Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az intelligens emberek tényleg...

Az intelligens emberek tényleg magányosabbak lennének?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom hogy intelligensebb vagyok a környezetemben élőknél, és olyan ember vagyok aki az intelligenciáját eldugja egy afféle idióta álca mögé. Mindig játszom a hülyét ennek több oka van, főleg az hogy az idióta emberektől nem várnak el sokat, így könnyebb az életem, de jól is érzem így magam, általában a társaság középpontja vagyok aki bármikor képes nevetést fakasztani másból és nagyon kedvelnek az emberek viszont így sincsenek barátaim. Lehet nem tudnék beilleszkedni közéjük? Én próbálom és eddig azt hittem hogy sikerül, de az utóbbi időben rájöttem hogy nem és ez egy lánynak köszönhető akivel össze jöttem és szintén nagyon okos és megéreztem hogy milyen egy okos berrel társalogni, viccelődni stb. Eddig volt két közeli barátom de nemrég megláttam a köztünk lévő szakadékot. Hiába próbálok olyan lenni mint ők nem tudom... Lehet csak túl kompenzálom. Veletek történt/történik hasonló? Ha igen hogy oldjátok meg, mit csináltok? Szívesen olvasgatnék a fentihez hasonló szöveget :)

2019. aug. 5. 00:01
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

'Igen. Pár évvel ezelőtt Stephen Hawking meghívott magához, örültem, hogy végre jó társaságba kerülök, de mint kiderült, ő is csak a metafizikáról akart beszélgetni, akárcsak az összes proli a Yale-en. Most a Google könyörög, hogy szálljak be a DeepMind projektjükbe, de eredetileg csak nyolcmillió dollárt ajánlottak, úgyhogy formálisan kiröhögtem őket. Próbálnak még alkudozni, épp a napokban a dupláját ajánlották az eredeti összegnek, de aprópénzért minek árusítsam ki az intellektusomat, érted. Eléggé magányos vagyok, a piacvezető techvállalatok nem tudnak megfizetni, az intelligensnek gondolt individuumok pedig a valóságban ugyanolyan proli senkik mint mindenki más rajtam kívül. Hát ez van, de azért remélem, te több sikerrel jársz a szociális integrációban.


Üdv, Vezekényi Laci

2019. aug. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Többnyire igen, mert más a kommunikációjuk, a beszédük, a gondolkodásuk, így nem mindenki (akarja) őket megérteni.
2019. aug. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Manapság mindenki magányosabb mint a többi ember. Ebben semmi intelligencia, semmi extrém dolog nincs amitől valaki több lenne. Csak egy átlagos valaki "pfű de sz_r élettel, világfájdalmakkal" amiket senki más csak ő maga ért meg.

Ha 10 embert megkérdeznék random az utcán, minimum 11 aztfelelné magányos. Avagy mindenki egy intelligens emberi egyed ezek szerint?

2019. aug. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Túl okos vagyok hogy legyenek barátaim.

Jézusom, ennél szánalmasabb dumát... mintha magamat hallanám 5 évvel ezelőtről.

2019. aug. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem mert aki intelligens az jobban tudja hogy mi kell az embereknek tehát jobban elfogadnak őt,így nem lehet magányos. Maximum egyedül érzi magát mert nincs hozzá hasonló ember.
2019. aug. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen szinten igen, de nem törvényszerű. Annyiban igen, hogy lényegesen kevesebb nagyon magas IQ-jú ember szaladgál a világban, tehát egy fokkal talán nehezebb őket megtalálni, kiszűrni... de azért ez egyáltalán nem lehetetlen! Kérdés, hogy mennyire vagy igényes önmagaddal szemben.

Én is ismerek olyan embert, aki az általad alkalmazott stratégiát követi és inkább játssza a hülyét... neki állítólag megfelel így, nem akar rajta változtatni.

Én már jó ideje inkább "megválogatom" a társaságom, ami jellemzően abból áll, hogy van egy-két tényleg magas IQ-jú és EQ-jú (mert számomra az is fontos) barátom, ezen kívül párkapcsolatra kizárólag ilyen személyt választok. Ez már egy olyan alap, amitől nem érzem magam magányosnak egyáltalán, hiszen vannak szellemi-lelki partnereim. Így pedig nem esik nehezemre a többi emberrel sem boldogulni, hiszen a saját igényeim is kielégülnek.

2019. aug. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!