Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti szólnátok, ha társasházban...

Ti szólnátok, ha társasházban rendszeresen este 8 óra után mosnak a mosógéppel?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk ebbe a panelba. Átlag este 9-11-ig mosnak, dübörög a centrifuga.. kisbabával vagyunk... Én már több társasházban laktam, de ilyet még nem tapasztaltam, zavaró és rendkívül illetlenségnek tartom! Azt is észrevettem, hogy több család csinálhatja, mert különböző mértékben, és több irányból szűrődik át a zaj. Szerintem nem kommunikálnak egymással, hanem megmutatják, hogy én is tudok ám késő este mosni.. Én szeretnék szólni nekik, bár sajnos nem tudom kinyomozni kit érint, a lépcsőházban nem lehet egyértelműen hallani, és az is lehet, hogy a falszomszéd másik lépcsőházból jön a zaj. A problémám az, hogy a társasház házirendje 20 óráig engedi a zajjal járó munkák elvégzését, de a csendháborítási törvény 22 óráig. Bár ugye többször átnyúlnak 22 órán felül is.

2015. jún. 29. 10:35
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
92%

Nem fog a világ hozzád idomulni mert szültél egy gyereket. Elárulom ,kb majdnem minden nőnek van vagy lesz, de nem mind kezdi el azt hinni, hogy ettől ő bármilyen különleges elbírálásba kellene részesüljön. A gyerek megszokja a zajokat,idő kérdése nem kell hangszigetelt burokban tartani. Gondolom a baba szokott bőgni, akkor meg nem dörömböl át a szomszédság, mert tolerálja a zajt.

Én meg nem fogok csak szabadnapon mosni,hanem akkor mosok ha összejön a mosógépnyi szennyes, és az kb 2-3 naponta van.

Tudvalevő, hogy a panelnak papírfalai vannak, minek kell olyan helyre költözni annak aki nem bírja a zajokat? Hogy lehessen veszekedni ,perlekedni, zsémbeskedni? Tanya, családi ház, bár ott meg a szomszéd kutya fog ugatni ,az lesz a baj.

2015. jún. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
81%
Hogy kérsz szívességet, ha azt sem tudod honnan jön a zaj? Mi lesz akkor amikor változik a gyerek napirendje, ahogy nálunk? Mindig hozzátok igazodjanak a lakók?
2015. jún. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 A kérdező kommentje:
Egy kisgyereknél nem szándékos ha sír, ehhez csak ennyit tudok hozzáfűzni. De ha késő este, és ezek szerit meg éjjel zajongok, egyszerűen nem vagyok tekintettel a másikra. Ennyi, megkaptam a válaszokat, ma már az a normális, hogy mindenki szarik a másik fejére. Kívánom, hogy legyen mindenkinek, akit érint, hogy legyen ez a legfőbb öröme és késő esti szórakozása, hogy mos és tereget.
2015. jún. 29. 11:15
 14/66 anonim ***** válasza:
88%

Gyárban melózok, legtöbbször nappal alszom. Ha valaki nappal mos akkor azzal engem zavar. Akkor én is problémázzak azon hogy miért nem hagynak aludni a zajjal?

Nektek nem szabadott volna panelba vagy bármilyen társasházba menni, mert semmi toleranciátok nincs az ezzel járó zajokra. Hidd el egy mosógép az semmi, majd ha előjönnek a már fentebb említett zajok, az fog igazán az őrületbe kergetni (pl hangos zene, felújítások, tévé, beszédhang, járkálás, állatok).

2015. jún. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
90%
Akkor mit írjunk? Csengess körbe az összes falszomszédot és mond el neki a kívánságod. Lehet hogy tolerálják és korábban mosnak majd, lehet ,hogy nem,mert akkor érnek rá ,vagy mert nem érdekli őket a te gyereked. Feljelentgetni teljesen értelmetlen lenne, többet idegeskednél a bíróságon, mint most a gyreksírástól.
2015. jún. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 A kérdező kommentje:
ui.: A mai (az enyém 9 éves és szintén) mosógépek már beprogramozhatóak arra, hogy ha este 8-ra hazaérsz, addigra kimos. Van rajtuk időzítő, és mire hazaérsz már csak teregetni kell.. Egyszerűen ilyen programot is lehetne választani. Nem állna órákat a ruha bent. Ez is egy megoldás.
2015. jún. 29. 11:36
 17/66 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, gondolod a lakókat nem zavarja a te gyereked sírása? Azt írod, átszűrődő zajok vannak, ugyanúgy átszűrődnek tőletek is.
2015. jún. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
91%

[link]

Csak hogy kötekedjek egy kicsit.

2015. jún. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
84%
Persze, be lehet programozni. Gyereket is lehet am, tudod, nevelésnek hívják.
2015. jún. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 opened paradise ***** válasza:
91%

Semmit,letojom.


Elsőnek igaza van,van aki ilyenkor ér csak haza.

2015. jún. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!