Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tényleg ekkora albérlet hiány...

Tényleg ekkora albérlet hiány van Budapesten?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy hirdetést, ahol egy lakás legkisebb szobája kiadó (10m2) 40 000ért rezsivel, de a követelményeken elhűltem:

Legyen DIPLOMÁS dolgozó lány. Hétközben ne bulizzon, legyen jól alkalmazkodó. Párját nem hozhatja fel. A legjobb viszont, hogy ez a félszoba igazából egy átjáró két ajtóval, így néha bizony a többiek keresztül mennek rajta. Ja...és bútorozatlan. Ez már kb. az a szint lehet, hogy kiadják az étkezőt a panelban, vagy nem tudom és akkor még mutasd be a diplomád is, hogy ott lakhass. Tényleg ennyire nincsenek szabad lakások?


2016. márc. 24. 10:44
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
0%
Nincs hitel kamat nélkül. Egy banknál biztosan nem. A két szép szemedért egy bank se fog neked hitelezni, kamat megy rá, így keresnek rajtad, az önerődet meg forgatják. A fundamentáról régebben olvastam és úgy tudom, az egy kassza, gyűjtöd rajta a pénzt, meg valamennyi minimálisat fial is, de x év után vagy kiveszed és lakásvásárlásra illetve felújításra fordítod az egész összeget-ez esetben valóban nem nyúltak le-vagy amit kiveszel az berakod önerőként hitelfelvételbe, de ott már kamatot fizetsz! Na most az első eset annak jó aki olcsó lakásban gondolkodik, mert ha 20-30 millióért akarsz házat, addig meg is öregedsz mire az összegyűlik..
2016. márc. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Emellett természetesen aláírom, hogy sok főbérlő k.tsög, és hogy nehéz a fővárosban normális albérletet találni, ezt nem kérdőjeleztem meg soha. De ez köszönhető annak, hogy a magyar törvények a főbérlőt védik, és nem alakult ki nálunk olyan fejlett lakásbérlési rendszer, mint például Németországban.
2016. márc. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Meg annak, hogy van Magyarországon egy budvás város, ahol a legtöbb lehetőség van, ezért odatömörül mindenki:( A politikusainknak talán a többi nagyvárosok feljebb emelésén kellene törniük a fejüket, nem azon, hogy szüljünk viktorkának 3 gyereket, aztán kapunk visszanemtérítendő hitelecskét...
2016. márc. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

"jó aki olcsó lakásban gondolkodik, mert ha 20-30 millióért akarsz házat, addig meg is öregedsz mire az összegyűlik.."


Akinek annyi esze van, az meg is érdemli. Nem mindjárt 20-30 milliós házba kell beleülni. Ez kb. olyan, mint mikor valaki leérettségizik és csodálkozik, hogy elsőre nem 250 nettót ajánlanak neki a munkáltatók, mint ahogy elképzelte.


El kell jutni a 20-30 milliós házakig, nem azt képzelni, hogy rögtön olyat tudsz venni meg felvenni 20 milliós hiteleket 25 évre.


Szerinted nekem örök életemre egy két szobás panel volt az álmom? Lehetett volna a hitel akkora is, hogy egy újabb 90m2-es lakást vegyek, de hülye lettem volna. Inkább kisebb hitel, kompromisszumos lakás. Jövőre adom el és megint felveszek hozzá egy kicsi hitelt és kis házat veszek majd a kertvárosban. Aztán pár évvel később, ha még mindig nem elég, akkor azt is eladom és veszek egy nagyobbat, vagy építek egy újat megint csak kisebbb hitellel.


Arra nekem se lett volna, hogy hirtelen építsek egy 25 millás házat. Ha üldögélek és sajnálom magam, hogy nem tudok 20-30 millióért házat venni, akkor még mindig a lépcső alján állnék, most meg már haladok előre anélkül, hogy anyagi csődbe döntöttem volna magam, vagy vakargatni kéne a fejem, hogy vagy dupla bérleti díj, mint pár éve, vagy cigánytelep olcsón.

2016. márc. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:

Hahaha, tipikusan mindenki mást hibáztat és rinyá ahelyett, hogy a saját portékáját rakná rendbe.

Szánalmasok vagytok emberek.

2016. márc. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Valahogy annyira szeretnék itt egyesek kihozni a mondandómból, hogy én egy végtelenül elkeseredett emberke vagyok, aki azon nyavalyog, hogy neki nem telik házra, pedig nem ezért írtam, amit írtam. Ami engem illet, én más vonalon, egy összegben igyekszem megkeresni a 25 milkát a házamra. Vállalkozó vagyok, Németországban élek. Számomra egész más szempontok játszanak, ezért nem is mentem bele a magam életébe. Viszont igen, rendszeresen járok Magyarországra, igen, ott laknak a rokonaim és igen, látok amit látok és hallok amit hallok. Nem úgy alkottam véleményt hogy x éve haza se néztem.
2016. márc. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok az olyan főbérlő/tulajdonos, aki amellett, hogy az albérlőből akar jó nagy hasznot húzni, nem akarna megtűrni senkit sem maga mellett, vagy egy idegent a lakásában. Emiatt aztán sokan olyan feltételeket szabnak, ami csak és kizárólag a főbérlőnek jó, az albérlőnek meg egy rémálom.

Sok főbérlő abban a tudatban él, hogy csak azért, mert ő tetőt biztosít valaki feje fölé, ő már akkor a báró, aki az "alárendeltjével" akármit megtehet. Én is kifogtam egy ilyen 55 éves vén k..rvát (már elnézést). Akármi probléma adódott (és sosem volt semmi komoly dolog), mindig nekiállt hangoztatni, hogy az ő lakása, az lesz amit mond. Igen, csak én meg fizetek a szobáért rezsivel együtt. Nem baj, akkor is az ő lakása.

Tipikus zsarnokoskodás, sarokba szorítás. Ott is hagytam a fenébe, aztán találjon valami balekot, aki kiveszi azt a patkánylyukat a duplájáért.


Általában pont akkor van mindig gond az albérlővel, ha a főbérlő mindent lekorlátoz. Nincs látogatás, nincs ez, nincs az, ezt nem lehet, azt nem lehet, a ház szabálya hosszabb, mint a Moby Dick. Az ilyen ne akarjon semmit se kiadni senkinek. érdekes, nekünk is van albérletünk, ami ki van adva, igaz nem Budapest, de mi nem is korlátozzuk le az albérlőt, és nincs semmi gond, nem is volt eddig.

Aki meg börtönt csinál a saját lakásából, az meg ne csodálkozzon, hogy ezt hosszútávon senki sem viseli el.

2016. márc. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Kedves 43%-os, te miért félsz ennyire a hiteltől? Okosan felvéve és felhasználva, az ember életét legjobban megkönnyítő dolog tud lenni.

- Van stabil jövedelmed?

- Nincs lakásod és most nem is tudsz venni?

Neked találták ki ez esetben.


Most szerinted mi a jobb:

A) Albérletbe menni, fizetni havonta a bérleti díjat és egy fillért nem tudsz félrerakni. 10 év múlva mid van? Nullához konvergáló megtakarításod.

B) Okosan felvenni egy lakáshitelt, a saját lehetőségeidhez mérten, fizetni a hitel törlesztőjére kb. annyit mint amennyi az albérlet ára lenne. 10 év múlva mid van? Egy lakásod, aminek az értéke nagy valószínűséggel semmit sem esett, sőt inkább még nőtt is ha jó helyen van.


0 Ft vs. 1 lakás. Na most szerinted melyik a jobb?

2016. ápr. 3. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
28. Megfeledkeztel az onreszrol. Ha nincs par milliod, gondolkozhatsz akarmilyen racionalisan, akkor is csak az alberletezes marad...
2016. ápr. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!