Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek a szomszédok ellen?

Mit tegyek a szomszédok ellen?

Figyelt kérdés
Teljesen kivagyok már tőlük. Már megis bolondultam konkrétan az erkélyen hallgatózok, hogy ki mikor dolgozik, mert akkor tudom hogy csend van. Fiatal pár kb 23 a csaj 27 a srác felettünk laknak. A srác tényleg normális párszor már üvöltött a zene felmentem szóltam abba hagyta, de ha a barátnője van otthon bömböl a zene egyfolytában már én is szóltam a párom is sőt volt hogy kihívtam a rendőrőket de nem foglalkozik vele. Van egy 2hónapos kisfiam és nyílván csak akkor tudok piheni amikor ő alszik, de nem bírok mert megy a zene. Multkor már azt csináltam, hogy mikor fentvolt a kislányom akkor nyomtam én is zenét kicsit hangosabra, de ő még hangosabbra és így tovább de nyílván én nem hallgathatom úgy hogy üvöltsön, de ő a b,zi zenéjével tul ordította. Szoltunk már a közösképviselőnek a főbérlőjüknek, de azzal se foglalkozik a csaj. Azt is mondtam neki szépen hogy vegyék lejjebb, de az volt a válasz hogy ő se jön le éjszaka hogy maradjon csendben a gyerek. Hát mondom egy gyereknek a hangját nem bírom letekerni.Oké mondhatjátok, hogy költözzünk el, de még sporolás megy az legalább 2év mire meglesz a lakás és mehetünk. Mégis mit tehetnék?
2019. júl. 7. 15:47
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Mondom mégegyszer nálunk nincs nyivákolás ha van azt én zajongásnak hívom plusz azért szerintem pont az alsó szomszédom lehetne kiakadva mert a kislányom rohangálni szokott, de mindig ha találkozunk velük akkor megkérdezem hogy ugye nincs gond és mondja hogy gyerek nyílván nem kötözhetem le
2019. júl. 7. 18:10
 12/34 anonim ***** válasza:
95%

Tök mindegy minek hívod, a leírásod szerint a felső szomszéd nem így gondolja. Őt zavarják a gyerekek, téged meg a zene.


Vagy jelentgessétek fel egymást folyamatosan, vagy ők elviselik tőletek a zajt, ti pedig tőlük.

2019. júl. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Engem? Mert gyerekeim vannak?
2019. júl. 7. 19:46
 14/34 anonim ***** válasza:
97%
A gyereksírás egy dolog, de mikor egy kétéves rákezd ugrálni, dübögni, a játékait dobálni... ne mondd már, hogy a tiéd kisangyal, aki egész nap csak csendben színez, mert te egy kéthónapos csecsemő mellett egész nap a játszón vagy vele. Hidd el, a legkiborítóbb szomszéd vagy abban a házban. És akkor még csak most jön a hajnali ötkor üvöltetett mesefilmek... hohó, van és lesz is rajtad fogás bőven, szóval csínján azzal a nagy bosszúállással 😃
2019. júl. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó! Ezért is célozgattam arra, hogy nem fognak megoldást találni. Kertesben sem jobb a helyzet, mindenhol alkalmazkodni kell másokhoz, mindenhol el kell viselni legalább 1 hülyét. Nem lehet mindenért szólni.


Ráadásul én is hallom a szomszédban amikor telitüdőből üvölt a 3 gyerek, gondolom ők is hallják amikor nálunk buli van. Én sem szólok, ők sem szólnak, jóban vagyunk.

2019. júl. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Na állok elébe én mindenkivel itt jóba vagyok csak velük nem mindenki szereti a gyerekeimet és igen okos kislányom van és általában mikor a fiam alszik akkor barbizok vele és játszunk amikor intézem a fiamat akkor pedig mesét néz. Az hogy egy gyerek dobol és hangoskodik azért engem nem fognak szerintem megbüntetni viszont az hogy évek óta ez megy fölöttünk és nem egyszer rájuk ment a rendőrség elégge necces...
2019. júl. 7. 20:45
 17/34 A kérdező kommentje:
Itt nem arrol van szó tartsanak bulit ott a szombat este azt nyomassák, de az hogy a csaj ha otthon van egyfolytában üvőlteti a zenét az túlzás és hidd el éjszaka tudnak aludni mert a kisfiam köztünk van és egyből cicire rakom ha megébred és nem sír csak én vagyok ki attol hogy óránként ezt bejátsza és nem alszok semmit. Plusz én nem azt kértem, hogy csend legyen hanem hogy a basszust ne nyomják csuma hangon úgyhogy az egész ház remegjen
2019. júl. 7. 20:49
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Oké, nem tudom hogy van nálatok a házirend, de napközben nemigen van csendháborítás. Meg van adva, hogy mettől-meddig lehet fúrni, zajongani stb. Ha a zenehallgatás beleesik ebbe az intervallumba, akkor ez az amiért sem a közös képviselő, sem pedig a rendőrség nem tud mit kezdeni a helyzettel. Mert olyankor "szabad" ilyet csinálni.


8 után már más lenne a helyzet, mert a csendháborítást a rendőrség is komolyan veszi és akkor intézkednek is.

Viszont ha délután 2-kor kihívod őket (ki sem mennek ilyenre), hogy hangos a zene, akkor először kiröhögnek, de a sokadik alkalommal fizethetsz te.


Elhiszem, hogy szar ha napközben aludnál, de nem igazodhat mindenki a te pihenésedhez a zajongással.

Én is 39 fokos lázzal és torokgyulladással akartam 1-kor szunyókálni, de a szomszéd nekiállt pénteken flexelni. Gondolatban nyilván elküldtem az anyjába, de nem szólhatok, mert nem jogos.

2019. júl. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
92%
A társasház már csak ilyen.Van ahol a gyerek üvölt,van ahol a zene van ahol a tv van ahol a flex,fúró..Ami téged abszolút nem zavar lehet mást igen,és fordítva.Erről lehet vitázni az idők végezetéig,ebben nincs egyféle igazság...Vagy hozzászoksz vagy elköltözöl.
2019. júl. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!


Nagyon sajnálom,hogy ilyen szomszédokat fogtál ki. Az a legbosszantóbb az egészben,hogy Neked most nyugodtan kéne a gyerekeiddel foglalkozni,de 2 nem normális nem hagyja. Nálunk mindkettő oldalsó szomszéd napi 30x legalább beb___assza az ajtót teli erőből. Egész nap dübögést hallok innen-onnan-amonnan. Engem is zavar nagyon. Sokszor sírtam is emiatt. Amúgy 10 emeletes panel első emelete és alattunk van a bejáró,szóval minden egyes embert hallok a nappaliban ,amikor bejön alattam egy itt lakó. Nem tudom mi Nálatok a házirend. Nálunk például este 8ig lehet zajongani. Ha nálatok is és 20:05-kor még mindig megy a zene,akkor ne szégyelld kihívni a rendőrséget,mert Neked és a családodnak is jár a nyugodt pihenés. Nagyon fárasztó önmagában is a gyermeknevelés.(Nekem még nincs gyermekem,de most ahogy kezd benőni a fejem lágya látom,hogy a szüleim mennyit fáradoztak értem). Úgy tudom,ha harmadjára van kint a rendőr ,akkor már pénzbírságot fognak kapni a b---nkók. Gondolom albérletben laknak és oda fog nekik vágni a büntetés. Addig hívd ki a rendőröket,ha kell 15x ,amíg csend nem lesz. Napközbeni zenehallgatással nem tudom mit lehetne kezdeni,mert akkor lehet hangoskodni. Én a zajongás alól kivenném a zenehallgatást,hogy lehet csinálni napközben. Ne! Ne lehessen napközben ezerrel nyomatni a zenét. Én fél éve lakok itt párommal,de már nagyon várom,hogy elköltözzünk,csak ide köt a hitel még pár évig. Engem a fúrás borít ki,de annyira,hogy sírni szoktam,de már egyre jobban tolerálom,mert arra gondolok,hogy valamikor azt a munkát is meg kell csinálni. Amúgy fél éve nem dolgozok,mióta itt lakok és hidd el én is szoktam leskelődni,hogy mikor melyik szomszéd csapja be az ajtót,stb. Kifigyeltem mindent :D


24/lány

2019. júl. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!