Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet kezdeni ezzel a...

Mit lehet kezdeni ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

Családiházas övezetbem lakok, csendes, nyugodt, kellemes környezet erdő alatt.

Ebbe az idilbe a szomszéd behozott pár tehenet, ami szószerint megboritja. Büdös van egész álló nap, de a hajnal, és az este szószerint gyomorforgató. Rengeteg, de szószerint istentelen mennyiségü légy jelent meg a környéken...

Lakásban kellene szellöztetni, de pillanatok alatt annyi légy jelent meg a házban, a bűzről nem is beszélve.

Természetesen lettek kerve, hogy a teheneket ne itt a sűrűjeben neveljenek, de nem hatotta meg őket.

Egyéb tanács?



2018. jún. 23. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Önkormányzatnál érdeklődj, kinek, mihez van joga.

Belterületen vagy külterületen vannak a tehenek? Nagyon nem mindegy!

Úgy tudom, most már állattartási rendeleteket nem adhatnak ki az önkormányzatok, de vannak keret-jogszabályok, amik alapján meg lehet mondani, hogy tilos dolgot tesz-e a szomszéd, vagy nem tilosat. Vagy ha tarthat tehenet, de csak ilyen-olyan feltételekkel, akkor vizsgálni lehet, hogy megvannak-e azok a feltételek.

2018. jún. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. jún. 23. 18:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Szűnyogháló ... és a tehenek nem kifejezetten büdösek.


A nagymamám szomszédja kb 10 tehenet tartott évekig. Mindig átmetem megsimogatni őket és soha sem tartottam büdösnek.


Mielőtt azt mondanád, hogy én falusi vagyok és biztos hozzá szoktam ... Budapest belvárosában lakom.

2018. jún. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tehén valóban nem büdös, csak a ganéjuk az, s azt tényleg este jobban lehet érezni.
2018. jún. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!