Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Másnál is ez a szokás?

Másnál is ez a szokás?

Figyelt kérdés
Városban lakom, a szobám ablaka az utcára néz. Nem tudok szellőztetni, mert ha kinyitom az ablakot, és ha jön valaki hozzánk akkor mánia az ablakomon bekiabálni hogy nyissam ki az ajtót. Szüleimet szokták keresni, épp emiatt kellemetlen, főleg hogy csengőnk is van... De senki sem csenget, csak ha látják h nyitva az ablak akkor mennek oda és ott szólnak. Másnál is szokás, hogy idegenek bekopognak az ablakon, vagy épp ha kinyitják egy percre h átszellőztessék a lakást, már csüngnek az emberek az ablakba? Csak szerintem bunkóság?
2014. júl. 16. 13:20
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Igen utolsó, nálam is előfordul hogy leskelődnek. Szintúgy nincs semmi érdekes, de ha épp öltözöm vagy pihenek, elég kellemetlen tud lenni hogy az ablakban egy fejet látok aki épp kukucskál. Ja, és olyan is volt, hogy épp a kertben napoztam- elég nagy kertünk van, viszonylag magas zárt, téglakerítéssel - aztán mentem be a lakásba, azt veszem észre hogy egy ember csimpaszkodik fel a kerítésen, és úgy néz be és kiabál hogy nyissak ajtót!! Na ekkor volt hogy nagyon begurultam, és odaszóltam neki hogy Miaz, nemjó a csengő?! Na ekkor telt be nálam a pohár. Az emberek ilyenkor meg általában hebegnek-habognak hogy jajj hát van csengő, meg biztos nemszól meg stb, de szerintem hihetetlenül nagy taplóság ez a viselkedés. Én ha megyek valahova, akkor minden esetben csengetek (ha nyitva a kapu, ha nem), aztán ha nem nyitnak ajtót akkor vagy hazamegyek, vagy telefonon felhívom az illetőt hogy merre jár. Kellemetlen hogy a sok 40-60 éves embert egy fiatalnak kell jómodorra tanítani, és még sokszor én vagyok a bunkó.
2014. júl. 16. 14:25
 12/13 anonim ***** válasza:
61%

Egyszerűen ne reagálj, ha az ablakon szólnak be, egy idő után rá fognak szokni a csengőre, hidd el.

Maszekolással nem csak ti jártok jól, hanem a megbízó is, mert ha apád nem csinálja meg nekik olcsón, akkor mehetnek máshoz aki ki tudja mennyire megbízható, és drágább is. Szóval nekik legalább annyira illik kedvesnek lenniük veletek, mint fordítva.

2014. júl. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez hihetetlen nagy bunkóság. A te "bunkóságod" azzal, hogy megmondod hogy nem jó-e a csengő, semmi ahhoz képest amit csinálnak.

Az a baj, hogy bele se gondolnak, hogy ők hasonló helyzetben hogy reagálnának. Vagy belegondolnak, és őket nem zavarná. (Vagy csak nem tudják, mennyire idegesítő lenne.) Szóval én megpróbálnám nekik elmagyarázni, hogy ők mit szólnának, ha valaki nézné őket mondjuk felkelés közben. És mond el határozottan, hogy szeretnéd ha ezentúl a csengőt használnák. Lehet ezt nem bunkón is, mondjuk én bunkón mondtam meg a magamét hasonló okok miatt szüleim több ismerősének is, nem lett belőle semmi baj, legalább tudták hogy engem mindig békén kell hagyni.

2014. júl. 21. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!