagyon jól jönnek a tuják és sziklák, mert én a tuják mögött állok a kocsival és így legalább senki béna nem csúszik bele a kocsimba.

megállni meg lehet előttünk itt-ott, de az utat legalább nem szélesítik ki (földút). Egyébként engem rohadtul zavarna, ha mások megállnának előttem, szoktak is évente párszor (pl. szüreti, tűzijáték és ha nagy hó van, mert sokan ide járnak szánkózni) azt kibírom, de ha rendszeresen ide állnának kibuknék. egyszer egy szembeszomszédnál valamit felújítottak és a munkások minden nap elénk álltak és már sárgult a fű a kocsijuk alatt, úgy kellett szólni, hogy ne ide álljanak már, hanem tán az elé, akinél dolgoznak.

2013. dec. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
22%
az hogy te a háza elött parkolsz az utcán, ahoz semmi köze, ha nem akadályozod a ki és bemenetelében.Közterületen oda álsz ahová akarsz. Ez 1 magyar anomália , hogy nem tetszik a tulajdonosnak ha megálsz a háza elött. A kapu elött nem állhatsz meg, de ódébb igen.
2014. aug. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
26%
én se örűlök ha beállnak a ház elé, de közterület és bárkinek joga van megállni az utcán. Én 1 irányú szük utcában lakom, és beállnak a kapu elé, nem tudunk kiállni, na ez bosszantó már, de ha nem akarok elmenni sehova, akkor nem zavar ha odaállnak.
2014. szept. 22. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 pandamanci válasza:
100%

Ha szűk utcába mész, ahol nem lehet parkolni, parkolj máshol! Mellettünk egy kocsma van és legtöbben autóval mennek iszogatni. Még is elénk parkolnak, nem a kocsma elé, az közterület, de nekünk kell rendben tartani, söpörni, füvet nyírni, levelest bezsákolni, de a ráparkoló autók miatt csomó helyen kikopott a fű és mivel esőben is beállnak az útpadka ellett,keréknyomok miatti hatalmas besüppedés van, iszonyú ronda, gyakran a kapunk elé is odaállnak. Ott bagóznak, mióta tilos a kocsmában, tele dobálják csikkel, cigisdobozzal, dzsuvás zsebkendővel stb. Illetve egy bolt is van az utca végén, amit onnan hazafelé megzabálna a népek, túrórudis csomagolás egyebek, eldobálva.


Tervezem bokrok szoros beültetését, úgy, hogy ne nagyon kívánkozzanak a közepükbe bemenni az idegenek és oda retkezni, parkolni.


Ha már kötelezettségei vannak az embernek, rendben tartani a háza lőtti területet (nézz utána), akkor viszont JOGAI is vannak, ez egy ilyen bicikli.

2015. jún. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
az úttesten meg tudsz állni, a kerítés mellé meg nem szabályos állni.
2015. jún. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk van egy cukrászda, annak a vendégei a környékbeli házaknak meg a kapubejárójába is beállnak. Ha el akarsz menni otthonról még sokszor várnod kell szezonban. Én legszívesebben nem hogy láncot meg sziklát raknék, hanem kromofág ágyúkat..
2015. dec. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!