Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerinted nem fura ahogy...

Szerinted nem fura ahogy viselkednek a szomszédaim? Elég szokatlan, mintha bujkálni akarnának. Lehet bűnözők, vagy álcázott kémek vagy mi?

Figyelt kérdés

Én egyetemista vagyok, sok időt töltök itthon, és feltünt a fura viselkedésük. Előzör nem is érdekelt, de mikor kirakták, hogy kamerával örzött terület akkor már furcsálottam, hogy ez egy kertes házas környék ami elég jó biztonságú, nem egy nyócker meg nem egy katonai bázis... akkor minek nekik felkamerázni a házat, meg kirakni 2 táblát ami erre figyelmeztet? Fél éve költöztek szembe velünk megvették az eladó régi házat.

Először a átlátható léckerítést lecserélték 2 méteres olyan lécre amin belátni sehol nem látsz be.

Aztán kiraktak 1-2 táblát a kapura meg a postaládára, hogy "kamerával megfigyelt terület".

Aztán ami a legfurább, hogy kocsival járnak el, felszereltek elektromos kapunyitót, így csak azt látni, hogy nyílik a kapu kigurulnak majd megvárják míg bezáródak majd mennek el.

Van 1 lányuk meg 1 fiúk. Akik nem hordanak magukkal kulcsot. Becsöngetnek, és nyílik az elektromos kapu.

Az emeletről szoktam látni, hogy befele menet mikor beérnek a kerítésen belülre szinte rohannak befele a házba futó léptekkel. Mintha valami mesterlövész célozná be őket, és a ház az egyetlen menekülési lehetőség.

Ja és a legfurább, hogy éjjel teszik ki a kukát! Sokszor jövök haza este késő éjjel, egyetemi életben benne van az éjjelig tartó kocsmázás, :D és 11-12 kor érek haza és akkor nyílt a kapu hátra nézek és teszik ki a kukát... 11 kor??? és ezt kifigyeltem, délután nincs kint a kuka este 6-7 kor sincs mikor már sokan kitették másnap reggelre a kukásoknak, hanem 10-11 kor már kint van! Ki teszi ki 11 kor a kukáját éjszaka? Aki valamit ott rejteget szerintem!



Nem fura ez egy kicsit? Igen tudom, sok problémám van, és én se vagyok kicsit ép ha őket figyelgetem, de nekem jogom van tudni hogy valami sziáés ügynököket küldtek ide, vagy valami menekült sorozatgyilkosokat.

Szerintem normális ember nem teszi ki a kukát 10-11 kor éjjel mikor délután is itthon vannak, és nem kameráztatja be a házát 2 méteres kerítésekkel körbe véve...


Miért ilyenek? Kezdek félni!



2014. márc. 24. 20:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

"Először a átlátható léckerítést lecserélték 2 méteres olyan lécre amin belátni sehol nem látsz be. "

Az en hazamnal annyi a kulonbseg, hogy nem csereltuk le a keritest, csak korbe ultettuk a hazat tujakkal. Hogy miert? Van ilyen felfujhato medencenk az udvaron, nehogy azt nezzek mar az utcarol ahogy a felesegemmel furdunk (vagy pont mast csinalunk :D )


"Aztán kiraktak 1-2 táblát a kapura meg a postaládára, hogy "kamerával megfigyelt terület"."

Regen volt egy kis uzletunk, ahova tobbszor is betortek, ezert felszereltuk kameraval. Ido kozben az uzletet bezartuk (mar nem ment olyan jol), a kamerakat pedig nem dobtuk ki, hanem felszereltuk otthon.


"Aztán ami a legfurább, hogy kocsival járnak el"

Ez aztan tenyleg fura, hogy 2014-ben az emberek kocsival jarnak valahova.


"felszereltek elektromos kapunyitót, így csak azt látni, hogy nyílik a kapu kigurulnak majd megvárják míg bezáródak majd mennek el."

Ezzel mi a gond? Testverem lakasanal is van ilyen elektromos kapu, nagyon kenyelmes tud lenni.


"Van 1 lányuk meg 1 fiúk. Akik nem hordanak magukkal kulcsot. Becsöngetnek, és nyílik az elektromos kapu."

Tehat biztos vagy benne, hogy meg egyszer se hasznaltak kulcsot. Anyuka otthon van, ok becsengetnek, anyuka meg beengedi oket.


"Az emeletről szoktam látni, hogy befele menet mikor beérnek a kerítésen belülre szinte rohannak befele a házba futó léptekkel. Mintha valami mesterlövész célozná be őket, és a ház az egyetlen menekülési lehetőség."

Biztos erzik hogy figyeled oket.


"Máskülönben pont 11 kor pattan kia fejükbőlm, hogy holnap jön a kukás mi? Minden héten ugye? Fél éven át? Na persze!"

Okos egyetemista letedre hallottal mar az okostelefonrol? Es arrol hogy lehet berakni emlekeztetoket? Nekem is minden szerdan este 9kor szol a telefon, hogy rakjam ki a kukat, mert ejszaka viszik el. Hogy miert allitom be? Mert mar egy csomoszor elfelejtettuk kivinni.

2014. márc. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 pelgrim ***** válasza:
11%
Hát a kerítés kicserélése a bekamerázás és az arra figyelmeztető táblák kirakása olyan helyen, ahol csak kertes házak vannak bizony fura és kevésbé rokonszenves. Ezek az emberek valamitől nagyon félnek, de mindez ne adjon neked okot semmiféle negatív véleményre róluk vagy viselkedésre velük szemben. Ne adj okot arra, hogy tőled is féljenek!
2014. márc. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

ebben a témakörben most olvasok először kérdéseket, egytől egyig mind nagyon szórakoztatóak

dobj át egy labdát, hátha visszakapod, akkor beszélgethetsz, mondanám, hogy vigyél sütit, de szerintem fiú vagy

2014. ápr. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Röviden: ne félj, nem tűnik különösnek a dolog.


Fontos hogy nyitott legyél az itt érkező válaszokra, és ne ragaszkodj az előzetes megérzésedhez. 11-es válasz pl. nagyon jó. Nincs olyan ember aki mindig mindent helyesen ítél meg első látásra. Viszont ha kész vagy igazodni a valósághoz a megérzéseid ellenére is, akkor józanabb ember leszel.

2014. ápr. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
100%
Kezdj el ásni egy alagutat a kertjük alá, szólj ha kész és mondom tovább!
2014. máj. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Hűha , mi is akkor furák lennénk számodra. Ha sikerül házat vennünk nagy átláthatatlan kerítést szeretnénk, illetve kamerát és elektromos kaput. 😁 Mondjuk felénk sok helyen van kamera, indokolt is... Amíg kertes házban laktunk mindig éjjel tettem ki a kukát, mert akkor jutott eszembe. Ha mentem reggel dolgozni tudtam hogy elfelejtem, sietni kell, ha meg nem akkor meg nem akartam korán kelni amiatt. Úgyhogy ezekben a dolgokban semmi fura nincs.
2020. máj. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!