Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Albérletben élők! Nem érzitek...

Albérletben élők! Nem érzitek "kidobott pénznek" a díjat?

Figyelt kérdés

Nem azokhoz szólnék, akik "tudatos albérlők", tehát egyetemisták, vagy néhány évet egy adott városban dolgozók.

Kérdésem azokat szólítaná meg, akik hosszú távon, régóta élnek albérletben, s a (közel)jövőjüket is az adott településen képzelik el.


Nem éreznétek logikusabbnak, hogy akár csak 1-2 évet még otthon lakjatok?

Onnantól lenne önerőtök egy saját ingatlanhoz, s a törlesztő még annyi sem lenne, mint az albérleti díj.


2018. jún. 6. 12:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt nézem, akkor igen, kidobott pénz, mert más rajtam keresztül tollasodik. Viszont más megoldás nem igazán van - talán még a munkásszállók. Csak úgy egy lakókocsit kitenni az utcára és abban élni megint nem lehet (területfogl. engedély és tsi.).

Nem mindenkinek jó a kapcsolata a szüleivel, a rokonságával - amúgy talán jó megoldás lenne az 1-2 év otthoni élet. Csak azt tudjuk tenni, hogy a, + munka bevállalása; b, jó munkahely; c, a fölösleges költést beszüntetni és spórolni; d, vagy más megoldást választani. ettől függetlenül ma már jobban mobilabb az ember, így nem bizti, hogy leragad az adott településen.

2018. jún. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
45%
Gondolom,hogy az #5#-ös a bevètelèből tisztessègesen adózik is,hiszen becsületes ember,tisztàn keresett pènzből vett magànak nyaralót.
2018. jún. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Egy saját lakás SOKKAL inkább röghöz köt, mint egy albérlet.


Ugyanis ha külföldön kapsz munkát, nem annyi a dolgod, hogy "felmondod", hanem akár 1000-2000 km-ről is gondoskodnod kell róla.


- kiadod, ez esetben háromszor meg kell gondolni, kinek

- eladod, hiszen elmész akár 10 évre is, és addig totál lelakódik, szétlopják


És nem feltétlen olcsóbb, hiszen rezsit ugyanúgy kell fizetni, plusz a felújításra szakembereket kell hívni pénzbe kerül és nincs olyan év, hogy ne kelljen valamit tenni rajta.


- tetőfelújítás ez egy valag pénz

- festés kétévente, de a konyhát évente kimeszelni (ezt mondjuk meg tudod oldani magad is)

- ha jön egy nagyobb vihar és leviszi a fél cserepedet, akkor saját zsebből kell megcsináltatni, mert a biztosító egy évezred, mire - ha egyáltalán - fizet

- duguláselhárítás sem két ft


Egy albérletben a közös költségben ezek benne vannak, és tudsz kalkulálni, nem az van, hogy "most épp nincs pénzem, de sürgős lenne a felújítás".

2018. jún. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősnek van Hollandiában lakása, ami tök jó, csak éppen volt olyan év, hogy gyakorlatilag havonta 2x haza kellett mennie, mert

- a felette lévő eláztatta - sajnos nem is egyszer

- kötelező dugulás-elhárítás minden lakásban

- a focizó gyerekek véletlen berúgták az ablakot

...


Ez rohadt sok pénzbe került neki, mert a repjegy nem két fillér.


És okés, van egy lakása ahová bármikor hazamehet, csak épp egy csomó stressz meg idegeskedés, ha máshol élsz.

2018. jún. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Németországban a lakosság nagy része albérletben él.Vannak ismerőseim akik már több mint 20 éve.Én hitelt nem vennék soha fel..
2018. jún. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Németországban sem az elit él albérletben, ez megintcsak ilyen magyaros közhely.

Jobb kapni a bérleti díjakat, mint adni, ez a világon mindenhol így van! :)

2018. jún. 10. 23:44
 17/18 anonim válasza:
Ebben egyetértek veled,de én törlesztőre nem vennék lakást..
2018. jún. 11. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ha logikusabnak is ereztem volna az otthon lakast az eselytelen, mert akkor 300 kmrol kellett volna bejarnom dolgozni naponta...


En laktam kollegiumban, rokonoknal es alberletben baratnal/barattal, csak egyedul es mar gyerekkel is. Csak a fizetesemre nem kapok hizelt vagy ha kapok is lattam azokat akik hitelbol vasaoltak es/vagy epitkeztek. Sokkal sokkal.tobbet fizetnek vissza es ha egyszer kozbejon egy hirtelen baleset, tartos betegseg vagy egy kis munkanelkuliseg, akkor evek mire kijottek a melyrepulesbol.

Kidobott penz az, amiert semmit nem kapok cserebe az en ertelmezesem szerint. Alberleti dijert cserebe van egy lakas/haz, ahova hazamehetek, ahova jo esetben azt hivok eg akit akarok, amit en tatok fenn, ahol az en szabalyaim vagy az alberlotarsaimmal kialakitott szabalyok szerint elek.

Nincs anyu/apu aki beszol, hogy merre viltam meg hajnali egykor stb.

2018. jún. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!