Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tényleg ekkora albérlet hiány...

Tényleg ekkora albérlet hiány van Budapesten?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy hirdetést, ahol egy lakás legkisebb szobája kiadó (10m2) 40 000ért rezsivel, de a követelményeken elhűltem:

Legyen DIPLOMÁS dolgozó lány. Hétközben ne bulizzon, legyen jól alkalmazkodó. Párját nem hozhatja fel. A legjobb viszont, hogy ez a félszoba igazából egy átjáró két ajtóval, így néha bizony a többiek keresztül mennek rajta. Ja...és bútorozatlan. Ez már kb. az a szint lehet, hogy kiadják az étkezőt a panelban, vagy nem tudom és akkor még mutasd be a diplomád is, hogy ott lakhass. Tényleg ennyire nincsenek szabad lakások?


2016. márc. 24. 10:44
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
22%
10. Es akkor abba meg bele se gondolt senki, h tevedhet, ha eleve feltetelezi, h 20-30 ev mulva is beke lesz itthon, csak mert ebben elunk, ebben nottunk fel, ez a termeszetes. a dolgok alakulasat nezve sajnos nem biztos, h igy is marad. Az, amiben ti gondolkoztok, csak konszolidalt viszonyok kozott "ervenyes". Ma keptelenseg 30-40 evre elore tervezni...
2016. márc. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
16%
Na ja, meg az '5 éves' válaszoló azt is jól elfelejtette, hogy az ingatlan értékénél többet fizet vissza...kamatok kamatok drága kamatok
2016. márc. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Igen, ... Persze nem azt mondom, h hul.eseg hitellel hazat venni, mert termeszetes, h mindenki sajatot szeretne es a tobbsegnek csak igy van eselye ra. Csak azt mondom, h a dolgok nem feketek v feherek es feved, aki azt hiszi, tudja, mit tartogat szamara a jovo
2016. márc. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

"ja, meg az tök jó, hogy 5 év alatt nem nőtt a törlesztőd, előttem válaszoló, de 20-25 év alatt sem fog..? Plusz a te egészségügyi állapotod is ugyanilyen lesz 25 évig..? Plusz lesz-e vajon egy következő gazdasági válság...? Vagy mennyit veszít az értékéből majd az ingatlan..? Értékesíthető lesz-e majd x év múlva, ha bármi történik és el kellene adnom..? Na, ezek a kérdések. És de, félni kell minden olyan fizetési kötelezettségtől, ami évtizedeken keresztül kísér. Ez az én véleményem."


11 évre vettem fel a hitelt, fundamentánál, egy forintot se fog nőni a törlesztőm, minden évben megkapom forintra kimutatva a futamidő végéig táblázatomat, hogy mennyit kell fizetnem, minden hónapban. Sőt mivel nem a megtakarítási időszakom végén vettem fel a hitelt, hanem előre, így csak csökkenni fog két hónap múlva a megtakarítási időszak lejártával. Remélem minden kérdésedet megválaszoltam. Hitelt nem csak osotobán lehet felvenni és 25 évre. Főleg egy lakásra.

2016. márc. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Miért fizetnék vissza több pénzt, mint az ingatlan értéke? Hülye vagy te, már bocs? Aki szar hitelt vesz fel, egy nem kellően átgondoltam kiválasztott lakásra az ne csodálkozzon. Már akkor sem fizettem volna többet vissza, ha nem nő meg a lakás értéke, de már majdnem a dupláját éri azóta.

Lakást venni is okosan kell, nem csak hitelt felvenni.

2016. márc. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Erdekes egyebkent, h az elado ingatlan arak sokkal realisabbak es nincsenek az egekben, mig a kiadok tobbnyire igen...
2016. márc. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Manapság a tulajok többsége nem albérletet kínál, hanem jó nagy költségű magánbörtönt. Az ilyenek nem tudom mit hisznek, de az sem normális, aki fejet hajt az ilyen barmok előtt.


Nagyon elszálltak az árakkal együtt a főbérlők is.

- Mi az, hogy csak lánynak? Ez igencsak diszkriminatív. Aki normális, nem bulizik/piál, annál miért nem mindegy, hogy az illető milyen nemű?

- Mi az, hogy senki sem jöhet fel? Még a börtönökben is van látogatási idő ba szki!


Ezen a diplomás követelményen már meg sem lepődök. Sopronban az albérletek többségét CSAK olyanoknak adják ki, akik Ausztriában dolgoznak, mert róluk lehet a legtöbb bőrt lehúzni.

Az ilyen főbérlőt kell otthagyni a p csába (már elnézést), aki szó szerint magánzárkát csinál a lakásból, és a magánéletétől is megfosztja az albérlőt. Az árak meg tényleg nagyon röhejesek már.


Velem is történt hasonló. Szobát béreltem, de az ott lakó banya mindenbe beleszólt. Beleszólt azért, mert fűteni merészelek (mert szerinte kabátban is lehet a szobában lenni vagy pulcsiban), beszólt a villany miatt, ne hozzak fel 5 percre se senkit, stb. Otthagytam a fenébe 2 hónap után. Aztán amikor értetlenkedett, akkor megmondtam, hogy egy lakásban szerettem volna szobát kivenni, és nem egy börtönben. Lett is csend egyből.

2016. márc. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
0%
A pontozásokból úgy látom, hogy már megvan, melyik álláspont a favorit, úgyhogy akkor HAJRÁ HITELFELVÉTEL.
2016. márc. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Nézd, elhisszük, hogy rossz neked, hogy nincsen saját lakásod, meg most úgy gondolod nem is lesz soha, de a válaszaidból teljesen nyilvánvaló, hogy halvány fogalmad sincs arról, hogy milyen hitelek vannak, meg hogy kell közöttük választani, hogy kell lakást venni, csak benne vagy ebbe, a "sose lesz saját lakásom, de nem baj, meg is magyarázom, hogy akinek igen, az a hülye, hogy jobban érezzem magam" gödörben. De nincs igazad. És hadd ne érezze már az rosszul magát, aki jobb helyzetben van.
2016. márc. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

"úgyhogy akkor HAJRÁ HITELFELVÉTEL"


Nem a hitelfelvétel a favorit, de sokakat a hitel törlesztése sem fosztja ki ennyire, mint egyes főbérlők. 50-60-ezer forintos + rezsis kis lukak, amikor egy normálisabb de kisebb városban egy egész lakás kerül ennyibe havonta. Nagyon sok az olyan főbérlő, aki az albérlőket egy gyors meggazdagodási lehetőségnek látja, de közben halálosan félti még azt a kis redvás, berendezetlen szobát is a lakásban. Emiatt szabnak a főbérlők ilyen vállalhatatlan és nevetséges feltételeket horror árak mellé. Bolond az, aki képes egy ilyenbe belemenni.

Én is egyre több ilyen hirdetést látok: pofátlanul magas ár a pofátlanul kicsi és bútorozatlan, lakás közepén lévő szobáért, nevetséges és elszomorító, már-már fegyházhoz hasonlító feltételek, mert hát a főbérlő a lakás királya/királynője, ő nem fog a szobát kivevő prolihoz alkalmazkodni, de elvárja tőle a teljes alkalmazkodást, csak lány jöhet szóba, mert ugye sok főbérlő fejében az van, hogy a lányok csöndesek, és majd csendes, mesébe illő balettmozgásokkal sec-perc alatt kitakarítják az egész lakást, a fiúk meg szerintük mocskos disznók, akik minden nap hulla részegek, és mindennap más csajt hoznak fel jó hangos szexre.

Az ilyen gondolkodású főbérlőket le tudnám köpni. Sajnos egyre több van belőlük. Elhiszem, hogy vannak rémálom albérlők is, de a normálisakat meg pont a főbérlők üldözik el.


Nagyon nehéz kifogni normális főbérlőt.

2016. márc. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!