Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Lehet ebből kiút?

Lehet ebből kiút?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Péter vagyok 23 éves. Óriási megfelelési kényszerben élek nap mint nap. Nem vagyok megelégedve magammal, mondatom azt is, hogy utalom magam. Soha nem voltam egy vékony típus, van rajtam felesleg. Emiatt rengeteget csúfoltak kiskoromban, és úgy érzem, hogy ez rányomta a bélyeget a felnőtt koromra is. Soha nem mentem bulizni, nem jártam el sehová sem. Ez valamelyest már változott, de még mindig szívesebben vagyok a 4 fal között, mint emberek társaságában. Ha esetleg kimozdulok és valaki jobba megnéz, máris azon kattog az agyam, hogy mit gondol rólam, mi nem tetszett neki.

A munkahelyemen is ha valamit elhibázok, hiába mondják azt, hogy nincs semmi baj, én abban pillanatban el tudnám magam sírni. Barátnőm, párkapcsolatom még nem volt, és már nagyon zavar ha szüleim megkérdezik, hogy mikor lesz már barátnőd? Ezekről senkinek sem beszélek, még a barátaimnak sem. Elfolytom magamban.

Másik probléma a szülők, testvérek. Egy bátyám és egy öcsém van, tehát én vagyok a középső. Nekik mindig mindent szabad, tőlük soha nem kerdezik meg, hogy hová mennek, kivel, illetve mikor jönnek haza. Nálam ezek a kérdések mindig elhangzanak. Soha nem figyelnek rám, neha még azt sem tudják, hogy épp dolgozni mentem.

Nagyon rosszul érzem magam a bőrömben ezek miatt.

Válaszokat előre is köszönöm.


2019. júl. 25. 00:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs önbizalmad.Pszichológus.Ez most nem tűnik valami hűde válasznak,viszont a neten nem fogjuk tudni orvosolni a problémádat.
2019. júl. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tessék sportolni az növeli az önbizalmat és csinos lányok is csinálják.
2019. júl. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ne ez az, hogy még ahhoz sincs önbizalmam, hogy elmenjek egy edzoterembe. Ha felmerül akkor egyszerre jönnek a gondolatok, hogy engem ki fognak onnét nézni.
2019. júl. 28. 07:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem fognak kinézni.Edzeni otthon is tudsz.A félelmeidet úgy tudod legyőzni,ha szembenézel velük.
2019. júl. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!