Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Elmondanátok a véleményeteket...

Elmondanátok a véleményeteket erről? Ki, mit tett volna? Más is érez így?

Figyelt kérdés

Van egy pár, aki nyaralót keres.

Találnak is egyet, ami árban és helyileg is megfelelne.

A nagyon szimpatikus és kedves eladó azzal akar kedvet csinálni, hogy elmeséli, a szomszédság egy fiatal pár, 3 kicsi gyerekkel.

Ott a férfi egy ezermester, mindenben segít, mindent nagyon precízen ingyen megcsinál, de amikor valami dolguk vagy programjuk akad, akkor a 3 gyereket rájuk (az eladókra) bízzák.

Már előre mondták is hogy "De kár XY néni, hogy elmennek, majd olyat keressenek, akik időnként vigyáznak a gyerekekre!:)"

A pár nőtagja itt sürgősen elköszönt, mert ugyan neki is van gyereke, akit imád, de más gyereke idegesíti, nem tud vele mit kezdeni, terhére van.

A férfi próbálja rábeszélni, de a nő hajthatatlan, mondván nem akar rögtön rossz viszonyt a szomszédsággal, de előre is hideg rázza a gyerekek gondolatától.

Így aztán ezt a telket nem vették meg és azóta sem találnak megfelelőt.

Szerintetek, hogy lehetett volna ezt rossz szájíz nélkül intézni a szomszéddal?

Esetleg természetes dolog ez egy egyébként jó anya részéről, hogy ennyire nem bírja más gyerekeit?


2018. márc. 9. 15:53
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilván lehet teljesen kategorikusan egyszer és mindenkorra elutasítani, az pedig haraggal jár, ez 100%" - nem feltétlenül, csak ha bunkó a szomszéd. Mert egyáltalán nem várható el senkitől, hogy a szomszéd gyerekeire vigyázzon. Korábban örülhettek, hogy akkora mázlijuk volt, hogy a szomszédjuk megtette, de nem számíthattak rá, hogy az új szomszéd is meg fogja tenni. Szerintem csak vicceltek, és az öreglány sem vehette komolyan.

Más kérdés, hogy 3 gyerekes család mellett nem szerencsés nyaralót venni, ne sajnáld! Főleg, hogy most még tűrhető korúak lehetnek, de kamaszon lett ott épp elég zaj, nem tudtad volna a szabadidődet kiélezni.

2018. márc. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Megvettem volna a nyaralón, a kölykökre meg sz@rnék magasról.

Anyucinak&Apucinak is meg kell tanulnia, hogy ha valami dolguk van, akkor nem az a megoldás, hogy lepasszolom a gyerekeket a szomszédnak, aztán addig se az én nyakamon lógnak. Aztán mégis mit csinálnak, ha az a válasz az ingyen gyerekmegőrzőre, hogy NEM?

- megsértődnek (kit érdekel...)

- haragszanak rátok (legalább nem jönnek át többet)

- nem állnak szóba veletek (na és?)


Amit te csinálsz kérdező, az nem más, mint kóros konfliktuskerülés. Nem szabad ilyen módon meghunyászkodni, és nem is kell non-stop hazudozni. Meg kell mondani őszintén, hogy pl ebben az esetben NEM vagyunk ingyen óvoda, nem akarunk vigyázni a gyerekekre, mert mi nyaralónak vettük a házat, és pihenni akarunk. Pont.

Ha nem értik meg vagy emiatt megsértődnek, az teljesen őket minősíti....

2018. márc. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
82%
Én is szoktam más gyerekére vigyázni. Csak azért írok neked, hogy tudd, nem vagy egyedül azzal, amit érzel. A lányom sokszor áthívja a barátnőit (kettőt), ők sokkal többet vannak nálunk, mint a lányom nálunk, természetesen állandóan éhesek, állandóan etetem őket, gyümölccsel, süteménnyel, főtt étellel. Rendszeresen morzsáznak, zsíros kézzel mindent összefogdosnak, állandóan nálunk kakilnak, elnézést, de ezért sem vagyok oda, nemcsak a szag, meg a wc-csészében maradt lepucolandó maradványok miatt, de a múltkor az egyik valahogy pár kakimorzsát a padlóra is juttatott! (10 éves, tehát nem is kicsi gyerek), emellett rendszeres a visítás, kergetőzés, rongálás, stb. Szóval én sem vigyázok szívesen más gyerekére, külön kaland, amikor a lányom azt akarja, hogy itt aludjanak. Szóval, nem tudom, mi lett volna a megoldás a te esetedben, de ha végül is a te gyerekeid nem barátkoztak volna össze az ő gyerekeikkel, akkor simán le lehetett volna rázni őket különféle kifogásokkal. Ha viszont igen, akkor sajnos a gyerekek hívják át őket, és akkor nincs mit tenni. Elhiszem, hogy így utólag is idegesít. Már nincs lehetőség mégis megvenni a nyaralót? Mert ötleteim vannak a szomszéd leépítésére.
2018. márc. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

#23

Sokat segített a hozzászólásod, ahogy a többieké is, mert bevallom kezdtem magam szörnyetegnek érezni.


Nekünk egy 12-ik éves fiúnk van, az emlegetett szomszédoknak 3 kicsi, talán a legnagyobb 6-7 éves, a nemüket, korukat nem is tudom. Így nem hiszem, hogy nagy barátok, de akárcsak játszópajtások lettek volna.

A gyerekünknek van egy barátja ovis kora óta, azzal vannak sülve-főve együtt.

Ha egyszer sikerül valamit vennünk, akkor ő biztos sokat jön majd látogatóba, akár hosszabb időre is.

Nekem ez nagyjából elég is.

2018. márc. 9. 22:58
 25/31 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, megmondtam volna, hogy

- nem nekem szülték a gyerekeket, ergo miért is én legyek a pesztonka?

- nem fogok órákon át három kiskölyökre vigyázni, mert azt az időelbxást senki nem fizeti meg nekem aztán


Sértődjenek meg, pont leszarom, de ne osszák be a másik idejét.

2018. márc. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
60%
Egyébként a lányom barátnője vagy unokatestvére jöhet kb. bármikor, de ennyi. Őket ismerem, szeretem, nem kell percenként rájuk szólni, mert normálisak, és ha bajuk történik, előfordul, nem esik nekem a családjuk.
2018. márc. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Én már az elején megkérdeztem volna az ipsét, aki árulja a házat, hogy most csak hülyéskedik-e, vagy tényleg komolyan gondolja az egészet. Mert ha komolyan gondolta, akkor nevetségesen ostoba lehet, és a büdös életbe nem fogja tudni senkinek sem eladni azt a házat.

Eleve pofátlanság bármelyik szomszédtól a rendszeres ingyenes bébicsőszködést kérdi, de még ezt el is várni, az már a bunkóság netovábbja. Lényegtelen, hogy valaki szereti-e a gyerekeket vagy sem, a szomszéd gyerekeknek IS VAN anyja és apja (meg jobb esetben nagyszüleik). Ha jó a szomszédi viszony, akkor 1-2-szer vigyázni a gyerekekre nagy ritkán oké, ha TÉNYLEG NEM találtak más megoldást. Na de rásózni a gyerekeket a szomszédra, mert az egyszerűbb....azért már álljon meg a menet.


Hogy én mit tettem volna?

Ha tetszett volna a ház, megvettem volna. Viszont kijelentettem volna, hogy nem vigyázok senkinek a gyerekére, mert nem vagyok ingyen gyerekmegőrző. Ha ezen a szomszédok megsértődnek, az őket minősíti, nem engem. Lehet, hogy bunkón hangzik, de akkor sem nekem vállalták a gyerekeket, és már nem azért, de minek van 3 gyerekük, ha a felügyeletet képtelenek a szomszédok nélkül megoldani...

Ilyen helyzetben nem foglalkoznék azzal, hogy van-e gyerekük vagy nincs. Lehet veszel valahol egy házat, aztán 1 éven belül a szomszédnak ikrei születnek. Szóval ezt nemigazán lehet "kivédeni".


Ha nem akarsz gyerekekre vigyázni, nyisd ki a szád, és légy őszinte. Felesleges hazudozni, mert akkor csak a nyakadra fognak járni később, hogy "talán most ráérsz".

2018. márc. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az utóbbi két hozzászólást is, tudom, hogy hülye voltam!:(


Lehet, hogy félreérthető volt a kiírásom, a néni nem kötelező érvénnyel mondta a gyerekőrzést, csak mesélgetett, amikor rákérdeztem a szomszédságra.

Azzal akart kedvet csinálni a nyaralójához, hogy milyen jó a viszony a szomszéddal, az a világon mindenhez ért, mindent megcsinál, sőt mindezt ingyen!

Ő meg, hallgatólagos megállapodásként vigyáz a gyerekeikre.

Ez a mondat meg gondolom vicc akart lenni, ezért is tettem oda a mosolygós jelet:

"De kár XY néni, hogy elmennek, majd olyat keressenek, akik időnként vigyáznak a gyerekekre!:)"

Ahogy többen is írták és magam is elismertem már, itt az volt a probléma, hogy valóban konfliktuskerülő vagyok. Kiemelten vonatkozik ez a szomszédságra, mert egy rossz szomszédi viszony meg tudja mérgezni az egész életet, különösen egy olyan helyen, ahova elvileg pihenni, feltöltődni jár az ember.

Az nagyon jó dolog, ha van egy olyan szomszéd, aki egy ezermester, de a férjem szerint, mióta a főníciaiak feltalálták a pénzt, azóta ez nem lehet probléma.

Kifizettük volna a munkáját és nem gyerekfelügyelettel kompenzáltunk volna.

Hát sajnos most már hiába sírunk bele a kiömlött tejbe, ez a lehetőség már elszállt.

Remélem legközelebb nem kerülünk ilyen helyzetbe, mert azt nem merem ígérni, hogy én megváltozom (bár azt kellene!), csak annyit, hogy az ilyen "kritikus" ügyek intézését a férjemre bízom.

2018. márc. 14. 13:45
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nem vették meg, akkor még mindig megvehetitek, mondván meggondoltátok magatokat, mégis érdekelne a ház.
2018. márc. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

"Kiemelten vonatkozik ez a szomszédságra, mert egy rossz szomszédi viszony meg tudja mérgezni az egész életet, különösen egy olyan helyen, ahova elvileg pihenni, feltöltődni jár az ember."


Ehhez nem kell feltétlenül még csak a szomszédhoz szólni se.

Ismerősömék jártak így. Egy viharban az egyik fájuk az udvarban kidőlt, egyenesen rá a kerítésre, amiből egy kb 1 méter széles rész tönkrement.

Ők bocsánatot kértek (mivel az ő fájuk volt), és teljesen helyretették a kerítést saját költségen. A szomszéd pasas ennek ellenére a mai napig haragszik rájuk, szerintem a kerítés csak egy jó ürügy volt az utálkozásra. Még csak nem is köszön.

A másik szomszéd a pasas kocsijának tolatott neki, ott érdekes módon semmi nézeteltérés nem volt.


Ez is mutatja, hogy ha valaki utálni akarja a másikat, ahhoz semmilyen ok nem szükséges.

2018. márc. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!