Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vidéken nagy kertes házban,...

Vidéken nagy kertes házban, vagy BP-en egy kis lyukban?

Figyelt kérdés

Szerintetek hol a jobb lakni?


Tegyük fel, hogy az ember nem dúsgazdag, tehát csak egy ilyen árkategóriájú lakást engedhet meg magának. Legyen az kb 20 millió Ft.


Budapesten egy bérház kis "lyuka" kerül annyiba, amennyi egy vidéki kisebb településen egy szép, nagy kerttel rendelkező, kétszintes, sokszobás ház.


Viszont a budapesti kis lyuk közel van mindenhez, ami ember számára kell, míg egy vidéki helyen nincs annyi lehetőség, akár munkáról, akár szórakozásról van szó.


Véleményetek szerint melyik a jobb?



2017. szept. 5. 15:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
91%
Vidéken, kis házban egy nagy kerttel, távol a sok idióta embertől.
2017. szept. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

3 szobás lakást vettünk Szigetszentmiklós olyan területén, ahova még jár éjszakai busz Budapestről. 16 millióért és kettőnk számára abszolút élhető méretű. A családunk szerint jobb is, mint ami kezdő lakásként kéne.

Van a társasháznak egy közös udvara, grillező sarokkal, saját erkély, viszonylag csend és nyugalom. Saját tároló és két parkolóhely.

Azt gondolom ennyi pénzért (fél éve vettük), baromi jó vásár volt.

Vidékről származunk, tudjuk milyen ott az élet és nem mondom, hogy nem hiányzik a szülővárosom, de egy 120 nm-es, szép kertes házikó sem ér annyit, hogy munka nélkül erőlködjek a fenntartásával.

Arról nem is beszélve, hogy nincs igényünk egy 120 nm-es házra, hiszen ketten 3 szobában is BŐVEN elférünk, sőt... úgy tervezünk, hogy még 1-2 pici gyerekkel is élhető méret.

Nem titok, hogy hitelre vettük, amit 10 éven belül szeretnénk kitörleszteni, majd ha ez megvan, akkor nagyobba fektetni már gyerekekkel és ha szükséges, ehhez újra kisebb hitelt felvenni. Ezzel szerintem eltudjuk érni azt, hogy középkorúként már saját házzal rendelkezünk majd Budapest vonzáskörzetében.

Vagyis nem kell annyira sötéten látni a helyzetet, csak meg kell alkudni, ha nincs ennél több pénzed.

Én mondjuk kisvárosiként nem éreztem jól magam Budapest belvárosában, már albérletbe is kijjebb költöztem. A mai napig nem tudnám elképzelni, hogy bent vásároljak a dzsungelben egy lakást valami főút és villamos vonal mellett. Természetesen ennek a pénz is határt szabott volna, ugyanakkor nem is vágytunk erre.

2017. szept. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!