Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Felettem lakó direkt zajong...

Felettem lakó direkt zajong mert az erkélyen és a lépcsőházban dohányzunk. Ha feljelentem milyen büntetést kap? Már nagyon unom.

Figyelt kérdés

2016. febr. 2. 20:56
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
67%
Minden dohányos többször is eltervezte, hogy leszokik a cigiről.Nekem is sikerült, évek óta nem gyújtottam rá, és most már tudom, nem is fogok. Javaslom próbáld meg és ezzel két problémádat is megoldottál!
2016. febr. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Köszi annak a pár hozzászólónak aki a kérdésemre válaszolt!
2016. febr. 6. 11:49
 23/32 anonim ***** válasza:
92%

Mindig áldom az eget, hogy valahogy mindig sikerült normális szomszédokat kifognom, akik fel tudják fogni, hogy nekik van rossz szokásuk, nekik kell másokhoz alkalmazkodni, így a dohányosok szépen lejártak az épület elé cigizni. Soha nem is volt ebből konfliktus.

Egyébként kérdező nyilván érthető, hogy unod a zajokat, hosszútávon nagyon idegesítő lehet, de a szomszédod ugyan ezt érzi, csak neki a bűzből van elege, nem a zajokból.

2016. febr. 7. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
71%

Így igaz, 21-es. A dohányzásról könnyű leszokni. A volt főnököm pl hetente megtette. :-))

Én 24 éve álltam le vele, mert már napi 2-2,5 dobozzal szívtam.

2016. febr. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
63%
21-es vagyok, és köszönöm a 24-es-nek a támogatást, de amint látod, a válaszom mindössze 55%-ban tűnik hasznosnak! Nem tudom, mire következtessek ebből?
2016. febr. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 xswerdy válasza:
84%
A lépcsőházban való dohányzás nem házirendi kérdés, azt jogszabály tiltja. A dohányzási tilalomra a bejáratnál lehelyezett piktogramot, valamint magyar, és 4 idegen nyelvű feliratot tartalmazó táblán kell felhívni a figyelmet.
2016. febr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Neked is köszi 23!
2016. febr. 8. 10:01
 28/32 anonim válasza:
71%

Objektíven nézve a zajártalom, ha nem túl hangos, nem egészségkárosító hatású, míg a dohányfüst az, így a kettő nincs párhuzamban.

Ha egymásra figyelő szomszédok vagytok, kölcsönösen figyelembe veszitek az együttélés íratlan szablyait. Az írott szabályok ellened vannak, ahogy arra rámutatott ötbb hozzászóló is, ha feljelented, téged bírságolnak meg, jogosan mind jogi, mind erkölcsi értelemben.

Én ugyan nem vagyok asztmás, de én is fulladozom, ha a nyílt utcán dohányzik valaki és felém fújja a füstöt a szél. Zárt térben pedig vérmérséklet kérdése, hogy a szomszédod udvariasan megkér, hogy ne tedd, vagy tettleg adja az értésedre a nemtetszését.


A javaslat tehát az, szokj le, ez a legjobb megoldás. Ha nem akarsz leszokni, akkor dohányozz a zárt lakásodban és szellőztess, vagy nézd meg, arra fúj-e a szél. Az erkélyeden jogosult vagy dohányozni, de ha ezzel zavarod, akkor erkölcsileg megint nem nálad van a jó oldal.

2016. febr. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Marad minden a régiben. Köszi
2016. febr. 8. 13:22
 30/32 anonim ***** válasza:
26%
Részemről nem dohányzom, de a helyedben nyugodtan dohányoznék az erkélyen. Egy olyan országban, ahol boldog-boldogtalan füstöt okádó 10-20 éves autókkal rontja a levegőt a falvaktól kezdve a nagyvárosokig mindenhol, nehogy már abba a kis dohányfüstbe akarjon mindenki belehalni. Ez egyszerű pszichózis meg érzelmi zsarolás. Leszarni, rágyújtani, ha meg zajong, berakni valami durvább death metált, aztán hadd szóljon.
2016. ápr. 10. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!