Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Veszélyes Budapesten élni?...

Veszélyes Budapesten élni? Mit tanácsoltok, hogyan lehet elkerülni/megelőzni a támadásokat? Érdemes gázpisztolyba beruházni, ha esetleg egyedül mennék éjszaka?

Figyelt kérdés

Középiskolás vagyok, Pesten tervezek továbbtanulni. Addig szeretnék pár kilót magamra szedni, általában a kigyúrt embereket inkább elkerülik. Pedig az izom nem azt jelenti, hogy verekedni is tud valaki, de attól még ez így van.

Én általában fülessel a fülemben szoktam sétálni, ezzel el lehet kerülni, hogy megszólítsanak a kéregetők. Ez jó taktika? Valamint gázsprayt vagy gázpisztolyt beszerezni? Ilyenekben gondolkoztam.


2019. jún. 29. 20:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
92%

Akin látják hogy jó környékről való, normális családban nőtt fel, az úgyis észre fogják venni, lehet valaki 90kg-os izmos, felnyírt hajú ember.


Ahol komoly szándékkal akarnak valakit kirámolni, azt követni szokták és egy kevésbé forgalmas részen lecsapják a kiszemeltet, és ez másodperces történet.


Verekedni tudnod kellene hogy magabiztosan be menj mondjuk akármelyik kerületbe, de egy gázpisztolytól én nem számítanék biztonságra, arról nem beszélve mennyi ideig tartana elővenni.


Ha átlagos életmódot folytatsz, nincs milliós értékű laptop nálad, vagy akármi ami indokolná az önvédelmet, akkor felesleges.

2019. jún. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
93%
Elnézést a hetes válaszért, ironizálni próbáltam, de túltoltam kissé, jogos a lepontozás!
2019. jún. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
40%

Egyedül a zsebtolvajoktól kell ténylegesen tartani.

Ne menj gettós részekre, meg ne mászkálj éjszaka egyedül kihalt helyeken. Agresszívnek látszó cigányokat, részegeket kerüld el.

A kéregetőktől felesleges tartani.

2019. jún. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
45%

Oké, nem tudom most hol élsz, de túlparázod :D

A kéregető nem bánt, nemet mondasz neki és kész. a gázspray ha akarod miért ne, de Budapest Európa egyik legbiztonságosabb fővárosa, nem értem mi ez a para. Éjjel a Népszínházutcánál nem szívesen sétálok, de inkább a részeg arcok miatt, amúgy egyre több a kamera, pucolják ki a problémákat, nincsenek támadások, előbb üt el egy taxi.

2019. jún. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
89%

De amúgy tényleg vidéken mit terjesztenek Budapestről? :D

A 4-es 6-oson ne aludj el, akkor esélyes hogy kirabolnak, de nem bántanak csak teló nélkül ébredsz, amúgy nem is tudom mikor hallottam itt olyat, hogy bárkit bántottak.

2019. jún. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
82%

"Anyám, miért hiszi minden vidéki azt, hogy Budapest valami háborús övezet?"


Nekem a volt csajaim szülei gondolták ezt.


Mindegyik azzal jött, hogy Pest milyen veszélyes hely, félnének kimenni az utcára. Úgy állították be, mintha szó szerint háborús övezet lenne.


A vicces az, hogy amúgy mindkét lány olyan faluban, kisvárosban lakott,ahol 2 utcával arrébb volt a cigány telep és nem lehetett úgy végigmenni az utcán, hogy ne szóljon be valamelyik kisebbségi.


Illetve az egyik lány Pécsen tanult, ahol akkoriban volt a Bándy Kata gyilkosság meg akkoriban volt a nagy balhé is a szatírok miatt. A másik lány pedig azt mesélte büszkén, hogy azon a helyen bulizik ahol be ginázták a csajokat pár héttel korábban...

2019. jún. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
24%
Haverommal sétáltam egy világos, forgalmas helyen és 2 cigány leszólított minket, hogy pakoljunk ki. Kés volt náluk, odaadtuk amink volt aztán kérdezték, hogy bokszolunk-e az értékeinkért. Érted, 2 gyerek 2 késsel rendelkező fiatal felnőtt ellen. De aztán kibeszéltük magunkat, jóéjt kívántunk egymásnak és mentünk tovább ötezres pulzussal. Persze a combra való rugdalódás nem maradhatott ki :D
2019. júl. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Nem feltétlen veszélyes, de itt egy eset ami idén 2021 januárjában történt egy taxi sofőr ismerőssel:


2021 01.hó a taxis ismerős egy fuvart teljesíteni ment ki az Oktogonra. Az illető az Oktogontól Békásmegyerre akart volna fuvart kérni, de a tarifa díjakon "alkudozni" szeretett volna. Az illető egy cigány gyerek volt amúgy és valamiért úgy gondolta,hogy egy vipera teleszkópos bottal kirabolhatja az ismerőst. A taxi sofőr ismerős ettől nem ijedt meg, azonnal rendőrt hívott, amivel elijesztette a kis cigót a helyszínről(Oktogon). Nem történt személyi sérülés sem anyagi kár,az ismerős jelentette az esetet és azon ledöbbent ő is, hogy egy 15-20 év körüli gyerek már vipra bottal "keménykedik" Budapest utcáin.


Amúgy ez egyedi eset volt, nincs ilyen gyakran a taxi sofőr ismerősnek is az a srác volt az első problémás utasa taxis karriere során, azóta nem történt hasonló eset vele.

2021. júl. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"...de például egy Deák téren az égvilágon semmi gondod nem lesz."


Éppen ott szúrtak le tavaly két srácot.

2021. aug. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!