Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi lesz velem ha soha nem...

Mi lesz velem ha soha nem lesz saját lakásom? Egész életemben költözni fogok egyik helyről a másikra?

Figyelt kérdés
Azon gondolkozok vissza kéne költöznöm anyámhoz.Nem tudom fizetni az albérletet,hajléktalan szállón nem akarok lakni,munkásszállón sem az ottani körülmények miatt,maradnak a szülők.Vagy ti tudtok jobbat?
2019. máj. 5. 08:59
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
6-os de igen,a saját lakás az egyetlen jó megoldás. A saját lakásoddal azt csinálhatsz amit akarsz,máséval nem.
2019. máj. 5. 09:48
 12/32 anonim ***** válasza:
29%
Ezért mondták fiatal korodban, hogy tanulj. A sok pénz nem jár alanyi jogon, csak mert dolgozol. És saját lakás sem jár, csak mert neked így kényelmes. Elég nagy luxus az neked
2019. máj. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
24%
Nem kell azt csinálni a lakással amit csak akarsz. Lakni kell benne.
2019. máj. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
95%
Nyelv tanulás és külföld. Ott nem csak lakhatás kapsz, hanem félre is tudsz tenni.
2019. máj. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
96%
Itt vidéken pl, az én szakmámban, egyszerűen senki nem hajlandó a szakmunkás minimálbér felett fizetni, ami 130000 nettó, ez az összeg még mamahoteles megoldásnál is nevetséges, esetembem, 90000-100000 forint max amit félre tudok rakni havolnta és akkor annyira minimalizáltam a költségeket amennyire csak lehetséges és így is 10 év kell ahhoz hogy összegyüljön 12 millió, ami egy kisebb de vállalható lakásra elég vidéken (most, mire összegyűlik addigra valszeg még drágább lesz)... és én még a szerencsésebb vagyok mert a szüleim megtűrnek nem kell albérletre költenem a fizetés 50-60%-át és nem várják el hogy komoly összegekkel támogassam a háztartást. Tehát aki szarul keres és albérletben lakik az kb évtizedekig gyűjtögethet és ez idő alatt még sokat nélkülöz is. Nem is értem miért menekülnek innen a fiatalok ezrével...
2019. máj. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
69%

A briteknél a jövedelem 20%-át, itthon több, mint felét költik albérletre, ami nagyon szépen biztosítja, hogy soha az életben ne engedhessenek meg maguknak még egy önerőt sem.

"Tanulj, miért vagy hülye, mit akarsz?" Persze ha nem lennének pizzafutárok, melósok, összeszerelők, eladók, segédmunkások, ők lennének legjobban felháborodva a középkori állapotok miatt. Akkor mehetne mindenki a fényes diplomájával sepregetni.

Nem is csoda, hogy félmillió magyar már elköltözött innen más országokba és nem is fognak egyhamar visszajönni. Miért maradjanak? Hogy a diplomások lenézzék őket és másnak fizessék a házuk törlesztőjét bérleti díj vagy hitel formájában? Akkor inkább kimennek, ahol van esélyük az albérlet mellett komolyan félretenni is és visszajönni 10 év múlva megvenni azt a házat, amiért 35 évig fizették volna a hitelt.

De a legnagyobb szája mindig azoknak van, akik öröklik a lakást, aztán úgy tesznek, mint akik vérükkel és verejtékükkel harcolták ki maguknak. A kivándorlók száma pedig növekszik. Diplomások, seprűre fel!

2019. máj. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
19%

10:37 Nem azzal van a baj, hogy nem tanult, hanem nem tanult, ezért nincs jó munkája, nem keres jól, de mégis elvárja, hogy olyan fizetése legyen, mint aki tanult.

Én sem ácsingózok a managerek meg vezetők több milliós fizetésésre, mert én nem tettem azért, hogy oda jussak, én megelégszek azzal a fizetéssel, amit a 2 diplomámért kapok.

Aki meg ennyit sem tett, az elégedjen meg azzal a fizetéssel, amit azért a munkáért kap

2019. máj. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
63%

Ezért akkora fos Magyarország.Nincs papírod,halj éhen.

Dögölj meg albiban.Kussolj és csináld a szar munkád minimálbérért.

Kösz nem,pápá mutyisztán!A diplomás mucik majd mennek sorra helyettem.

2019. máj. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
0%
:D :D :D
2019. máj. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
2%
Külföldön is ugyanez lesz, de kimehetsz megnézni
2019. máj. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!