Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Zajos felső szomszéd. Felesleg...

Zajos felső szomszéd. Felesleges lenne felmenni és szólni?

Figyelt kérdés
Ő többször jelezte, hogy nem tud szellőztetni amiért az erkélyen dohányzunk. Természetesen nem foglalkoztunk vele, mert ehhez jogunk van. Viszont azóta ( talán pont ezért) hangosabbak mint eddig, vettek házimozit, felszedték a szőnyeget, ami elég zavaró.

2015. okt. 11. 06:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
82%

Van, akit nagyon tud zavarni a cigifüst, én is megérzem már, szinte két csukott ajtón keresztül is.

"Természetesen nem foglalkoztunk vele, mert ehhez jogunk van."

Vagy annyira azért mégsem?

Nem véletlenül vannak a kijelölt dohányzóhelyek.

Sőt, akár még a jegyzőnél is bepanaszolhat titeket, birtokvédelmet kérve!

2015. okt. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
86%

Aha, tehát, nektek jgotok van zavarni őt a cigifüsttel, de neki nincs joga zenét hallgatni. Értem.


Ritka szmét emberek vagytok, nem társasházba valók.

2015. okt. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Jogilag Én dohányozhatok az erkélyen, 1 # ezt rosszul tudod.
2015. okt. 11. 07:08
 4/29 anonim ***** válasza:
77%

Valóban?


5:5. § [A birtokost megillető birtokvédelem]


(1) A birtokost birtokvédelem illeti meg, ha birtokától jogalap nélkül megfosztják vagy birtoklásában jogalap nélkül háborítják (a továbbiakban: tilos önhatalom).

5:8. § [Birtokvédelem a tényleges birtoklási helyzet alapján]


(1) A birtokos egy éven belül a jegyzőtől is kérheti az eredeti birtokállapot helyreállítását vagy a zavarás megszüntetését.


Idézet a PTK-ból.


[link]


Illetve létezik még az általános társasházi rendelet is, illetve az alap együttélési szabályzat is...

2015. okt. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
73%
De tudod mit, TE dohányozz csak nyugodtan az erkélyen, de akkor ne csodálkozz a következményeken.
2015. okt. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
98%

-szerintem a füstölésetek miatt lett ő zajos,valszeg ha ti befejeznétek a büdösítést,ő is visszaállna csöndes üzemmódba,de addig.....

-ja és mégegy : egy gonoszkodó fölső szomszi,pokollá tudja tenni az alatta lakók életét,teljesen legális trükkökkel is ,erre van esélyetek,

2015. okt. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
89%

Ez a tipikus "te se? én se!" esete, ráadásul ti hatalmas hátrányban vagytok lenti lakóként. Nektek kell kezdeményezni és nem vádaskodni hanem szépen bocsánatot kérni a bagó miatt, elismerni a hibát, megígérni hogy jobban figyeltek majd, megbeszélni egy rendszert hogy mikor bagózol és mikor szellőztetnek, majd rátérni a zajra és azt is megbeszélni.

Ennek az esélye a rugalmatlan emberek között nulla, tehát mehet a szomszédháború, zajongás, éjszakai mosás, kalapálás, plafonverés.

2015. okt. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
6-7 köszi hogy a kérdésre válaszoltatok.
2015. okt. 11. 07:41
 9/29 anonim ***** válasza:
88%
Ti szartok a másik fejére, de azonnal rinyáltok ha valami nem tetszik...elég gané viselkedés...:D
2015. okt. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Ok. De mi 6-an lakunk itt, 2 gyerekkel és a gyerekek is megébrednek. Náluk nincs gyerek, ők meg nem fognak belehalni egy kis cigiszagba.
2015. okt. 11. 10:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!