Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Veletek szoktak kötekedni a...

Veletek szoktak kötekedni a cigányok nyilvános helyeken? Ha igen, hol? És mit mondanak/csinálnak?

Figyelt kérdés
2016. dec. 12. 19:56
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Gyerekként volt ilyen.

Jellemzően egy álkérdéssel indítanak, hogy felmérjék kivel állnak szembe. Mennyi az idő, ven-e cigid stb.

2016. dec. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
#10: merre laksz jelenleg?
2016. dec. 13. 13:44
 13/30 anonim ***** válasza:

Egyszer megdobtak egy borosüveggel mert nem adtam nekik cigit az utcán. Téli kabát volt rajtam, szerencsére nem ütött meg az üveg.

Meg a belvárosban szoktak néha leszólítani "mennyi az idő" dumával, de erre rávágom hogy nincs nálam se mobil se óra.

Meg egyszer ültem egy padon a táskámmal és odajött egy megkérdezte enyém a táska, ha nem ő ellopná...


Győr.

2016. dec. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
0%

#6

A cigányok genetikája pont olyan, mint a magyaré vagy az ázsiaié.. Emberi. Azt utálják, akit nem ismernek, pont, mint az összes többi náció tagjai.

Én nagyon gyakran megfordulok cigányok között, és még egyetlen esetben sem kaptam meg azt, hogy utálnának, mert magyar vagyok. Alapvetően inkább tisztelet van bennük a magyarok iránt. Az, hogy többnek mondják magukat bárki másnál, csak a púder meg a szöveg. Valójában sokkal jobbnak gondolnak minket maguknál.

2016. dec. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

#14 - "A cigányok genetikája pont olyan, mint a magyaré"

Ez nem igaz. Olvass utána, én nem fogok nekiállni most google-t bújni. Különbség van a mentalitásuk terén, esetükben a tudatmódosítók eltérő hatásáról, a legfeljebb elérhető szocializáltsági fokról, az agresszióról (stb stb), és hogy mindezek miből fakadnak, amit pedig a genetikára vezettek vissza. Hasonló mértékű eltérések mutatkoznak más-más népcsoportoknál is prsze, de mivel mi a cigányokkal élünk együtt, így valószínű pl a beduinok nem olyan érdekesek.

2016. dec. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Nem kell utánaolvasnom, pontosan tudom, milyenek a cigányok. Nyilván neked sem olyan a géntérképed, mint az enyém, de a cigányok se egyformák.
2016. dec. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 Metionin ***** válasza:
Most Debrecenben lakom.
2016. dec. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Debrecen az nagyon jó! Éltem ott 3 évig. Nincsenek gypsik.
2016. dec. 13. 21:04
 19/30 anonim ***** válasza:

Kiskoromtól kezdve beszélek cigányul, kék szemű magyarként. Az ilyen ember a környéken inkább tiszteletet vív ki, semmint belekössenek. Ha leszólítanak, kezdem a szokásos szoszi dumával, majd ha ők is "visszaszosziznak", akkor rávágom, hogy naj kanchir, na ilyenkor elakad a szavuk. 170 centis, 65 kilós férfi vagyok, JNSZ megyében.

Ergo nem, soha nem kötekedtek (még).

2016. dec. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 Metionin ***** válasza:
Vannak Debrecenben is, de jóval kevesebb alkalommal szólítanak meg. na meg a kinézetem sem vált ki megrökönyödést az utcán vagy a buszon, mint Szabolcsban. Ha odajönnek, akkor cigi kell, pénz kell, buszjegy kell, nem keménykedni meg vagánykodni akarnak. Ami itt másabb, hogy próbáltak már tőlem többször lopni de nem jött össze nekik. Faluban ezt nem így csinálják, ott éjszaka házakba törnek be, míg itt inkább zsebelnek ugye a tömeg miatt.
2016. dec. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!