Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pénzt gyűjteni, vagy együtt...

Pénzt gyűjteni, vagy együtt élni a fontosabb ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

2 és fél éve vagyok együtt a párommal, ugyanabban a városban élünk, de külön. Ő szülőknél, és lakótárssal lakom (bérlem a lakást). 27-28 évesek vagyunk. Szinte minden nap találkozunk, együtt is alszunk nálam, vagy nála, de a munka és az egyéb teendőink miatt az esti 1-2 óránál nem tudunk többet együtt lenni hétköznapokon. Anyagilag a családunk nem tud támogatni minket.


Mivel én lakást bérlek, alig van egy kis félre tett pénzem. A párom otthon csak jelképes összeget ad haza, így tud félre tenni, mert saját lakást szeretne. Én már szeretnék együtt élni vele, ő anyagi okokból még nem.


Nem is tudom, ebben a helyzetben melyikőnknek van igaza.


Még nem elég a félre tett pénze egy kisebb saját lakásra, talán még a lakás árának a felére sem. Én nem tudnék pénzzel beszállni a lakás megvételébe, mert nekem alig van. Ha albérletbe költöznénk össze, valóban nagyon kevés pénzünk maradna, kettőnknek együtt véve is. Ám ha még gyűjtögetni akar, otthon kell maradnia még 2-3 évig is, és akkor is kellene hitel a lakás megvételéhez.


Szeretjük egymást, szeretek vele lenni, de lassan úgy érzem, összeköltözés nélkül ennyi idősen, ennyi idő után nincs értelme ennek a kapcsolatnak. Olyan, mintha szinte egy középiskolai szintű dolog lenne.


Most akkor kinek van igaza, mit lehetne tenni?


2014. aug. 5. 10:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

albiba együtt

összes pénz a közösbe, lakástakarék és így


most 2 év múlva ő vesz egy lakást, te beköltözöl ha szétmentek meg semmid sincs?

2014. aug. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Úgy, ahogy az előző mondja. Összeköltözni együtt, és lakástakarék.

Ennek így semmi értelme, hogy 28 évesen is még külön laktok, viszont együtt alszotok. 18 évesen még normális, de ennyi idősen már nem. Párod részéről kicsit kifogásnak érzem ezt a gyűjtögetést. Még ha fél-1 éven belül összegyűlne a lakás ára, meg is érteném. De így, 2-3 év? Az sok.... 30 évesek lesztek mire egyáltalán összeköltöztök. Beszéljétek ezt meg, ha nagyon hajthatatlan, én keresnék inkább olyat, akivel lehet egy KOMOLY kapcsolatom.

2014. aug. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Miért első most sincs semmije, nagy valószínűséggel 2 év múlva pont így semmije sem lenne.

Én megértem a srácot, eddig gyűjtögetett minden hülyeségre elkölthette volna a pénzét de az helyett inkább félretette a jövőjére. Nagyon érett gondolkodás inkább tőle.

2014. aug. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%

Ám ha még gyűjtögetni akar, otthon kell maradnia még 2-3 évig is, és akkor is kellene hitel a lakás megvételéhez. --

lényeg hogy most is és 3 év múlva is kell hitel..akkor mi értelme az egésznek? semmi. csak kifogás!!!

2014. aug. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az utolsó, hogy nem mindegy hogy havi 100 ezer vagy 40 ezer a törlesztő.
2014. aug. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

most meg tudod mondani milyen lesz a hitel 3 év múlva?

milyen feltételei lesznek?

3 hónappal előre se tudod megmondani.

pasinak kényelmes otthon, hogy ki van szolgálva

2014. aug. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Miért ne tudná megmondani? Azt hogy mire mennyit kell felvenni bármikor kiszámolható abból pedig a törlesztő is.
2014. aug. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ja aztán majd nagyobb lakás kell neki és még pár évig otthon marad :D
2014. aug. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jaj utolsó te vagy éretlen nem a kérdező párja.
2014. aug. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%

Ez a tipikus kérdés, amire kétféle válasz jön:

- a kuporgató, anyuval élek 30 éves koromig, de majd valaha lesz hiteles lakásom, vagy veszek vidéken 1 millióért egy odút

- költözzetek össze, az önállóság fontos, úgysem tudnátok venni lakást, így is tudtok spórolni, de értelmes felnőtt nem él otthon.


Az isten szerelmére, 27 éves vagy, egy Pán Péter szindrómás hülyegyerekkel akarsz együtt lenni, és 30 évesen összeköltözve rájönni, hogy a tévé elé kéri a sört, vagy pedig összeköltözni és felnőtt módjára élni?


Nem nehéz a döntés!


Mindig csak ez a pénz...a pénzért te veszel dolgokat: önállóságot, boldogságot, szabadságot, ő meg...mit is vesz belőle? mozijegyet?

2014. aug. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!