Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Velem van a baj vagy a többi...

Velem van a baj vagy a többi kollégium lakóval?

Figyelt kérdés

2 hónapja költöztem be egy fővárosi egyetemista kollégiumba, amit most nem nevezek nevén. Az első hónapban minden úgy ment, ahogy valószínűleg a legtöbb emberrel: beköltözés, papírmunkák, ismerkedni az emberekkel. Én eléggé introvertált vagyok, úgyhogy akivel nem kell vagy nem érdekes számomra, ahhoz nem szólok.

Február végén hazamentem pár napra és összeveszett velem valami teljesen jelentéktelen dolgon, mint ahogy szokta is. Ezután kicsit önbizalom hiányosan mentem vissza pestre, ilyenkor azt veszem észre, hogy az emberek az utcán, áruházakban rögtön megnéznek maguknak, ami ugye kicsit kényelmetlen, amikor szorongunk és egy, két vagy több ismeretlen már felveszi a "lenéző" tekintetét. Ezekkel az emberekkel nem törődnék, de ha lakóhelyen történik ilyesmi, eléggé rossz benyomást lehet kelteni a közelben lévő embereknek.

Most ugye én introvertált létemre mégis próbálnék ismeretségeket kötni, de hogy csináltam azt, hogy a kollégium minden tagja (kb. 1000 fő) lenéz, azért, hogy a saját egóját növessze és önbizalmat szerezzen? Még a portások is. Nem is köszönnek, de úgy néznek rám, mintha egy Orbánra néznének.

Először magamat okoltam, hogy biztos van velem valami gigantikus probléma, ami másokat piszkál, de konditeremben is miközben a gyakorlatokat csinálom, egy-két ember nagyon megnéz, pedig átlagos alkatom van és nekik is az van, sőt amióta edzek és figyelem miből mennyit eszek, még izomtömeget is szedtem fel és már végre meglátszik.

De mondom, ugyanez van az utcán is...

Biztos vannak emberek, akik tudják miről beszélek. Ti hogy kezelitek ezt "lelkileg"? :)


2016. ápr. 7. 18:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*anyámmal vesztem össze
2016. ápr. 7. 18:35
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben sürgösen szakemberhez fordulnék, mert ha szerinted MINDENKI téged figyel, akkor ott VELED van igen komoly probléma.
2016. ápr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem meg csak bekepzeled es csak szeretned hogy mindenki veled foglalkozna... :)
2016. ápr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A leírásból én is azt gondolom, hogy szorongsz és ezáltal beleképzelsz a környezetedbe teljesen valótlan dolgokat.


Szvsz próbálj meg lazítani, kizárni ezeket a gondolatokat, és kicsit jobban "tojni rá", mielőtt átcsap komolyabb paranoid gondolatokba.

2016. ápr. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
beteg vagy ,ember! mi a fenének foglalkoznának veled?jó,edzőteremben akad egy-kettő aki azért megy hogy ott bámuldozzon de mindenhol téged lessenek az ki van zárva.lehet hasonlítasz orbán királyra? akkor lehet de akkor a verést sem fogod elkerülni :p
2016. ápr. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
91%
Ezt az Orbános dumát meg lehet nem kéne erőltetni...ezzel még itt se leszel menő.
2016. ápr. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen, ezt az illúziót próbálom elkergetni, mert pont emiatt néznek rám olyan furán, amíg így érzek és ez nagyon meg látszik rajtam.


3/5:

Addig nem éreztem azt az igényt, hogy középpontban legyek, le is írtam, hogy eléggé introvertált személyiség vagyok. Azóta van ilyen érzetem, amióta meg látták ezt rajtam, ez az ő szemszögükből olyan, hogy egy ember akinek gondja vannak a szociális életével, beilleszkedéssel és milyen jó hogy én ebben jobb vagyok nála. Én úgy látom, hogy ezt az érzetet meg akarják tartani maguknak és nem engedik nekem helyrehozni, de emiatt pont őket kéne megítélni.

2016. ápr. 7. 19:16
 8/12 A kérdező kommentje:
én nem éreztem magamat menőnek, Orbán Viktor jutott most csak eszembe
2016. ápr. 7. 19:21
 9/12 anonim ***** válasza:
szerintem irány valami pszichodokihoz. nálam is szoktak jelentkezni paranoid képzelgések, de ennyire durvák azért nem.
2016. ápr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Bocs, hogy offolok nálad, de hidd el, hogy rá inkább fel-, mint lenéznek nagyon sokan.
2016. ápr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!