Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Most ilyenkor tudok kezdeni...

Most ilyenkor tudok kezdeni valamit a lakótársammal?

Figyelt kérdés

1 hete lakunk együtt, de egyszerűen nem viselem el. Mondjuk én eleve nem szerettem volna őt választani, de idő és jelentkező híján nem volt más választásom. Én diákot akartam, ő meg dolgozó, így az alvási rendünk is teljesen más. És még csak nem is volt szimpatikus. Na mindegy.


Az összes eddigi lakótársamhoz képest annyit mászkál a lakásban, mint zsidóban a fájás. Óránként legalább egyszer vagy iszik, vagy eszik,vagy mosogat, főz a konyhában. Az a nem bír megülni típus.


És amin a legjobban ki vagyok akadva, az az, hogy nincs igénye alvásidőn kívül magára csukni az ajtót. Engem ez nagyon zavar, mert mindig látja, hallja, ha kimegyek csinálni valamit akár a WC-be akár a konyhába, és én is mindig látom olyankor, hogy ő mit csinál. A folyamatos kontaktusról nem is beszélve. Valahányszor kimegyek, ő beszélgetni akar, ez meg kimondhatatlanul fárasztó.



Mondtam neki, hogy engem feszélyez a folyton nyitott ajtaja. Előadta egy fél órán át, hogy ez azt jelenti, hogy nyitott a beszélgetésre, és szereti, ha mozgolódom, mert legalább élet van, és különben is, ha becsukja az ajtót, akkor is ugyanúgy hall mindent, és muszáj, hogy járjon a levegő...


Engem nem érdekel a magyarázkodása, nem jutott el a tudatáig, hogy szeretném, ha néha elvonulna magába. Mert diákként nekem egyszerűen muszáj, és szerintem nem vagyunk összeférhetőek, ha neki a "nyitottság" az igénye, én meg azt gondolom, hogy nem vagyunk szobatársak, nem akarok mindig egy légtérbe kerülni vele, ha kimegyek WC-re, és hogy fingani se merjek a saját szobámban. Ez nem kollégium.


Amúgy hívő, elhiszem, hogy neki ez a kollektív, társas életvitel megfelel, de én nem véletlenül nem erre vágytam. Ez így szerintem nem fog működni.



2019. febr. 5. 07:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
90%

ha nem a tiéd a lakás, akkor egy dolgot tehetsz. elköltözöl máshová.


ha ő nem hajlandó alkalmazkodni, de valójában te se, akkor nincs más választás.

2019. febr. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem Te senkit sem bírnál elviselni, maximum egy "kockát" aki egésznap bent kuksol a szobájában, csukott ajtóval.
2019. febr. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

De, az enyém a lakás.


Nem tudom, hogy mi olyan nehéz azon, hogy csukja magára az ajtót. Azt meg nem tudom neki megmondani, hogy ne járkáljon ki, meg ne akarjon mindig beszélgetni. De sajnos ha rossz kedvem van, szeretném elkerülni az ilyen jeleneteket, mert csak megsértem a másikat, hogy nincs kedvem, és eddig minden lakótársamat sikerült elkerülnöm, mert diákok voltak és ők is szerettek elvonulni.

2019. febr. 5. 07:36
 4/31 A kérdező kommentje:
Sok lakótársam volt már, ha valaki tiszteletben tartja a személyes teremet, akkor nagyon jól ki szoktam jönni másokkal. Ezt a lányt egyáltalán nem érdekli, és látszólag fel se fogja, hogy mit akarok.
2019. febr. 5. 07:37
 5/31 A kérdező kommentje:
Azt is mondtam neki, hogy ha hazaesek a suliból, fáradt vagyok. De ő mindig lerohan a "Milyen volt a napom?" kérdéssel, stb. A legjobb a mit vettél... Az elvonulós lakótársaimnak erre ugyancsak nem volt igénye, beszéltünk, ha beszéltünk.
2019. febr. 5. 07:41
 6/31 A kérdező kommentje:
A vizsgaidőszakban pedig nem tudok alkalmazkodni hozzá majd. Ő 10 után nyugit szeretne, én viszont muszáj hajnal 2-ig tanuljak, mert bagoly vagyok, sosem tudtam máshogy már kamasz korom óta. Szóval én is ki fogok menni a konyhába, akár hajnal 1-kor is, nem akartam, hogy dolgozó jöjjön, mert nagy eséllyel problémázni fog ezen. Mondjuk akkor biztos el is menne.
2019. febr. 5. 07:44
 7/31 anonim ***** válasza:
47%

" Sok lakótársam volt már..."


Nem is csodállom! Ember legyen a talpán aki eltud viselni! Szegény lakótársad csak sajnálni tudom! Még jó, hogy nem kell mindenhez tőled engedélyt kérnie, ha már a ház fentartásának felét ő állja! Szállj vissza egy kicsit a földre! Hülye P.../F...

2019. febr. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

P... vagyok! :D Képzeld, egyetlen egyszer volt olyan, hogy kibékíthetetlen ellentétek miatt el kellett költözzek valahonnan még az albis korszakomból, de arra a helyre nagyon gyorsan kellett költözzek, mert az előző tulaj eladta a lakást, az akkori lakótársam meg otthagyta az orvosit. Most meg maradtam volna a legjobb barátnőmmel, akivel 1,5 évet éltünk le teljes harmóniában, de akkor lett saját lakás, és onnan is ki kellett költözzek. Meg voltam 1 évet kolis is, még az albérletek előtt. Arról nem tehetek, hogy az első két albival anno befürödtem.


A koliból meg azért jöttem el, mert rámnyitott a személyzet (2 pasi) egy szál bugyiban voltam, és nemhogy kimentek volna, azt mondták, hogy álljak arrébb, mert fotót csinálnak a szobáról. Barátnőm is ilyen jellegű okból akart albiba jönni velem anno.


Mi nem érthető azon, hogy hasonló emberekkel könnyű kijönni? Nem lett volna szabad ideengednem, mert már az elején tudtam, hogy ez így nem lesz jó, mert teljesen más elveink vannak.

2019. febr. 5. 08:18
 9/31 anonim ***** válasza:
92%

hát ha tiéd a lakás, akkor meg neki kell elköltözni.


az előző válaszoló jól írja, hogy mivel hozzájárul a költségeidhez, így jogosan érzi magát valamennyire otthonosan. neked meg ahhoz van jogod, mint tulajdonos, hogyha ez nem tetszik, akkor megbeszéled vele, hogy vagy változtat, vagy keres más albérletet.

2019. febr. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
95%

Egyaltalan minek van lakotársad?

Nem tudsz egyedul fenntartani egy sajat lakast?

2019. febr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!