Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti szólnátok, ha társasházban...

Ti szólnátok, ha társasházban rendszeresen este 8 óra után mosnak a mosógéppel?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk ebbe a panelba. Átlag este 9-11-ig mosnak, dübörög a centrifuga.. kisbabával vagyunk... Én már több társasházban laktam, de ilyet még nem tapasztaltam, zavaró és rendkívül illetlenségnek tartom! Azt is észrevettem, hogy több család csinálhatja, mert különböző mértékben, és több irányból szűrődik át a zaj. Szerintem nem kommunikálnak egymással, hanem megmutatják, hogy én is tudok ám késő este mosni.. Én szeretnék szólni nekik, bár sajnos nem tudom kinyomozni kit érint, a lépcsőházban nem lehet egyértelműen hallani, és az is lehet, hogy a falszomszéd másik lépcsőházból jön a zaj. A problémám az, hogy a társasház házirendje 20 óráig engedi a zajjal járó munkák elvégzését, de a csendháborítási törvény 22 óráig. Bár ugye többször átnyúlnak 22 órán felül is.

2015. jún. 29. 10:35
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 A kérdező kommentje:
Egyedül a horror történeteitek vigasztalnak valamennyire, hogy milyen durva körülmények között élnek/éltek egyesek. Nem úgy értem, hogy felnézek rájuk, hogy mit ki nem bírnak, inkább úgy, hogy igazuk van abban, hogy az valóban még zavaróbb lenne.
2015. jún. 30. 15:00
 42/66 anonim ***** válasza:
67%

Akkor költözz el... ahogy írták amikor az embernek van egy szabadnapja, nem nagymosással fogja tölteni.

A baba meg nyugodtan hozzászokhat a zajokhoz, én simán alszok mosógép zaja mellett.

2015. jún. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
64%
Tudod ezt hívják úgy, hogy élni és élni hagyni. Te ne szólj azért, mert mosnak, ők meg nem szólnak, ha sír a babád.
2015. jún. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 A kérdező kommentje:
Szerintem az én babám zavarná őket a legkevésbé. De lényegtelen. Szerintem eléggé képtelen gondolat valakihez azért menni, mert sír a babája. Életszerű?? Azon van nyilván a szülő is, hogy minél kevesebbet sírjon. Ilyenért panaszkodni beteg dolog szerintem, mert mit tehet a szülő? Ragasztószalag a gyerek szájára?? Szerintem egyáltalán nem lehet összehasonlítani a kettőt!! Továbbra is hangsúlyozom, annak aki nem érti, hogy én attól kérnék ilyen szívességet, aki mondjuk nyugdíjas, vagy más okból is simán meg tudná oldani, hogy ne késő este mosson, akinek annyi az oka, hogy neki akkor van kedve. Lehet bele sem gondol, hogy zavarja a másikat.
2015. júl. 1. 08:17
 45/66 anonim ***** válasza:
63%
Te meg bele se gondolsz, hogy attól, hogy nyugdíjas még leher napközben ezer dolga. A gyereksírás meg bőven hangosabb, mint egy mosógép. Zajok vannak, egy házban laktok, tanulj meg együtt élni.
2015. júl. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
74%
Szeretem az embereket, ha nincs problémájuk, csinálnak maguknak egyet, aztán meg panaszkodnak
2015. júl. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 A kérdező kommentje:
Gyere ide és hallgasd a centrifugát meg itt... Mikor beköltöztünk, azt hittük, nagy motorok mennek az ablak alatt, kinéztünk, és semmi és a döbbenet, hogy ez egy mosógép.. és a többieké sem kutya.. A házirendben meg javaslom hogy töröltesse ki mindenki, hogy este 8 után ne végezzenek a lakók nyugalmának zavarására alkalmas tevékenységet, hogy az ilyenek mint én, már arra se tudjanak hivatkozni. Azt furcsálom ebben az egészben, hogy mindenki amellett áll itt ki, hogy ne vegyük tekintetbe a másikat, és mindenki valami olyannal érvvel, ami nem állja meg a helyét. Valószínűleg az összes válaszoló idióta szomszédok mellett él, és tehetetlen, és ezért azt aki próbál tenni valamit, inkább lebeszélnék, "nehogy már neki jó legyen"-alapon, vagy mindenki a késő esti-kora hajnali mosó brigádba tartozik. Korábban egy régi lépcsőházban az is előfordult, hogy valaki üvöltette a zenét, átmentem, és elmondtam mi a bajom, hogy vizsgára készülök, és ne haragudjon, de zavar, ha nem életbe vágó, mert amúgy nem buli volt náluk, akkor halkítson kicsit. És jéé??! Elnézést kért, és megértő volt, és lehalkította a zenét! Sőt, azt is elismerte, hogy azért üvölteti a zenét, mert a felette lévő néni meg bömbölteti a tévét, csak hogy az hozzám nem hallatszott át. Ő is mit választott, ahelyett, hogy beszélt volna a nénivel, inkább ráküldte a hangos zenét, hogy bosszúzzon. Ahelyett hogy szólt volna.. De ha szólt is, a néni valószínűleg tök süket (mint szerintem itt szintén sokan, és így könnyű azért dolguk), szóval az ő helyzete, eleve menthetetlen volt. De az enyém nem, nekem nem kellett az ő problémája miatt feltétlen szenvednem. Megbeszéltük, igazat adott, megértette. Tudom más téma, de hasonló.. ha nem szólok neki, csak szívom a fogam, és kínlódok, mert zavar. Így meg teljesen korrektül megbeszéltük a dolgokat. Nyilván ha a kisbabája sír, akkor kénytelen vagyok hallgatni, mert szerintem óriási bunkóság lenne még ezért szólni is. Van amit elvárhatsz a másiktól, és van amit nem,mert úgy sem tud változtatni rajta. Sajnálok mindenkit, hogy ennyire nem hisz senki már a kölcsönös tiszteletben. A mosás az ezer dolgok egyike kedves előző Hozzászóló, amit nem kell feltétlen késő este elvégezni. De nyugodtan ragaszkodjanak az álláspontjukhoz, én már bőven túltárgyaltam a témát.
2015. júl. 1. 09:00
 48/66 anonim ***** válasza:
74%
A legtöbb válaszoló csak simán társasházban él és tudja, hogy vannak zajok, mert mindenki él.
2015. júl. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
51%
És te honnan fogod eldönteni, hogy csinálhatná valaki nappal is???? Azért mert azt mondja, nyugdíjas? Én úgy gondolom, ha valaki este 8 után áll neki mosni, az nagy valószínűséggel nem azért teszi akkor, mert ez a heppje, hanem mert ekkor van rá ideje. Ha mindig mindenki tekintettel lenne másokra, akkor soha semmit nem csinálhatna. Ilyen alapon egy éjszakás is durroghatna, hogy ne délelőtt mosson, hallgasson zenét valaki, mert ő éppen aludna. Valamint egy kicsi baba napközben is alszik, tehát akkor is hozzá kell szokjon a zajokhoz. Ne értsd félre, én nem azt mondom, hogy mindent tűrjünk el mindenkinek, de úgy gondolom egy mosógép nem annyira zavaró, hogy ennyire ki legyünk akadva rajta. Én is laktam panelben és én is hallottam kora reggel (hajnalban), hogy valaki elindította a mosógépét, de nem tartom elviselhetetlenül zavaró zajnak. Simán azt is el tudom képzelni, hogy az illető sem gondolja annak.
2015. júl. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
82%
És mivel mindenkinek a saját problémája a legnagyobb, ezért ne vedd készpénznek, hogy másokat nem idegesít a babasírás, mert simán lehet, hogy téged is elküldenek melegebb éghajlatra, hogy már megint sír a gyerek, ő meg aludna....
2015. júl. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!