Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Felső szomszéd probléma....

Felső szomszéd probléma. Zavarja a cigifüst, de ezt megteheti?

Figyelt kérdés
felszerelt az erkélyre valami érzékelőt. ha kimegyek cigizni elkezd hangosan jelezni, mindenki felnéz.

2015. szept. 22. 10:27
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
97%

Én dohányzom, de az erkélyen sose. Nagyon zavaró lenne, ha miattam nem tudna szellőztetni, ráadásul felső szomszédom mindig kiteregeti a ruhákat stb. Én el tudok menni máshova cigizni, de ő nem tudja arrébb vinni a lakását ;)

Élni és élni hagyni. Ha már nekem van egy káros szevedélyem, más ne szívjon miattam.

2015. szept. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
88%

#22

Bárcsak mindenki így fogná fel a dolgokat! (én is hasonló típus vagyok (5-ös)

2015. szept. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
65%
Én amikor kicsi voltam és a mamámnál voltam, láttam az alsó szomszédot, hogy cigizik és éreztem, hogy büdös, megfogtam egy rongyot rákötöttem egy hosszú madzagot, belemártottam a wcbe aztán leengedtem hozzá hagy szagulja. :D
2015. szept. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
59%
Megteheti,igen.Ha szólt nektek normálisan,hogy zavarja,és nem értitek meg,akkor magatokra vessetek.
2015. szept. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
22%
A szomszédod hülye,magát copatja. Akkor már nemcsak füstöt kap hanem a saját szírénáját is hallgathatja. Én a helyedben még gyakrabban mennék ki cigizni főleg amikor alszik ,had egye meg a fene a barmot :D
2015. szept. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
26. Ekkora paraszt azért nem vagyok, de köszi a választ.
2015. szept. 24. 08:15
 27/37 anonim ***** válasza:
17%

..., hogy valaki az erkelyen dohanyozzon, azt nem tilthatja meg senki.

Az erkely hozzatartozik a lakashoz.

Egy lakas lehet, öröklakas, vagy bérlakas, igy a tulajdonos/ a berlö teljesen jogszerüen, korlatlanul hasznalhatja lakhatasi celokra.

Mivel az erkely a lakas resze, igy senki sem szabhatja meg a masik lakonak, hogy mit csinaljon es mit ne a sajat 'négy fala' között. Ez beavatkozas lenne a lakos privat szferajaba.

2015. szept. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
80%
De ha a szomszédot zavaró tevékenységet végzel a négy falad között, a szomszéd szólhat érte. Nekünk is szólnak, ha hétvégén fúrunk a saját négy falunk között.
2015. szept. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Kérdező, sikerült valami egyezségre jutni?
2015. szept. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

#29-es


Azt, hogy mikor furhat es faraghatsz, az a hazirend szabalyozza. Legalabbis jobb helyeken igy van.

A hazirend megtilhatja a dohanyzast, a lakohazak folyososoin, lepcsöhazban, liftben, tehat minden olyan tersegben, amit a lakoközesseg közösen hasznal. A lakasok erkelyei nem ezen kategoriaba tartozik, tehat nem mindenki altal van hasznalva, hanem kizarolagosan, a bérlönek vagy a lakastulajdonosnak van hozzaferese.

A csendhaboritas (furas, faragas, hangos party) a közrend is szabalyozza. Dohanyzast nem, föleg nem, ha nyilt terben törtenik.

2015. szept. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!