Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Elmondanátok a véleményeteket...

Elmondanátok a véleményeteket erről? Ki, mit tett volna? Más is érez így?

Figyelt kérdés

Van egy pár, aki nyaralót keres.

Találnak is egyet, ami árban és helyileg is megfelelne.

A nagyon szimpatikus és kedves eladó azzal akar kedvet csinálni, hogy elmeséli, a szomszédság egy fiatal pár, 3 kicsi gyerekkel.

Ott a férfi egy ezermester, mindenben segít, mindent nagyon precízen ingyen megcsinál, de amikor valami dolguk vagy programjuk akad, akkor a 3 gyereket rájuk (az eladókra) bízzák.

Már előre mondták is hogy "De kár XY néni, hogy elmennek, majd olyat keressenek, akik időnként vigyáznak a gyerekekre!:)"

A pár nőtagja itt sürgősen elköszönt, mert ugyan neki is van gyereke, akit imád, de más gyereke idegesíti, nem tud vele mit kezdeni, terhére van.

A férfi próbálja rábeszélni, de a nő hajthatatlan, mondván nem akar rögtön rossz viszonyt a szomszédsággal, de előre is hideg rázza a gyerekek gondolatától.

Így aztán ezt a telket nem vették meg és azóta sem találnak megfelelőt.

Szerintetek, hogy lehetett volna ezt rossz szájíz nélkül intézni a szomszéddal?

Esetleg természetes dolog ez egy egyébként jó anya részéről, hogy ennyire nem bírja más gyerekeit?


2018. márc. 9. 15:53
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, 1-2 kivételtől eltekintve nem érzitek át a problémát.:(

Sok kérdésnél én is esek abba a hibába, hogy teljesen egyértelműnek tűnő válaszokat adok, holott azért élesben kicsit más a helyzet.

Nyilván lehet teljesen kategorikusan egyszer és mindenkorra elutasítani, az pedig haraggal jár, ez 100%.

Viszont ha csak egyszer is belemegy valaki, akkor az már mindig így lesz, vagy örökké gyárthatja a hazugságot "Fáj a fejem", "Éppen mi is elmegyünk" és társai, de ennek is aztán harag a vége, amikor leesik náluk a tantusz.

Még a legjobb megoldásnak az tűnik, hogy leléptek.

2018. márc. 9. 17:05
 12/31 anonim ***** válasza:
75%

Nem, ez nem megoldás, hanem konfliktuskerülés.

Nem lesz olyan ingatlan, ahol a szomszéddal nincs valami probléma, aki ilyet remél, az álomvilágban él. Legfeljebb nem azonnal derül rá fény, hanem hónapok múlva. Ezeket a dolgokat meg kell tanulni kezelni, nem elfutni előlük...

2018. márc. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Akkor szerinted úgy zajlik egy nyaralás, hogy

- a családtagok elintézik a munkahelyeiken a szabadságaikat,

- elrendezik, hogy ki fog addig felügyelni lakásukra,

- ki fogja kiüríteni a postaládát,

- ki fogja locsolni a virágokat,

- ki eteti majd a macskát.

- Majd átnézetik a kocsit a szerelővel,

- felteszik a tetőcsomagtartóra a fűnyírót meg a bicikliket,

- 20ezerért megtankolnak,

- megveszik x ezerért az autópálya matricát,

- végül leautóznak a régen látott nyaralóba, ahol:

- először felmérik a károkat,

- kiszellőztetnek,

- megnyitják a vízórában a vízcsapot

- kitakarítanak,

- lepókhálóznak,

- lenyírják a füvet,

- stb...stb...


...és amikor ezekkel megvannak és végre rend van és leülhetne kicsit megpihenni a család és végre enni is valamit, akkor áthozza a szomszéd a három neveletlen gyerekét, hogy vigyázzanak rá csak azért, mert ők a szomszédok.

Hát persze!

Ahogyan te meg a Móricka nevű barátod elképzeli...

2018. márc. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
És akkor mi van, ha konfliktus van a szomszéddal, összedől a világ? Mi az előző lakásban költözés után kettő héttel már ordítottunk a szomszéddal, mert házibulit rendezett, és a teraszomtól két lépésnyire okádott le az egyik kis haverja az emeletről! Gondolod nem kellett volna szólnom, nehogy őfelsége megbántódjon? A boltban mersz szólni,ha rosszul adnak vissza? Ez ugyanaz, ne hagyd, hogy kihasználjanak.
2018. márc. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindnyájatoknak, hogy időt szakítottatok a kérdésemre, ennek megfelelően mindenkivel zöldet pacsiztam.

A 13-as válaszon jót mosolyogtam, totál életszagú, annyi különbséggel, hogy a macska is jön, na meg a kutya is.:)


Végül is mindenkinek igaza van és ahogy írta valaki tényleg konfliktuskerülő vagyok, de ez néha hasznos.

Nem gyávaságból, hanem annyi cirkuszban volt részem gyerekként, hogy utálom, inkább ha lehet, kikerülöm.

De ez már egy másik kérdés témája lehetne ...

2018. márc. 9. 18:10
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Én megvettem volna a nyaralót és szartam volna a szomszéd kölyökre.
2018. márc. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Én is rosszba vagyok a szomszéddal, mert elkérte a kis flexemet én meg nem adtam neki oda, azóta nem is köszön de nem érdekel.
2018. márc. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagyon elbaltáztad ezt most, én a helyedben visszatáncolnék, amíg lehet.

Mégis mekkora balhét rendezhetnek abból, hogy nem vigyázol a kölkökre? Lehet felhúzzák az orrukat, pár hónapra megsértődnek, de egy idő után el fogják felejteni a dolgot. Legfeljebb nem lesztek barátok.

Nézz csak körül az otthon kategóriában, vagy akár itt is, kétmillió módon tudja egy szomszéd megkeseríteni a másik életét és ehhez nem kell még az sem, hogy előtte bármiféle konfliktusuk legyen, kialakul az a hétköznapokban magától.

Ez a legkisebb probléma, ami előfordulhat, de tényleg.

Másik, hogy ha tényleg nyaralót kerestek és nem állandóan laknátok ott, akkor nem is túl életszerű, hogy vigyáztok a gyerekekre, hát ott se vagytok :D Ha év közben meg tudják oldani a felvigyázásukat, akkor akkor is, amikor épp nyaraltok.

2018. márc. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
81%

Van olyan, aki rád erőszakolja a fattyát?

Nem és kész! Ha tetszik, attól még megvettem volna. Nyugodtan lehet nemet mkndani. Sőt, eljátszottam volna, h pedo vagyok és ő nem akarná rámsózni! :D

2018. márc. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

#18

Sajnos ez nem friss történet, hanem tavaly nyári, de azóta is az eszemben van és valljuk be nagyon bosszant.

Így, hogy olvastam a válaszaitokat, még jobban.

Most, hogy közeleg a jó idő és megont aktuális lesz a keresgélés, hozta fel bennem a témát.

És igazad, van, valóban amikor nem vagyunk ott, akkor is megoldják az életüket. Ők ott állandó lakosok, lehet, hogy télen meg másra lőcsölik a gyerekeket, ki tudja?

Nekem azért is jelentett volna gondot, mert én otthonról dolgozom, ezért úgy terveztük, hogy ahogy vége az iskolának megyünk le és csak sulikezdésre jövünk vissza.

A férjem meg onnan jár dolgozni, mert vonattal 35 perc a Déli, egyszerűbb a közlekedése mint kocsival.

Hát sajnos ez a hajó már elment.

2018. márc. 9. 18:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!