Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire hall engem az alattam...

Mennyire hall engem az alattam lakó?

Figyelt kérdés

Tudom, furán hangzik a kérdés, de eddig családi házban laktam, és most költöztem a 4.emeletre, ez a legfelső szint.

Nem szeretném az alattam lakót zavarni, de lábujjhegyen közlekedni sem. Szóval a mindennapi élet mennyire zavaró-pl porszívó, mosógép, gurulós szék vagy ha csak úgy jövök megyek?



2014. dec. 1. 11:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%

Mindent lehet hallani. Napközben nem zavaró, mert akkor egyébként is van egy alapzaj, így nem tűnik fel.

Viszont korán reggel, késő este, amikor már nyugi van és csend, akkor nagyon zavaró tud lenni, úgyhogy akkor ne hangoskodj.

Elvileg van házirend is, hogy nagyobb zajjal járó tevékenységeket (pl. porszívózás) hány órától hány óráig lehet végezni.

2014. dec. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
régi építésű téglaházban feltehetően nem hall, de panelban más a helyzet.
2014. dec. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy aki emeletes házban él, egy idő után meg sem hallja a mindennapi élettel járó zajokat. Persze, ahogy előttem írták, az éjszakai porszívózást, mosást lehetőleg mellőzd :) de nem kell lábujjhegyen osonni, és ne használj fapapucsot és hasonlókat.
2014. dec. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én téglaházban lakok, itt a porszívózás hangja hallatszódik, a víz, ahogy megy le, aztán ennyi. De igazából megszoktam, és szinte kizárom.
2014. dec. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

Én laktam régi tégla házban is, ott minden áthallatszott, egy tüsszentés, az is hogy dugták az alattunk lakó csajt, vagy hogy valamelyik szomszéd szeretett gitározni.


Most panelban vagyok, és meglepően halk szomszédok vannak, egy-egy alkalommal nézett valaki hangosan tv-t de akkor már tényleg kb üvöltette vagy porszívózott este, de még az sem volt zavaró.


Ez az idő után meg sem hallja sem teljesen igaz, szerintem pont hogy elkezdik magukat hergelni az emberek, eleinte csak a nagy zajra, aztán már a halk szellentésért is feljönnek hogy rendőrt hívnak :D

2014. dec. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én régi,gangos téglaházban lakom,itt pl szinte semmit nem hallok a fölöttem lakóktól. Maximum ha bútorokat húzgálnak .

Porszivózást,mosógépet,még sosem hallottam . A mellettem lakók tvjét viszont hallom,de csak a fürdőszobában.

2014. dec. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

Ami nagyon le tud hallatszani, ha valaki mezitláb (mármint papucs nélkül) mászkál, meg a fapapucs-szerü lábbeli. (Gondolom, a magassarkú értelemszerüen kiesik, normál ember nem hord ilyet otthon).

Ha van gyerek, akkor arr célszerü doafigyelni, hogy az építökocka/legó ne a padlóra, hanem (játszó)szönyegre legyen kiboritva (mert borzasztó hangja van), illetve a tologatós kisautó is nagy zajt tud csapni - lehetöleg szönyegen használja.


A gurulós széket szintén szönyegen használd (egy olcsó, kis szönyeg böven elég, akkor csak az kopik, az esetleges drágább vagy parkett nem.)


A hátartási gépeket csak nappal használd, amikor feltehetöen senki nem alszik.


Ami még megérné, hogy megkérdezed az alattad lakót, hogy nincs-e kisgyerek, beteg, több müszakos valaki náluk, mert akkor azok nappali alvásidejére kicsit odafigyelhettek.

2014. dec. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én panelház földszintjén lakok, és sajnos nagyon sok minden lehallatszik, még nappal is, pedig nem vagyunk szőrszálhasogatóak. Azért megszakadni nem kell, vannak hangok, amiket hallunk, de tudjuk, hogy nem lehet vele mit kezdeni, pl. a porszívó hangja, stb. A többiek jól leírták, mire figyeljetek, de azért összeszedem én is, saját tapasztalat alapján. :3

- A székek lábára érdemes vennetek öntapadós kis korongot. Ezek kis puha köröcskék, amiktől ha pl. hátracsúsztok a széken, nem olyan, mintha keresztülvájnátok a padlót. Ezt azért emelem ki, mert az új felső szomszédunk székei olyan iszonyatos nyikorgást rendeztek, és nagyon gyakran, hogy a hátunkon is felállt a szőr, úgyhogy ajándékoztunk nekik egy csomag ilyen kis bigyót. Pár száz forint össz-vissz.

- Háztartási gépeket érdemes nappal használni. Általában 8-tól 8-ig van a hangoskodható időszak. :)

- Ne nagyon ugra-bugráljatok a padlón, mert alul olyan, mintha leszakadna a fejetekre a mennyezet. Mikor fent buli volt, konkrétan féltem éjszaka, hogy rámszakad a plafon. Kisgyereknél is erre figyeljetek, mert hiába kicsik, borzasztó hallgatni odalent, ahogy futkároznak meg ugrálnak. Mi is voltunk kicsik, barátnőmék a harmadikon laktak, és meg lett velünk értetve, hogy halkan kell közlekedni, mert lehallatszik. Most laknak felettünk gyerekesek, mintha egész nap kilós súlyokat dobálnának a földre meg szumósok szaladnának fel-alá. :S Reggel hétkor erre kelni igazi élmény.

2014. dec. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

Alattad lévő nem nagyon hall semmit. Sima jövés-menést nem. Csak az ilyen dobogás, fapapucs, szék-, bútortologatás jellegű hangokat, meg ha leejtesz valamit. Sokszor azt sem tudja az ember, van-e vki felette. Akkor szokott probléma lenne, ha gyerek van, és az általában ugrál, szaldgál, tombol.


Viszont a szomszédtól elválasztó közfalak sok esetben olyan minőségűek, hogy vagy a fülembe dugom a tévét, vagy a szomszéd is azt hallgatja, amit én. Illetve tisztán érteni a beszédet szavanként mindkét szomszédból sajnos. Sokszor van olyan gondolatom, hogy nem ártana a meglévők elé 5 centivel második közfalat is felhúzni...


Porszívót, hajszárítót természetesen az egész ház fogja tudni, hogy éppen használod. Ezt elnézik egymásnak az emberek, de nem azt, ha valaki naponta háromszor csinálja. Azt is lehet azért tudni, mikor megy a felső lakónál a mosógép, mikor van nyitva a csap, mikor tölti vagy engedi le a kádat, mikor csukja az ajtókat, ablakokat, ha nagyon fülelek azt is tudom, melyik szobában van épp, de ez nem zavaró hangerejű. Igazából ha idősek vagy szingli van a feje fölött az embernek, abból semmit sem hall, de egy 5 fős család már megpróbáltatásokat jelenthet. Beszédhang nem nagyon jön le, csak ha buli van, és hangoskodnak.


Az ember sokkal inkább az oldalsó szomszédok életébe folyik bele kénytelen-kelletlen. Szeretkezés is áthallatszik. Másik oldalon meg most is hallom épp, hogy a szomszédasszony telefonál. Ha odanyomnám a fülem a falhoz idézhetnék is belőle. Oda se kell nyomnom... Volt szerencsém gangos- és panelházhoz is, egyiket sem mondanám különbnek e tekintetben.


Szóval, nyugodtan lehet jönni-menni, de azért tornaórát ne tartsál ott. Amúgy biztos vagyok benne, hogy belőled semmit nem fog hallani az alattad lakó, mert a balhés figurák nem szoktak ezen a kérdésen szorongani.

2014. dec. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszi nektek.

Egy aranyos nyugdíjas házaspár lakik alattam, már bemutatkoztunk egymásnak.

A porszívót, mosógépet persze hétköznap délelőtt használom és a mosógép alá tettem ilyen csúszásgátlót, talán az is tompít valamit.

A székekre akkor majd még veszek ilyen tappancsokat amit itt ajánlott valaki.

Akkor azért igyekszem figyelni, de nem kell osonkodni a lakásban. :)

2014. dec. 1. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!