Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért kellene letolnom a...

Miért kellene letolnom a havat a szomszéd járdáját? Beszólt a szomszéd, hogy nagyon paraszt vagyok mert még centire pontosan a saját járdámat tolom csak le!

Figyelt kérdés

Hogy Ő figyeli már évek óta, hogy centire pontosan a saját járdámon tolom csak el a havat, és az öreg néni aki melettem lakik örülne ha egyszer letolnám az övét is!

És nagy paraszt vagyxok!


Miért tolnám le más járdájáról a havat?



2015. jan. 4. 09:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Az elvárás negatív gondolat. A be nem vált elvárásért elmarasztalni valakit pláne. Tehát az, aki ítélkezik és leparasztoz, az saját magával sincs rendben, ne törődj vele.

Ha a nénike megkér és segítesz neki, megteheted, de senki nem kényszeríthet rá érzelmi zsarolással.

A parasztozó ítélkező fejében lévő káosztól neked nem kell függened, az az ő fejében létezik csak, ha baja van veled valakinek, az az ő baja, nem a tied.


Ennyi.

2015. jan. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
75%
ha szépen kért volna meg a nénike akkor letolnám neki is, de így...
2015. jan. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy én segítőkész vagyok, de ha ilyen módon kér meg engem egy idős ember, akkor én is biztos nem segítenék neki. Teljesen megértelek kedves kérdező.
2015. jan. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 PocakBáró válasza:
14%
Ha nekem beszólna egy ilyen 80 és a halálközötti neni én inkabb a hót nem lelapátolnám hanem taposóaknát raknek alá.Ha akar valamit mondja hogy segítség kell ne arcoskodjon mert én félnék a helyébe hogy agyonvág a 220!!!
2015. jan. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 PocakBáró válasza:
Bocsánat a havat...(mielőtt valaki megjegyezné)
2015. jan. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Itt sokan nem tudnak olvasni, nem a neni szolt be, hanem egy masik szomszed, a neni erdekeben. Igaza van, bar o is letolhatna a havat, ha ennyire sziven viseli a neni sorsat.
2015. jan. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 PocakBáró válasza:
Merre laksz hogy van hó???Nálunk csak napsütés és szél!
2015. jan. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
A néni nem volt ott, a másik szomszéd szólt, hogy de sok energiám van centiméterezgetni a saját járdám és a nénié között!
2015. jan. 4. 14:46
 19/24 anonim válasza:
13%

Dehogy kell lelapátolnod a néninek. Miért kérnek rajtad számon bármit is? Ők tettek neked bármilyen szívességet? Majd ha a kezedbe nyom egy ezrest agy ő, vagy a néni, hogy csináld már meg, akkor van miről beszélni. Ne tegyél a szomszédokért szart se egyébként. Nekem a volt, görény vénember szomszédom lenyúlt 20 mázsa tűzifát, amikor elköltöztem, mert a faterom adott neki kapukulcsot, hogy elvihet néhány lécet (és nem tűzifát) a sufniból (és nem a fáskamrából). Amikor meg visszakértem tőle, mert eladtam valakinek, akkor meg még ő volt megsértődve.


Nem éri meg rendesnek lenni senkivel. Próbáltam én is sokáig, de soha sem működött, mindig csak feleslegesen pazaroltam az időm és az energiám.

2015. jan. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

Centire pontosan tényleg bunkóság. 20-50-cmvel szoktak a határon túl takarítani. A szél úgy is visszafújná...

a néniset meg már sokan leírták.

2015. jan. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!