Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A magyarországi magyarok...

A magyarországi magyarok miért olyan bunkók a romániai magyarokkal?

Figyelt kérdés
Miért? Néha úgy csinálnak a magyarországi magyarok, mintha ők fensőbb rendűek lennének, csak azért mert néhány 100 km-el odébb laknak...

2014. jan. 11. 13:38
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
51%

,,Ha állampolgárságról van szó, akkor is először románok vagytok, mert semmi se történt volna veletek, ha Viktorka nem jött volna rá, hogy kell neki az extra szavazat."

Az állampolgárságtól románok vagyunk ? Jó vicc , bunkó fejedet told a wikipédia elé és nézd meg vele hogy romániába 1.5 millió magyar él , az állampolgárság nem tudom hol nemzetiség , te még Magyarul is képtelen voltál megtanulni , szerencsétlen . Két szó értelmét nem tudod felfogni . És a Viki barát szavazatait az RMDSZ ha szerencsétek lesz begyűjti , de most 50 000 szavazat + ba a 10 000 000 emberhez nem sok vizet zavar ... És ezért is ne rajtunk csattanjon az ostor , ha annyira rossz ez akkor pattogj Vikinek , és ha lusta vagy hozzá akkor FOGD BE A POFÁD .


,,Nem magyarok, hanem "romániai magyarok". Felőlem tartsatok akármilyen évszázadokkal ezelőtt elfelejtett népszokásokat, akkor is azok maradtok.''

Igen , elfelejtett népszokások , a történelem népszokás , még egy bizonyíték hogy nem beszéled a nyelvet ..

És másrészt érdekes hogy az elfelejtett népszokásodat kb. a lakosság 99.99% tudja , de ha a nagyapád aki megérte a világháborút tudna miket írsz apát tökét is levágta volna nehogy megszüless . És 70 év nem évszázad , még egy bizonyíték arra hogy Nem beszéled a nyelvet .


,,De miért szégyen románnak lenni? Nem az. Hisztizni, hogy nem akartok az lenni inkább az, olyanok vagytok, mint a mi cigányaink.''

Miért szégyen románnak lenni ? Hát te se történelmet nem tanultál se tw-t nem nézel , a világ legmocskabb nemzete , minden országba panaszkodnak náluk , sokszor a román rendszámtábla miatt az egész autót átkutatják , tw. tele van azzal hogy melyik országba mit raboltak ki és kit öltek meg , és egy háború alatt annál alattomosabban senki nem árulta el a szövetségeseit , de minek is mondom annak aki a történelmet se volt képes megtanulni .... És nagyon érdekes , olyanok vagyunk ezek szerint mint a cigányok , mégis több híres Erdélyi Magyar van (arányosan a népességre számítva ) mint Magyarországi , mégis el tudjuk érni azt a gazdasági szintet és amikor a tüntetés volt , 150 000 Magyar között el tudott menni úgy egy román hogy senki egy követ se dobott rá , azért én megnéznélek téged akkor ha a cigányok tüntetnének Borsod megye Autonómiájáért és te cikáznál ott kocsival ...

2014. jan. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos a jelenlegi magyarországi vezetésnek is sok köze van ezeknek a sztereotípiáknak a kialalkulásához.

Ahogyan már írták:

- a szavazati jog (Miért szavazzon itt Magyarországon egy másik ország állampolgára? Nem lakik itt, nem itt kap ellátásokat, járulékot és adót sem ide fizet. Neki tehát teljesen mindegy, hogy itt ki van hatalmon, akor miért kellene megengedni, hogy mégis beleszóljon. Előző szerint 50e szavazat nem számít. Valóban nem. De miből tart a postán kicsit felduzzasztani ezt az 50ezret. Ez itt a baj, hogy a jelenlegi kormány felhasználja akaratuk ellenére a külhoni magyarokat. Az itthoniaknak pedig ez nyilván nem tetszik, ez pedig nem csak a kormány hibája. Ha a fenti dolgokra tekintettel lennének a külhoni magyarok is, akkor egyetlen román állampolgárságú magyarnak sem szabadna akár elgondolkodnia sem azon, hogy itt szavazzon.)


Ezen felül is van egy csomó olyan dolog, amivel a nagy "egyesítés" helyett széthúzást vált ki a kormány.


Azt azért joggal lehetne elvárni, hogy:

- akkor adjunk évi nem tudom hány darab 50%-os vagy 90%-os utazási kedvezményt egy külhoni magyarnak alanyi jogon (!!), ha ezt a magyarországi magyar állampolgárok is megkapják. Jelen helyzetben egy magyar állampolgárnak kevesebb kedvezmény jár, mint egy románnak, ehhez képest a román egy forint adót nem fizet ide. Tehát én utaztatom őt. Szerintem ez így nincs jól.

- Széchenyi Könyvtárba beíratkoztam, megnéztem, nekem 6800 Ft-ot kell fizetnem évente tagsági díjként. Kicsit lentebb görgetve mit látok? Magyarigazolványosoknak ingyen van. A pofám leszakad.


Sajnos ez nem a ti hibátok, de rajtatok csattan :(

2014. jan. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Szívemből szólt, igazat #22!
2014. jan. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:
50%
Akkor ugyanolyan helyzetben vagyunk én is ezt gondolom a magyarokról hogy lenéznek minket
2014. jan. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
63%
Azért mert bunkók, aluliskolázottak, frusztráltak és balfékek nem tudják kezelni a helyzetet. A tanultabb magyarok kétlem hogy elutasítóak az ERDÉLYI magyarokkal.
2014. jan. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
44%

nem korekt munkavalalok,bunkon viselkednek.

csiki csuki neha magyarok neha romanok ahogy az erdekuk

kivanja.

a legmergesitobb volt szamomra mint turista tobb esetben tapasztaltam hogy joval baratsagosabb volt velem a romaniai

roman mint az erdelyi magyar...

2014. jún. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

En budapesten szulettem, az egesz csaladom tiszteli a kulhoni magyarokat, a barataim, mindenki, a neptancosok erdelyi tancokat tanulnak, a fel orszag tele van szekelykapukkal, nem tapasztaltam semmilyen gyuloletet kulhoni magyarok ellen.

Eljenek soka a szekelyek, a felvidekiek es a delvidekiek!

Akar a hivatalos tortenelmet nezzuk, akar a kettos honfoglalast, akar barmilyen teoriat, Erdelyben elobb voltak magyarok, mint Pannoniaban! Erdely az oshaza, ott gyokerezunk.

2016. nov. 7. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!