Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti szólnátok, ha társasházban...

Ti szólnátok, ha társasházban rendszeresen este 8 óra után mosnak a mosógéppel?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk ebbe a panelba. Átlag este 9-11-ig mosnak, dübörög a centrifuga.. kisbabával vagyunk... Én már több társasházban laktam, de ilyet még nem tapasztaltam, zavaró és rendkívül illetlenségnek tartom! Azt is észrevettem, hogy több család csinálhatja, mert különböző mértékben, és több irányból szűrődik át a zaj. Szerintem nem kommunikálnak egymással, hanem megmutatják, hogy én is tudok ám késő este mosni.. Én szeretnék szólni nekik, bár sajnos nem tudom kinyomozni kit érint, a lépcsőházban nem lehet egyértelműen hallani, és az is lehet, hogy a falszomszéd másik lépcsőházból jön a zaj. A problémám az, hogy a társasház házirendje 20 óráig engedi a zajjal járó munkák elvégzését, de a csendháborítási törvény 22 óráig. Bár ugye többször átnyúlnak 22 órán felül is.

2015. jún. 29. 10:35
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 A kérdező kommentje:
Kedves 46-os hozzászóló véleményéhez azt fűzném hozzá, hogy nem szándékosan döntöttem el, és kreáltam magamnak egy problémát. Ha valami zavar, az zavar. Nem eldöntöttem egyik nap, hogy min problémázzam éppen.. Életszerűen. Látok itt én is olyan kérdezőket, amiken nem is értem én sem, hogy mit foglalkozik vele... Egyáltalán nem látom problémának, de ő valamiért igen. Attól hogy engem ez zavar, a másikat más, felfogom hogy lehet az én dolgom nem a legnagyobb probléma a világon, de ettől még zavar. Örülnék ha nem így lenne, és irigylem azt akit ez nem zavar, de engem ettől még sajnos igen. Ez van.
2015. júl. 1. 10:21
 52/66 anonim ***** válasza:
19%
Figyelj, itt nem fogsz megértést találni, mert aki ideír, az ugyanaz a panellakó proli, akinek az az öröm az életében, hogy másokat zavarhat. Próbáld meg felvetni a témát lakógyűlésen, ha meg nem megy, akkor járj ki a lépcsőházba lecsapni náluk a biztosítékot, vagy reggel, amikor elmentek otthonról, felejts otthon valami üvöltő metálzenét (a "kedvességért kedvességet" dolgot felejtsd el, látszik, hogy nem régóta vagy panellakó, ellenük a saját módszereikkel kell harcolni). Röhej, hogy az embernek két szabadnapja van egy héten, de derogál akkor mosni (pláne, ha nyugdíjas.)
2015. júl. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Már nem akartam elhinni, hogy egy ember sincs, aki hasonlóan gondolkodna! Jól fogalmaztad meg, igazad van. Mindezeket én is végig gondoltam, és arra jutottam, hogy max. én meg nem leszek hajlandó lépcsőházat takarítani. Ők is a házirendet sértik meg, akkor én meg a heti takarítást fogom felrúgni. Majd mondom, hogy így nem érek rá, meg úgy nem érek rá.." Gondolom ha nem csinálom majd bezzeg úgy jönnek majd rám mint a légy a sz..ra.. nem baj, akkor majd egyesével elmondom, hogy mi a helyzet. De először bepróbálkozok a lakógyűléssel valóban. Egyébként nem akarom elszólni, de egy hete megszűnt a probléma... lehet mást is idegesít mégis?? ;-) De tudod??! Már korábban is írtam, hogy legyen ez a legfőbb szórakozásuk! Mert ha így van, valóban szánalmasak. Örülök, hogy színesebb az életem, és nem szorulok ilyesmire a boldogsághoz. :)
2015. júl. 6. 08:36
 54/66 anonim ***** válasza:
77%

Jesszus, micsoda beteg ember vagy te. Komolyan azt hiszed, hogy szórakozásból mosnak este 8 után?

Látom unatkozó anyuka vagy, akinek nincs jobb dolga, mint mások életébe beleszólni.

2015. júl. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 A kérdező kommentje:
Köszi az intelligens hozzászólásodat!! :) Persze nagyon unatkozunk a gyerek mellett.. és írtam, hogy "ha valóban" ez okoz örömet, hogy idegesítenek másokat... olvasd végig az összes előzményt, azokról van szó, akik tudnának máskor is mosni.. Szerintem Te vagy a beteg, mert egy ilyen oldalon éled ki, hogy beszólhatsz másoknak.. :D
2015. júl. 6. 08:56
 56/66 anonim ***** válasza:
75%

Azért, mert valaki tud máskor, nem kötelező neki akkor, csak azért, mert kipottyantottál egy gyereket, és alacsony a zajtűrő képességed. Ha tudod, hogy ilyen érzékeny az idegrendszered, költözz tanyára.


Mások érdekes módon tudnak így élni, és nem kérik számon, majd döntik el, hogy szerintük jogos-e a zaj.

2015. júl. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 A kérdező kommentje:
Szánalmas vagy. Ennyi. Éld ki a való életben is a devianciádat, ott szólj be másoknak, kis nyuszi.
2015. júl. 6. 11:48
 58/66 A kérdező kommentje:
Érdekes.. pár kérdéssel arrébb, valaki épp azt firtatja, hogy bunkók-e a szomszédok, mert rászólnak, hogy zajong. Érdekes... ott mindenki a szomszédokat védi, mert "joguk van a nyugodt élethez attól mert még panelben laknak..." Ez az oldal semmi másról nem szól lassan úgy érzem, csak arról, hogy megköpködik a kérdezőt. Szánalomra méltó szórakozás.
2015. júl. 6. 11:50
 59/66 anonim ***** válasza:
34%
Szánalomra méltó? Nézd már meg, hogy beszélsz.
2015. júl. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 A kérdező kommentje:
Hogy hogyan beszélek?? Fáj az igazság? Miért hinné bárki, hogy nekem el kell tűrnöm, hogy olyanokat mondanak, hogy "kipottyantottam egy gyereket, meg beteg vagyok, meg a stb..? Hogy jön ehhez bárki? És akkor még kérdőre vonsz, mert én ezt szánalmasnak tarom? Hogy képzeled??! Szállj le a magas lóról sürgősen, igenis szánalmas az, aki nem azért ír, hogy kifejtse a véleményét, hanem hogy a frusztrációját vezesse le úgy, hogy keress magának itt valakit, akinek jól beszól. Én vállalom minden egyes hozzászólásomat, senkit nem bántottam meg direktben, válaszoltam, ha kellett olyan stílusban, amilyenben én is kaptam a választ, de soha nem süllyedtem le minősíthetetlen hangnemre. Ha Ti a való életben el vagytok nyomva, és itt élitek ki magatokat, tőlem tegyétek nyugodtan, örülök, hogy "tudok rajtatok segíteni". Többet nem olvasom viszont, mert bár röhejes, de én kezdem unni. Tessék nyugodtan tovább köpködni, innentől kezdve a vak világnak, mert részemről ennyi.
2015. júl. 6. 13:57
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!