Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nem bírjuk már! Ti mit tennéte...

Nem bírjuk már! Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Albérletben lakunk a párommal. Fölöttünk lakik egy három gyerekes anyuka, aki szerint teljesen normális, hogy a gyerekei egész nap ugrálnak, dübörögnek, üvöltenek felettünk, mint a sakál, mert hát gyerekek, és mit csináljon velük, zárja be őket? Párom nem bírta, fel is ment nekik szólni, hogy alattuk lakunk, csináljon valami a gyerekeivel. Erre az volt a válasz, hogy nem tud velük mit csinálni, annyit csak, hogy leviszi őket az udvarra, és akkor meg ott hallgatja az összes lakó az ordítást. Én is éltem panelban, de engem a szüleim megtanítottak viselkedni, akkor ő miért képtelen megnevelni a saját gyerekeit? Komolyan eddig egy reggelen sem tudtuk kipihenni magunkat, mert mindig felkelünk rájuk. Miért vagyunk kötelesek ezt eltűrni? Beszélni látjátok, nem lehet az anyukával, mert ahhoz túlzottan tuskó. Ti mit tennétek? Nem tudunk elköltözni, még csak most jöttünk ebbe az albérletbe nyár elején, és egy éves szerződésünk van.
2014. aug. 18. 11:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Szólnék a kozos képviselőnek.
2014. aug. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%
Szóljatok a közös képviselőnek !
2014. aug. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%
Én is csak ezt tudom javasolni, ha ez se használ, beszéljétek meg a többiekkel, hogy egy éjszaka had bömböltessétek a zenét. ha ők lejönnek szólni mond hogy ez zene, nem várhatják el hogy halkan szóljon.
2014. aug. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
34%
De most oszinten! Tenyleg, mit csinaljon a no a harom gyerekkel? Nem ejszaka duborognek. Eleg rossz nekik is, sot a gyerekeknek, hogy muszaj nekik negyen egy panelban lakni. Ti jottetek kesobb, ti nektek kell menni elobb.
2014. aug. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

A közös képviselőnek már szóltunk, sajnos ő sem tud mit tenni. Nem csak mi vagyunk kiakadva, hanem a többi szomszéd is, mert a gyerekek a lépcsőházban is üvöltenek, mint aki nem normális, és 20 percig másznak fel 2 emeletet.

4-es: Hát tudod nem hiszem, hogy még nekünk kellene elköltözni, mivel nem velünk van a gond! Én is gyerekként laktam panelban, és engem meg tudtak nevelni a szüleim, úgyhogy hagyjuk ezt a nem lehet mit csinálni velük magatartást! Csak nevelni kellene talán!Nehogymár még én sajnáljam őket, mikor mi nem tudunk tőlük pihenni!!! Gondoltam hogy lesz ősanya hozzászólás is...

2014. aug. 18. 11:42
 6/24 anonim ***** válasza:
64%

Fel lehet mondani az egy éves szerződést, ha a lakhatást súlyosan befolyásoló körülmény merül fel, ami a beköltözéskor még nem volt ismert. Nem fog vasvillával visszatartani a bérbeadó.

A közös képviselővel fölösleges beszélni, ő nem hatóság, nem ez a feladata. Panelban minden hang felerősödik, dübörgésnek hangzik a sima járkálás is. A gyerek gyerek, az a dolga, hogy mozgékony legyen, pláne ha hárman vannak, ezt nem fogod megváltoztatni. Nektek kell olyan lakást keresni, ami a szükségleteiteknek legjobban megfelel. De addig is a füldugó csodákat tesz.

2014. aug. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
És tudod attól, hogy gyerek valaki, attól még nem azt jelenti, hogy mindent lehet, és azt csinál amit akar, mert ő gyerek! Nem érdekel, attól még nekem is jogom van a normális, nyugodt élethez! Nem én tehetek róla, hogy nekik panelban kell élniük, de akkor nekik is kutyakötelességük alkalmazkodni! És attól, hogy valaki szült három gyereket, még nem ér többet senkinél, hogy ilyen kiváltságai legyenek, hogy ő bármikor zavarhat mást!Te szívesen hallgatnál hülye kölyköket egész nap feletted dübörögni és ordítani mit egy elmebeteg? Na ugye, így már egész más a helyzet...
2014. aug. 18. 11:45
 8/24 anonim ***** válasza:
92%
A 4. nem ősanya. Ősanya én vagyok, mégis a ti álláspontotokkal értek egyet. A 4.-es inkább liberális szülőnek tűnik. Imádom a gyerekem, de mégis, már kicsiként meg kell tanulnia hogy egy közösség tagja legyen, ne zavarja viselkedésével a környezetét. Persze nem kell egy helyben ülnie, de lehet normális hangerővel is játszani. Minden nap van egy óra tombolási idő neki otthon, ennyit mindenki tolerál, meg délután két óra játszótér. A nap többi részében nincs rá panasz.
2014. aug. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

8-as, ez teljesen normális, és természetes, amit te írsz. Itt nem az a gond, hogy néha halljuk őket, hanem hogy EGÉSZ NAP...

Arra értettem az ősanya kifejezést, akinek csak a gyerekből áll az élete, mindent megenged neki, mert hát gyerek, és neki minden jár, még mások szándékos zavarása is. Nem neveli.

A te esetedben egész más a helyzet, az simán tolerálható.Nyilván nem azt várjuk, hogy soha ne legyen zaj, de azért mindig egy kicsit sok ezt hallgatni.

2014. aug. 18. 11:52
 10/24 anonim ***** válasza:
42%

Kedves kérdező! Teljesen megértem, hogy miért vagy ennyire ideges, biztosan nem lehet könnyű, de nem hiszem el hogy ezt nem láttátok/hallottátok a beköltözés előtt...

Azért egy kicsit te is megérthetnéd ezt, három gyerek biztos óriási meló, főleg egy egyedülálló nőnek és hát sok gyerek meg neveltetés ide vagy oda - nagyon eleven, ezzel nem lehet mit csinálni. Az unokaöcsém is jól nevel gyerek volt, mindig köszönt a felnőtteknek, kinyitotta az ajtót, szépen étkezett, de a természete olyan eleven és szeleburdi volt, sajnos ezzel nem lehet mit csinálni, idővel lenyugszanak. Tudom, hogy marhára bosszantó és idegesítő, de más nézőpontból is érthető hogy ez miért van így.

És ezt nem egy úgynevezett "ősanya" írta, hanem egy huszonéves lány, aki meg tudja ezt érteni...

2014. aug. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!