Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Én és a barátném mit tudunk...

Én és a barátném mit tudunk kezdeni ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

Már nem tudok mást, itt kérek segítséget. Én és a barátném négy éve vagyunk barátok. Felsőoktatásban tanulunk. Már két éve vagyunk kitéve lelki ,,terror"-nak ebben az iskolában. A csoport, kikkel vagyunk, azon settenkedik, hogy hogyan tudnak minket eltüntetni onnan. Tavaly ránk fogtak valamit, amiről ügy lett és kiderült, nekünk van igazunk és nem csináltunk semmit, mellesleg, olyan rosszul volt megtervezve az egész, hogy azt sem tudta az illető elmondani, hogy mi is a problémája, amivel vádol minket. Amennyiszer kérdezték, mindig szinte mást tett a történethez. Ez volt tavaly, ami túl ment mindenen. Nagy nehezen kiközösítésekkel végigcsináltuk az évet. Az ez év azonban túlmutat mindenen. Valami olyan módszerhez folyamodtak a csoportban, ami hatékony. Fiatal felnőtt fejjel panaszkodnak a tanároknak rólunk folyamatosan. Be sem merünk járni órákra, mert mindig lejáratnak minket, megjegyzéseket tesznek rólunk...stb.

Az utolsó húzás, amiért eldöntöttem, hogy ide írok az az, hogy felhívtam az egyik tanárom, kivel eddig még nem volt baj, egy probléma miatt, mivel beteg voltam, nem tudtam bemenni és a beadandóról akartam vele beszélni, zaklatásnak vette, hogy fel mertem hívni telefonon és közölte, hogy soha többet ne merjem hívni, mit gondolok én. Utána kisírtam magam, hogy ez már nem lehet igaz és nem is volt vele problémám.

Az, hogy mitől alakult ki ez a csoportban... nem tudjuk, csak találgatunk. Van két ember, az egyik nő, akinek egy bennfentes a nevelőapja és mindent megtehet, azt gondolja Mellesleg kicsit elmebajos is, ugyanis megszállottam érdeklődik a démonok iránt. A másik egy fiú, aki túlságosan beképzelt, azt hiszi, hogy ő mindig meg tudja mondani az igazat mindenkinek és mellesleg, jól manipulál másokat egy alattunk lévő másik emberrel együtt.

A csoport többi tagja a "szolga", akik a lábuk előtt hevernek.

Nem tudjuk, hogy kikhez, milyen folyamathoz fordulhatnánk már. Esetleg ötleteket szeretnénk kapni.

Ki mit kezdene ilyen helyzetben... Ha van még kérdés, nyugodtan.



2017. nov. 5. 12:25
 1/4 Stilvoll válasza:
Ezt még olvasni is durva volt. Én ebben a helyzetben próbálnék túltenni rajta a barátnőmmel, mivel ahogy olvastam az osztály manipulálva van szóval hiába beszélnénk nem érne semmit. Szóval ketten különcködnénk. De mivel ilyen durva a helyzet, ami mindenen túl megy én szerintem iskolát váltanék, mert így is sok dolgotok lehet és még evvel is foglalkoznotok kell lehetetlen nyugodtan végezni a dolgokat. Lehet ha más iskolába mennétek ott jobb lenne nektek, mert ezt az osztályt nem lehet helyrehozni
2017. nov. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, legszívesebben mi is ezt tennénk, de innen már nem tudunk hova menni. Rengeteg pénzünk van benne és már nem is tudnánk mit kezdeni. Azt hiszem így érted, hogy melyik szinten tanulunk. Egyszerűen tanácstalanok vagyunk.
2017. nov. 5. 12:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Sok mindent nem lehet tenni, vagy otthagyjátok, vagy ha ez nem megy, akkor végigszenveditek azt az X évet. De én tuti az előbbit választanám, akármennyire sok pénz van benne, mert ezt így nem lehet bírni. Mennyi idő van még hátra belőle egyébként?
2017. nov. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2023. okt. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!