Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Felettem lakó direkt zajong...

Felettem lakó direkt zajong mert az erkélyen és a lépcsőházban dohányzunk. Ha feljelentem milyen büntetést kap? Már nagyon unom.

Figyelt kérdés

2016. febr. 2. 20:56
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
89%
Szabály nincs rá, mint ahogy arra sincs, hogy nem szarhatsz a küszöbére. De ha egy cseppnyi jóérzés szorult az emberbe, igyekszik úgy élni, hogy másokat ebben ne akadályozzon.
2016. febr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

12# nagyon jót nevettem a hozzászólásodon. Már ezért megérte kiírni a kérdést :D


(Azért lehet elkéne menned pszichológushoz)

2016. febr. 4. 13:50
 13/32 anonim ***** válasza:
6%
Inkább neked, hogy ezen nevetsz!
2016. febr. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
50%
12-es válaszolónak: amit írtál, hatalmas bunkóság, egy kérdés kapcsán a kérdező halálát kívánni? szégyelld magad! a kérdéssel kapcsolatban: semmilyen jogszabály nem tiltja az erkélyen való dohányzást, ha az új lakót zavarja a füst, csukja be az ablakát, mást nem nagyon tehet, a költözésen kívül persze, jut eszembe, érdeklődhetett volna a füstről, mielőtt megvette a lakást
2016. febr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
85%

14-es én is csak nevetni tudok a nethuszárokon akik itt élik ki magukat. Nem àrtana elolvasnotok mire való ez az oldal.


Kérdező, nem történne semmi.

Én mindig lemegyek a ház elé cigizni, hogy ne zavarjak senkit a füsttel.

2016. febr. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező szerintem is menj inkább az utcára vagy a ház elé cigizni, de ez így tényleg bunkóság, hogy mások orra alá bagózol!

Ha nem akarod, hogy utáljanak és talán meg is birságoljanak, menj ki az épületből és ott szívd!

2016. febr. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
72%

Gyűlölöm a dohányfüstöt. A mi szomszédaink is cigiznek a lépcsőházban, valaki a liftben... én is tervezem, hogy beszélek a szomszédokkal illetve a közös képviselőkkel, mert ez így nem oké. Ha a lépcsőházban dohányzol, rákényszeríted a többi lakót arra, hogy szívja a cigifüstödet. Ezért nem lehet buszmegállóban, intézmények előtt 5 méteres körzetben dohányozni. Egy kis józan ésszel belátható, hogy miért nem etikus a lépcsőházban cigizni. Az erkélyed sokkal jobb megoldás, noha az én ablakomba is rendszeresen beszáll tavasztől őszig az alattam lévő erkélyről és az utcáról is az ott bandázók cigifüstje. Rühellem, hogy szaladgálnom kell ablakot csukogatni, és ha nem vagyok ott akkor tömény cigiszag fogad a szobában. Nagyon szar, amikor allergiás hónapok vannak, fáj ahogy irritálja a cigifüst az orromat és a torkomat. De ez ellen már kevésbé lehet pattogni.


Most mindenféle jogi következményeket félretéve, szerintem ha az illető asztmás, vagy bármi miatt ennyire zavarja a cigifüst, te pusztán emberi összetartásból, empátiából, szociális érzékenységből vagy jófejségből választhatnád azt, hogy leballagsz valami olyan helyre, ahol a legkevesebbet zavarod mások életét.


Egyébként ha lejársz cigizni, és elhatározod, hogy szigorúan csak lent gyújtasz rá, jó eséllyel csökken a cigifogyasztásod is, mert lusta leszel lemenni. Egy pszichiáéter ismerősöm mesélte, hogy az egyik páciensét így szoktatta le.

2016. febr. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
51%

A lépcsőházban nem csak bunkóság cigizni de még a törvény is tiltja úgy hogy ha feljelentenének meg is büntetnének.Emberi oldalról is belegondolhatnál kicsi gyerekeket csecsemőket hordoznak fel-le.Tehát ott ne gyújts rá légyszíves!Az erkélyeden viszont teljesen jogodban áll ott mindenki dohányozhat.A szomszédoddal 50-50 5-ban vagytok így hibásak!

Mi egyébként a 4.-ik emeleten lakunk (legfelső szint).Lift nincs.Erkély sincs és mindketten cigiznk.Így aztán mást nem zavarunk vele de kénytelenek vagyunk az étkező ablakánál cigizni...Egész nap nyitva az ablak szinte még télen is.Nagyon zavaró saját magunknak is de nincs jobb megoldás!

2016. febr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk nem tilos a lépcsőházba dohányozni, nálatok igen?

Erkélyen jobban zavarja a szomszédot mert állítólag mintha "beszippantaná" a lakása és bűzös, füstös lesz a szobája.

2016. febr. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

20#

Ugyanez a helyzet nálunk is.

2016. febr. 6. 08:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!