Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Másnál is ez a szokás?

Másnál is ez a szokás?

Figyelt kérdés
Városban lakom, a szobám ablaka az utcára néz. Nem tudok szellőztetni, mert ha kinyitom az ablakot, és ha jön valaki hozzánk akkor mánia az ablakomon bekiabálni hogy nyissam ki az ajtót. Szüleimet szokták keresni, épp emiatt kellemetlen, főleg hogy csengőnk is van... De senki sem csenget, csak ha látják h nyitva az ablak akkor mennek oda és ott szólnak. Másnál is szokás, hogy idegenek bekopognak az ablakon, vagy épp ha kinyitják egy percre h átszellőztessék a lakást, már csüngnek az emberek az ablakba? Csak szerintem bunkóság?
2014. júl. 16. 13:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Megmondod nekik,hogy tessék csengetni,mert téged ez zavar.
2014. júl. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jó, de 10ből 10 ember aki idejön az ablakban csüng! Néha kiszoktam szólni, hogy nemjó a csengő? De akkor én vagyok a bunkó meg azért én sem figyelhetem ezt minden nap, meg nem állhatok neki az embereknek :S Csak arra vagyok kíváncsi hogy normális hogy az ablakomba lógnak akik ide jönnek, és bennem volna a hiba?
2014. júl. 16. 13:25
 3/13 anonim ***** válasza:

:)

ird ki kis papirra az ablakra,hogy ne zavarj!

2014. júl. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Meg 20 éves létemre én tanítsam meg 40-50 éves embereknek hogy csengetni illik? :/
2014. júl. 16. 13:26
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
de miert jonnek hozzatok ilyen sokan?
2014. júl. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Apukám maszekol. Szoktak jönni árajánlatot kérni meg stb. Már csak emiatt sem lehetek bunkó velük.
2014. júl. 16. 13:27
 7/13 anonim ***** válasza:

Szólj apukádnak, hogy ismerősöknek mondja meg, hogy legközelebb csöngessen mert megijedsz.

Vagy az ajtóra írd ki hogy tessék csöngetni.

2014. júl. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Írd ki az ablakra, hogy "Hiába dörömbölsz, nem hallom. Jé, ott egy csengő?"
2014. júl. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
meg van oldva.
2014. júl. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló a gondom. A szobám a kapu felőli oldalon van és a járókelőknek kb vállmagasságig ér. Igaz én falun lakok és nincs nagy forgalom nálunk, de volt (és van) is rá példa a mai napig. Meg lehet amúgy szokni a dolgot és engem jobban zavar hogy megpróbálnak belesni a házba. Nem mintha volna bármi érdekes a szobámban, de a dolog határozottan idegesítő. Egyszer amikor elegem lett a bámészkodókból kiraktam egy borotválkozó tükröt az ablakba, egyből elfordult mindenki aki belenézett. Nem tudom mit láthattak, de nagyon hasznos volt! Azóta volt már kint egy kocsikba rakható rendszámtábla "És szia..." felirattal az is érdekes eredményeket szült. A lényeg hogy tegyél ki valamit amitől észbe kapnak az emberek. Végleges megoldást sajnos nem tudok. Én már feladtam és beszedtem a kirakatot, marad a redőny amit általában leengedek félig és úgy nyitok ablakot, de azt is bukóra.
2014. júl. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!