Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet egy ilyen szobatárss...

Mit lehet egy ilyen szobatárssal csinálni?

Figyelt kérdés

Kollégista vagyok ez a 2. hét. 6-an vagyunk egy szobában (3-an galérián, hárman lent). Én lent vagyok és az egyik lány idelent 2-3 évvel idősebb, színötös tanuló. Én és még egy lány lent 4,2, ő normális. A fentiek közül, az egyik alig van bent, 2 meg nem 4,0-3,2 közöttiek, szóval nem nagyon tanulósak. Viszont van a színötös lány (Zs), aki mindenért ránk szól. Pl: ő rengeteget tanul délután, de fent a szobában. Ez nem baj, mi úgyis 2 órát lent vagyunk a tanulószobán, tud tanulni. De mi feljövünk és körülbelül semmit sem lehet tőle csinálni. Nem nézhetek meg egy videót halkan!!, nem telefonálhatok, nem beszélgethetek, nem nyithatok ablakot és ajtót se(zavarják a hangok). Van a tanulásra kijelölt hely, ahol kb semmi sem zavarná. Aztán ezt még ki is lehet bírni, de az este katasztrofális. Szobatársakkal nevetgélünk és elküld zuhanyozni. Fél tíz után csak kis villany ég, de 10kor lekapcsoltatja, mert nem tud tőle aludni. Nem lehet egymáshoz szólni, sugdolózva se. Ablak se lehet nyitva bukóra se!! a hangok miatt. Valamilyen szinten igaza van, mert ez fél tíz, azaz lámpaoltás után történnek. De én úgy gondolom, hogy neki kéne a többséghez alkalmazkodnia. Persze mi nekünk is hozzá (ezt meg is tesszük, de valakiből előbb utóbb ki fog bukni ez az egész!!). Ki is jelenti, hogy ő azt szereti, hogyha egyedül van a szobában és úgy tud tanulni. Ilyen minek jön kollégiumba? Nem tudom, hogy nem akar, vagy nem tud alkalmazkodni, de ez egy borzasztó állapot. Akkor volt, hogy azért szólt, mert túl hangos az egyik lány ébresztője 6-kor! Még ha 4-kor lenne meg is érteném, de ez egy teljesen reális időpont.

Köszönöm a válaszokat!



2016. szept. 7. 22:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Voltam koleszos anno egy ideig, én meg azt nem viseltem el, hogy hajnali 2-ig élet volt, és nem tudtam aludni. Pedig én soha nem voltam atréber vagy tanulós. Szerintem abban, hogy a tanuló szobában tanuljon, igazatok van, abban viszont, hogy 10 után kusa legyen a szobában, neki van igaza.
2016. okt. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az utolsó jót írt.

Kora este nincs joga elvárni, hogy ne dumáljatok a szobában, azért van a tanuló, gondolom nem fognak onnan kizavarni senkit szilencium után sem.

A lámpaoltást pedig nektek kell tiszteletben tartani.

Videót/filmet fülessel nézzetek, röhögcsélés csak kinn.

Ablaknyitásban pedig szintén közösen kell megállapodni, olyan nincs, hogy hetekig nem szellőztettek. Ő is tehet valamit saját magáért, használjon füldugót. Kb 200 Ft, akármelyik patikában kapható.


A nevelőnek sem finomkodni kell, hanem ormális hangnemben, de határozottan felvilágosítania, hogyan működik egy ilyen kényszerű együttélés. Kompromisszumok kellenek!

2016. okt. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szar lehet neki,hogy egyedül van az efféle igényekkel,ti meg 5-en vagy hányan vagytok az "ellentáborban" úgymond....
2016. nov. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nézd, van amiben lehetne engedékenyebb, de van amiben neki van igaza. Középsulis koliban ugyan nem laktam, de most egyetemen már 4 éve igen.


- Ha totál kussban akar tanulni, akkor menjen le a tanulószobába.

- Ha filmet vagy akármit akartok nézni hanggal, akkor tegyetek fel fülest. Ez totál alap dolog, pláne ha ilyen sokan vagytok egy szobában. Most ha mindenki a laptopján ilyeneket néz, akkor abból mi lesz a hangzavaron kívül?

- A villanyoltásban is neki van igaza, meg abban is, hogy maradjatok csöndben. 10-kor fekszetek le, 8-kor suli, gondolom 7 előtt keltek, teljesen elvárható ekkor már az alvás.


"Aki fáradt, az tud aludni zajok , fények mellett is. Aki nem tud, az nem igazán fáradt. "


Ezt már többször írtam kérdésekhez, de aki ilyet ír, az adja meg már a lakcímét, aztán hívjon meg egy éjszakára. Garantálom hogy hatalmas zajongás nélkül is a legkisebb erőfeszítés nélkül is elérem, hogy egy rohadt percet ne tudjon egész éjszaka aludni. Azért az a szint, amikor az ember bezuhan az ágyba és alszik, az nem normális fáradtság, hanem beteges.

2016. nov. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
hasonlo emberekkel kene egy szobaba rakni. nem fog tudni alkalmazkodni, en is ilyen "csendmanias" vagyok, az is zavar este, ha parom a telefonjaval vilagit, felkelek ra. korbe jaros szobaban meg sose tudtam igazan aludni. ha enged is nektek, igazi meregzsak lesz. nem mondom, h turjetek egymast, probaljatok kulon szobaba kerulni.
2016. nov. 8. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!