Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi lesz velem ha soha nem...

Mi lesz velem ha soha nem lesz saját lakásom? Egész életemben költözni fogok egyik helyről a másikra?

Figyelt kérdés
Azon gondolkozok vissza kéne költöznöm anyámhoz.Nem tudom fizetni az albérletet,hajléktalan szállón nem akarok lakni,munkásszállón sem az ottani körülmények miatt,maradnak a szülők.Vagy ti tudtok jobbat?
2019. máj. 5. 08:59
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
24%

#18: ha nincs papírod, külföldön is éhenhalsz. Nem azért találták ki az iskolarendszert, hogy a töködet vakard a pad alatt és délután a kocsmában bebaxcsizva teherbe ejtsél néhány 15 évest, akitől foetelszindrómás, debil gyerekeket fog kapni a világ.


Ha nem értesz semmihez, nem vagy hasznos tagja a társadalomnak, a szélére kerülsz. Ez egyértelmű kéne legyen.


A gond azzal van, hogy azok is a társadalom szélén vannak, akik tanulnak és törekednek és nem csak várják a sült galambot.

2019. máj. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
64%

Látod, neked tuti van papírod, mert egy pökhendi, kihanemén kis pöts vagy. Azok munkájának a gyümölcsét élvezed, akiket minimálbéren dolgoztatnak a gyárakban, mezőgazdaságokban, építkezéseken, akik nélkül te egy kis semmi vagy. Ha meg kell emelned három téglát, már meghalsz, de szerinted az ezzel foglalkozók a társadalom peremére és szegénységbe valók, mert nem ültek órák hosszat olyan előadásokon, aminek a tizede sem bír hozzáadott értékkel. Bizony ezek a kétkezi munkások nagyon jól megélnek ott, ahol megbecsülik őket: Nyugat-Európában. Nem minimálbért kapnak. Ugyanarra a munkakörre a németeknél 2600 euró, ami itt 765 euró, ráadásul a megélhetés se sokkal drágább, az árucikkek meg egyenesen egy árban vannak. Fel tudod ezt fogni a diplomáddal? Kétlem.

Talán így megy: egy átlag marketinges dolgozó itt kétezret keres, németeknél ugyanott hatezret. Egy általad lenézett munkás többet keres összeszereléssel a németeknél, mint az itteni papíros kolléga marketingesként. :D LOL

Lassan tényleg csak a hülyéje fog otthonmaradni.

2019. máj. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
19%

"Azok munkájának a gyümölcsét élvezed, akiket minimálbéren dolgoztatnak a gyárakban, mezőgazdaságokban, építkezéseken, akik nélkül te egy kis semmi vagy"


Én is gyárban dolgozom, sajnos a munkások tényleg el is hiszik ezt magukról, hogy nélkülözhetetlenek. De nem azok, nem az ő munkájuk gyümöclse az, amit előállítunk, ha rajtuk múlva, összeomolna a cég, veszteséges lenne. Megcsinálják azt a munkát, amit a képesítésük megenged, meg is kapják érte azt a fizetést, de egyáltalán nem nélkülözhetetlenek, bárki pótolni tudja őket.

2019. máj. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
0%
Németbe' állítólag a kerítés is kolbászból van.
2019. máj. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
46%

Hazudsz kutya.

Kérdező,menekülj.

2019. máj. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
26%
Nyugaton városokban az emberek többségének nincs saját lakása, albérletben laknak. Ott ez a megszokott. Mi sem tartunk más irányba, csak le vagyunk maradva 50 évvel.
2019. máj. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
93%
Csak külföldön a fizuhoz és a lakásárakhoz képest sokkal olcsóbbak az albérletek. Ezt miért felejted el említeni, amikor azzal érvelsz, hogy külföldön többen vannak albiban?
2019. máj. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
58%

Tanulj nyelvet, esetleg szerezz még egy szakmát és irány a "hanyatló" nyugat. Ahogy értem fiatal vagy, se gyerek se semmi. Nincs mit veszteni.

Nyugaton is rohadt nehéz saját házat venni, de az albérlet arányaiban nem annyi, mint itthon. Magyarán többet tudsz félre rakni. Na meg nem kell nyugaton házat venni, csak ott gyűjteni össze a pénzt a Magyarországi házra. Sokan csinálják így. Itthon nem lehet egyről a kettőre lépni, hiába vagy szorgalmas, tanult ember.

Volt itt pár kommentelő, aki szerint ha tanul az ember, akkor tuti jól fog élni. Hát én 2 diplomás mérnök vagyok, nevetséges fizetéseket kaptam otthon(kelet-mo.). Gyakorlatilag az alap megélhetésemre sem volt elég a fizetes, esélyem nem lett volna saját házra. Havi 15 ezret raktam félre lakaskasszaban (amit azóta a bölcs vezér és társai beszàntottak). Ki lehet számolni, hogy ennyi pénzből mikor lett volna saját ingatlanom. Többet ha megszakadtam volna se tudtam volna félre rakni, semmi káros szenvedélyem vagy drága hobbim nincs és nem is volt..

2019. máj. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
84%

"Nyugaton városokban az emberek többségének nincs saját lakása, albérletben laknak"

Hazudj kisebbet, az albérlők aránya 19%.

2019. máj. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Az a baj az itthoni albérletekből, hogy többe kerülnek rezsi nélkül, mint a minimálbér. Se gyerek se háziállat nem mehet. A tulaj meg simán eladja a házat a fejed felől egyik napról a másikra.

Külföldön sok országban az emberek életük végéig elélnek ugyanabban az albérletben. Lehet családjuk és háziállatuk is. Illetve ki tudják fizetni az albérleti díjat.

Nyílván mondjuk Londonban vagy más nagy városban ugyanúgy drága arányaiban, de teljesen máshogy állnak hozzá, mint itthon.

Itthon tényleg csak saját házban lehet gondolkodni, hosszú távon az albérlet nem megoldàs. Ha mondjuk 60 ezer lenne havonta egy átlag albi és biztos lenne, hogyha fizetsz akkor maradharsz hosszú távon +gyereked is lehetne ott, akkor nem szeretne annyi ember sajátot, ez 100%.

2019. máj. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!