Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Önök szerint/szerintetek...

Árokpart kérdése:

Önök szerint/szerintetek normális az ilyen szomszéd?

Figyelt kérdés
Falun élünk olyan házban amihez viszonylag nagy kiskert és rét tartozik. A réten a riasztó pisztolyommal (már messze a lakóövezettől) durrantottam két patront. Korábban is előfordult, de nem gyakran, hiszen nem olcsó sajnos a bele való patron, de ekkor még olyan tavasz körül egyáltalán nem volt baja vele, sőt meg is dicsérte majdnem a pisztolyomat, hogy milyen jól néz ki. Korábban ezzel a szomszéddal nem voltunk annyira közvetlen kapcsolatban, mostanában pár éve mikor a kertet műveljük mindig beszélgetünk, sőt előfordult, hogy bizonyos dologban még segítünk is egymásnak. Szóval sétálok felfelé a rétről, erre totál beállva ez a szerencsétlen jön felém ordibálva mint egy sakál, hogy mit mondok majd, hogy ha rám vagy rám hívják a rendőrséget nem is értettem pontosan. Nem foglalkoztam vele, szó nélkül hagytam de látszólag ez nem tetszett neki. Azt állította, hogy én szóltam be neki. Ha tényleg zavarja, zavarta a durrantás megértem és többet nem fordul elő, hogy csináljam. Keresek más helyet. Viszont ezt másnap értelmes emberhez méltóan is közölhette volna.
2016. okt. 15. 21:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Fel kell tennem a kérdést, hogy hány éves vagy :D

Én megúsztam egy bírói figyelmeztetéssel, a kolléga kapott egy hatvanezres csekket, és elkobozták a fegyvert.


A zsarukról meg anyit, hogy ugye átérzed, mekkora butaságot írtál? Nem feltételezik, hogy éels fegyver szólt? Úgy veszem, hogy csak vicceltél ezzel :D

2016. okt. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Nem vagyok már fiatal. Egyébként abból következtettem rá az éles fegyverekkel kapcsolatban amit le is írtam. Most pár hete ,meg azt hiszem talán nyár elején fogtak el a rendőrök több hát középmaffiózó kaliberű társaságot. Náluk is csak gázpisztolyokat találtak. Pedig rengeteg eurót meg dollárt, terepjárókat foglaltak le náluk. Ezért gondoltam csak rá, hogy ha még ők sem használnak egy ilyen csoport éles fegyvert, akkor pl. kis faluban az X.Jakab közmunkásnak honnan lenne éles. Jó persze be lehet csempészni de értelme sincsen a rengeteg kockázat miatt meg, hogy utána az életben nem fog tudni itthon engedély nélkül éles lőszert venni bele. Emlékszem a rendszerváltás nagyobb bűncselekményeinél még szinte mindig éles fegyvert használtak, Tokareveket, Uzi-t. Manapság szinte olyat nem is hallani, hogy ha szó esett fegyverről az éles lett volna kivéve néhány militarysta hobbit űző embernél, de azokról is kiderült, hogy jogilag nem követtek el vele visszaélést mert már át volt alakítva hivatalosan is.
2016. okt. 17. 15:32
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
A bírói gyakorlat nem tesz különbséget, hogy ha elindulsz postát kirabolni, éles lőfegyvert vagy fegyvernek látszó tárgyat fogtál Micikére. :)
2016. okt. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Roni0309 válasza:
41%
Vagy elmész egy mésik hejre vagy szolsz a szomszédnak
2017. máj. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Látom, hogy régi kérdés, de egy érdekességet hozzátennék.

Részeg ember különösen érzékeny tud lenni, akár dührohamot is kaphat valami erősebb zajtól.

Nem csak lövés, olyan hétköznapi dolog, hogy pörög az autó motorja, mert hidegben ugyebár melegednie kell. Nem is én pörgetem, hanem magát szabályozza.

Képzeljük el, hogy eszét vesztett dühödt járókelő ront, egy járdás kijáratnál forgalmi okból várakozó autóra, hogy "mit túráztatod a motort rohadék!" vagy ilyesmi.

Az ember meg csak néz, ez normális?

De részeg, az látszott rajta. Próbáltam is magyarázni az idiótának, hogy gondolkodjon már, mire lenyugodott.

Nem értem néha, miért pont nekem kell kifogni az ország leghülyébbjeit, speciális eseteit, ami szinte csak velem történhet meg.

2023. szept. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!