Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Három ember jövője egy ellenéb...

Három ember jövője egy ellenében? Melyik házastársnak adtok igazat az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés
Adott egy falusi család anya, apa és 2 általános iskolás gyermek. A településen dolgozik az egyik felnőtt, a másik felnőtt órákat tölt ingázással. A 2 felnőtt nagyjából azonos összeget ad a családi kasszába. Az ingázó el akar költözni legalább egy megyeszékhelyre vagy BP-re. Azzal érvvel, hogy pár év múlva a gyerekek is ingázók lesznek vagy kollégiumba kell menniük amiket ő nem szeretne. A családi ház szerencsére eladható és az ára elég lenne egy városi családi házra. ( Nem írom le a falu nevét, de higgyétek el több ilyen település is van, ahol látszólag semmi nincs, de drágák a házak. Azt is szándékosan hagyom ki, hogy ki a nő és ki a férfi.) A helyben dolgozó fél valószínűleg találna munkát egy városban is ugyanis nem olyan munkát végez ami csak falun van. A bejárás, kollégiumok költségei is a város mellett szólnak. Rokonság sincs a faluban. Szerintetek? Három ember érdeke egy olyan ember ellenében, aki kis váltással folytathatná ugyanazt amit falun ? Ez a feszültség már kezd számomra sok lenni. Persze a gyerekek is oltogatva vannak, hogy városon benzingőz van elütik a kismacskádat stb. pedig itt sem jó kimenni fűtési szezonban este az utcára...

2018. jan. 16. 11:05
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
67%

mikor mondt a kérdező, hogy Budapest közeli helyre/Budapestre költözne?

Amúgy, én mióta az eszemet tudom Budapest mellett élek, elég frekventált és turisták által imádott környék de: az infrastruktúra borzalmas, az újgazdagok kiköltöztek ide és ilyen mennyiségű közlekedési terhet nem bíír el a főút, ami BP-re vezet, nagy a környezetszennyezés emellett, néhány úgy spórolnak a fűtésen, hogy konkrétan a szemetet égetik el (mellettünk lévő palotából olyan mennyiségű fekete, büdös füst távozik, h visszasírom a benzin/dízelgőzös pesti albérletes éveimet), egyre jobban terjeszkedik a sok barom a hegyeken és töménytelen mennyiségű fát vágnak ki.


Nagyon remélem, hogy hamarosan elkezdődik a decentralizáció, mert ezt a budapestközeli települések nagyon meg fogják szívni....

2018. jan. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

" Az ingázó el akar költözni legalább egy megyeszékhelyre vagy BP-re."


Nem ártana figyelmesen elolvasni a kérdést!

2018. jan. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
72%
Igen. Három ember jövője egy ellenében! Ha az az egy ezt nem látja be, akkor ott komoly problémák vannak.
2018. jan. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Budapesthez közel élünk, de nem is járunk be csak ha szeretnénk.

Az volt a szempontunk,hogy legyen gimiig mindenböl legalább 3,hogy lehessen váltani és a gyerekek főiskoláig ha nem akarnak kimozdulni,ne kelljen.


Viszont ennek ára az,hogy mi ingázunk, a férjem Pest szélére én egy ipari parkhoz.

De a gyerekek fixek.



Ha egyikünk nem birná tovább biztosan tudnánk közös nevezöre jutni,mert a döntéseink közösek.


Én addig nem érzem szükségét változásnak amig a gyerekek szempontja nem kivánja meg. Miért nem az ingázo keres közelebb állást?

2018. jan. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, eddig nem értem rá sajnos reagálni, de most pótolom.

A helyben dolgozó közalkalmazott, tart tőle, hogy máshol nem találna helyet ezért fél váltani.

Ausztriába nem költözünk, ugyanis anyagi csőd lenne számunkra bármennyire hihetetlennek tűnik is. Ketten jó esetben 2500 €urot tudnánk keresni és ennyi nagyon kevés lenne, ha ott kellene lakást vagy házat bérelni, amikor itt sajátunk van.

Miért is kell ingázni, hát a pénzért. Itthon a kereskedelemben jó esetben lehet keresni 120-150000-et, a helyi boltban kb. 70000-et, kint 200000 megvan, úgy hogy már levontam a bejárás költségét és nem is 40+ óra hetente csak 30. Győrből is meg lehetne oldani ezt a munkát, max. +3/4 óra és + 60 km lenne naponta.

BP-et is írtam, igen ugyanis MO-on ott a legtöbb lehetőség, akárki akármit is mond, de ezt csak tényleg úgy lenne felelősen megoldani, ha legalább az egyikünknek lenne ott munkája, még a költözés előtt.

Nagy elvárásaink a munkákkal , fizetésekkel kapcsolatban már nincsenek, ha ketten össze tudnánk hozni havi 400-at az saját házban, egy kisebb autóval szerintem elég lenne.

2018. jan. 22. 08:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!