Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért lettek ilyen drágák az...

Miért lettek ilyen drágák az albérletek Magyarországon? Hogy még több ember lakjon az utcán, vagy a szüleivel, vagy hajléktalanszállón?

Figyelt kérdés
Sokaknak úgy van lakása,hogy kapott a szocializmusban,vagy örökölt egyet,aztán most kiadja több mint százezerért.Ha a főbérlőnek csak 8 általánosa van,ha minimálbérért dolgozik,akkor is lehet a jövedelme egy hónapban nettó 300 ezer is akár.Sok ember akkor se keres annyit,ha jó szakmája van.
2019. máj. 5. 10:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
16%

"Tudod mennyi egy tanár és egy ápoló fizetése?"


Annyi, mint mindig is volt, kb semmi.

Szal nem értem minek akarsz tanárként dolgozni Pesten.

Nagy luxus.

2019. máj. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
29%

Pesten úgy albérletben lakni, hogy közben 140 nettó alatt keresel?


Ehhez tényleg csak gratulálni lehet...

2019. máj. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
93%
Akkor jöhet a brainstorming, hogy hol kéne laknom. Amikor elkezdtem dolgozni még simán kijöttem a fizetésemből. Költözzek egy vidéki városba, ahol senkit sem ismerek, de ugyanúgy lakást kell bérelnem, ami max kicsit olcsóbb, de munkalehetőség nem biztos, hogy van? Zseniális megoldás. Vagy költözzek a híd alá?
2019. máj. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
46%
Utolsó, most hol van az a nagy mobilitási bullshit, amit az albérletbe kényszerültek nyomatnak? :D Hiszen bárhol vállalhatsz munkát ;)
2019. máj. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Ez van Pozsonyban is, horribilisek az albérlet árak és egyre csak elelkedik,sokan el költöznek onnan, kisebb városokba vagy falukba és onnan ingáznak a munkahelyükre, de van aki átt költözik a magyar oldalra és onnan ingázik.

Sajnos lassan minden hol ez megy.

2019. máj. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem, amúgy nem azért a politikusok hibája, mert bevezeték a csok-ot, vagy nem maximálizálták az albérlet árakat. Hanem mert nem tudsz bejutni Pestre, mert annyira elrontották a közlekedést. Magyarország annyira kicsi, hogy egy jó vonattal (és vasútvonal melletti parkolóval) majdnem mindegynek kéne lennie, hogy egy kis Pécs közeli faluból jársz be, vagy Szentendréről. De mivel 20 km-ről sem lehet bejárni, csak ha nem a megszokott idősávban közlekedsz vagy két-három órát utazol naponta 2x20 km-t (mert tömegközlekedve sem gyorsabb), ezért limitált, hogy hol tudsz lakni. Pedig az igazi megoldás az lenne, hogy gyorsan el lehet jutni bárhova, és aki vidéken akar élni (én) az egy óra-másfél óra alatt ugyanúgy beér a munkahelyére, mint most, aki Szentendréről jár.
2019. máj. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
94%

Kereslet-kínálat.


A vidék teljesen kiürül. Az emberek külföldre vándorolnak, és az olyan városokba, ahol jó munkalehetőségek vannak (nyugati gyárak). Szóvak Komlón például baziolcsó az albérlet!! Igaz munka híján éhenhalsz abban is... 😃


A túltelítődő gyártelepeken meg már nem férnek el az emberek, ami exponenciálisan növeli az albérletárakat, pesti szinten vannak már. Ilyen pl Győr vagy Tatabánya. Határmenti városokban, pl Sopronban pedig már nincs elég hely az iskolákban! Olyan sok család vándorolt oda, hiszen pénzügyileg így járnak a legjobban. Itthon laknak, de ausztriában dolgoznak.


Budapesten pedig több faktor is van. Turizmus és AIR BNB a legmeghatározóbb talán. De nagyon sok a fiatal és egyetemista. Közelmúltban rengeteg határontúli kapott állampolgárságot, akik főként a fővárosba áramolnak (ukrajnából, romániából, szerbiából. Náluk gazdagabbak vagyunk) ezutóbbiak a gyárak mellé is mennek. Kecskeméten már épül a munkásszállás, és mindenhol ez lesz. Hamarosan jönnek a pakisztáni migránsok is.


Jaa, és a CSOK is cefetül felnyomta az árakat. Ilyenkor egy lufi is képződik. Ilyenkor már egy eszmei értéke is van az egésznek, hiszen mindenki arra spekulál, hogy mégfeljebb és feljebb mennek az árak, és ezen akarnak nyerészkedni. Ez a lufi valószínűleg már csak a következő világválságkor fog kipukkadni, akkor viszont az egész gazdaságot magával ránthatja. Nyilván ez nagyon káros lesz, és hatványozottan erősíteni fogja a válság hatásait, amire magyarország kiszolgáltatottsága a külföldi tőkével szemben amúgy is rendkívül érzékeny. (Eu-ban talán a legérzékenyebb).


Tehát konjunktúrában vagyunk. Jelentős az országon belüli vándorlás, és a bevándorlás is, amik néhány gócpontban tetőznek! Illetve a turizmus is rátesz. Az egész folyamat egymást gerjesztve egy ingatlanlufit is létrehozott. Így történhetett, hogy a jobb helyeken néhány év alatt gyakorlatilag duplájára emelkedtek az albérlet és ingatlanárak.


Válságkor majd szépen becsődöl a nagyrészük. Én akkorra össze akarok gyűjteni mostani értéken százmilliót, amiből veszek majd 4-5 jó lakást, és abból utána életem végéig jól fogok élni.

2019. máj. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
94%

Igazad van ez nagyon durva 😭😭😭 sírni tudnék az olyan és hasonlo dolgokon IS.

7# es... én tudom és értem hogy követni kell az európai densenciat BLA...BLA....

De hol van a fizetés????

Én külföldön dolgozom és itt a fizetés jóval több , a lakás bérlés, élelmiszer -ruhanemu és egyébb ugyan az , v olcsóbb mint pl Budapesten.

Itt lazán tudsz bérelni egy hazát a keresetéből , autó , nyaralás stb...

De nem bántani szeretnélek erről csak az orszag tehet.

2019. máj. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
33%

Mert minden fiatal azt hiszi, hogy csak a fővàrosban lehet élni, ott azért ennyik az albérletárak.

Tény, nem irigylem most a fiatalokat.

Mi Heves megyében egy kis faluban élünk, hitelmentes gyönyörű hàzban, 3-an 150 nm-en, medencével és hatalmas udvarral, a legkevésbé sem a küszöböt ràgjuk, a gyereknek is megvan mindene.Csak ma 42.000-et hagytunk a Tescoban, és alig vettünk valamit.Mindezt csak azért írtam le, hogy érzékeltessem, jól lehet élni messze Pesttől is.

Én megörököltem apàm kertes hàzàt vàrosban, persze hogy kiadtam, de normàlis áron, nem horroràron.

És ami még nagy baj szerintem, hogy most mindenki egyetemre akar menni, végez, de szrért-h.gyért tud csak elhelyezkedni, mert óh, Budapest a vilàg közepe...Holott, egy jó szakmàval jobban lehet sokszor keresni, làsd a mi életünket.

De felőlem harminc diplomàt is szerezhetnek a mai fiatalok, mehetnek Pestre egérlyukba nyomorogni szàzezrekért, de lehet szakmát is tanulni, lehet vállalkozóként igencsak jó életszínvonalon élni.

Ti döntitek el.

2019. máj. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
51%

Ja, és mégvalamit: az öcsémnek is sajàt, hitelmentes ingatlanja van, nulla anyagi segítséggel jutott hozzà.Szakmàja van, külföldön dolgozott, hazajött, megvette.Egy éve vàllalkozàst indított.És harmincas évei elején van, de ingatlantulajdonos 27 éves kora óta.

Túlzottan belehibbantak a diplomàt igénylő, kizàrólag 8-16 óràig tartó munkàba a most huszonévesek, de kizàrólag Budapesten, mert élni csak ott lehet.Làtszik az itteni sok nyekergésen.

Nem szàzéves vagyok én sem, mondjuk úgy, hogy màr nem húsz, de nem is negyven.

És itthon vagyok, maximàlisan a hàztartàsnak és a családomnak tudom szentelni az életem.

2019. máj. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!