Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti szólnátok, ha társasházban...

Ti szólnátok, ha társasházban rendszeresen este 8 óra után mosnak a mosógéppel?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk ebbe a panelba. Átlag este 9-11-ig mosnak, dübörög a centrifuga.. kisbabával vagyunk... Én már több társasházban laktam, de ilyet még nem tapasztaltam, zavaró és rendkívül illetlenségnek tartom! Azt is észrevettem, hogy több család csinálhatja, mert különböző mértékben, és több irányból szűrődik át a zaj. Szerintem nem kommunikálnak egymással, hanem megmutatják, hogy én is tudok ám késő este mosni.. Én szeretnék szólni nekik, bár sajnos nem tudom kinyomozni kit érint, a lépcsőházban nem lehet egyértelműen hallani, és az is lehet, hogy a falszomszéd másik lépcsőházból jön a zaj. A problémám az, hogy a társasház házirendje 20 óráig engedi a zajjal járó munkák elvégzését, de a csendháborítási törvény 22 óráig. Bár ugye többször átnyúlnak 22 órán felül is.

2015. jún. 29. 10:35
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
Hahaha én kb. a 2. oldalnál lemaradtam :D
2015. júl. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:
73%

Oké, én a valóságban is megmondom bárkinek, nem tudom, miből hiszed, hogy aki itt mer szólni, az a valóságban nem. Lehet, hogy te ilyen vagy, nem tudom.


Az a baj, hogy nem fogod fel, hogy ez van. Nem te vagy a panel középpontja, ha az emberek eddig elviselték egymást, nem fogják megváltoztatni a szokásaikat, csak mert egy hercegnő költözött a negyedikre.


Ha tényleg ennyire nem bírod a zajt, ne menj panelba. Ez is egy tanács. Én pl. rettegek a betörőktől, így soha nem költöznék kertes házba. Találd meg azt, ami neked megfelel, és nőj fel, van egy gyereked, és úgy válaszolgatsz, mint egy sértődött tinédzser.

2015. júl. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim válasza:
100%
Szerintem ő is az igazát védi, meg Te is. Ettől még nem tűnik sértődött tinédzsernek, vagy itt különben mindenki az. :) Egyébként meg tegyen nyugodtan egy próbát, azért mert valaki megszokott már a panelban, attól még nem várhatja el mindenki a másiktól, hogy tegye ezt szintén. Nekem is volt már problémám szomszéddal, és meg tudtuk beszélni. Attól függ, milyen lesz a hozzáállás.
2015. júl. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
47%

Lehet kapni füldugót a gyógyszertárban, vagy lehet hang szigetelni az adott helyiséget, ami egy kicsit nagyobb anyagi befektetés. De azt ne várd el a másiktól, hogy le fogja halkítani, mert az fizikai képtelenség. Szokd meg. Pár hónap és fel sem tűnik ;)

Panelban lakom és vannak macskáim. Naponta porszívózok mikor vedlési időszakuk van. Akkor is szükséges, ha épp este 10-ig melóztam...

2017. jan. 14. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:
63%
Csend háborítás nincs. Tudtommal meg van határozva x decibel a zajra, ami úgy 60 körül szokott lenni. Vegyél db mérőt aztán nézd meg mekkora a zaj. Ha túl megy a megengedetten, feljelentheted, de én azt kétlem egy mosógép esetében.
2017. jan. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:
azóta gondolom cseperedett a kisbaba, még mindig észrevehetetlen a jelenléte? :D
2019. márc. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!