Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért ilyen általános dolog a...

Miért ilyen általános dolog a pesszimizmus? Hogyan tarthatnám meg a pozitív hozzáállást a dolgokhoz csupa pesszimisták között?

Figyelt kérdés

Lelombozó a tudat, hogy minden ember csak a rosszra tud gondolni... értem én, hogy nagyon nem lehet semmi jót remélni, de akkor is. Sokkal jobb világ lenne (szerintem) ha megpróbálnánk több optimizmussal hozzáállni mindenhez. A jó oldalát nézni mindennek. Ilyesmi...

De tök hülyének érzem magam, amiért én vagyok az egyedüli "hú de biztos nem lesz az olyan rossz" felfogású pl a baráti körömön belül... Próbálok kitartani az optimizmusom mellett, de nehéz ilyen közegben, és félek, hogy egy idő után már nem is leszek ennyire előrelátó.. hogyan akadályozhatom ezt meg?

Köszönet aki végigolvasta a "regényemet" :D



2015. ápr. 22. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha egy ilyen viszonylag könnyű dolog ennyire megterhelő a számodra akkor nyilvánvalóan az akaraterődön kéne javítani.
2015. ápr. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Próbáld kerülni a negatív embereket. Tudom, nem könnyű, rengetegen vannak. Ne alakíts ki velük nagyon közeli kapcsolatot, mert rád ragasztják a hangulatukat.
2015. ápr. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem optimistának vagy pesszimistának hanem realistának kell lenni!
2015. ápr. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!