Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szeretnék barátokat, társat,...

Szeretnék barátokat, társat, egy közösség része lenni, de nem tudok? Hol, hogyan?

Figyelt kérdés

Egy éve járok egyetemre, ott ez nem jött össze. Az első nap már rögtön voltak klikkek (akik együtt jöttek egy suliból/városból vagy gólyatáborban találkoztak), én pedig nem ismertem ott senkit. Sokan csak elvonultak egyedül és a mai napig kb. rájuk sem lehet nézni, nem is állnak szóba senkivel. Egy-két emberrel beszélgettem, de ezekből nem lett semmi. Jó, olyanok nyilván megtaláltak, akiknek csak a jegyzetek/hasznos infók kellettek vagy egyedül életképtelenek lennének, de őket nem tekintem normális, igazi barátoknak és nem is érzem magam jól velük (néha azt érzem, hogy miattuk még jobban is kerülnek). Aztán az egyetem alatt már abszolút nem tudtam ismerkedni másokkal, a szaktársaim nagy részét nem is láttam azóta, nem járnak be, órák előtt/után nincs ott senki vagy ugyanúgy tömbösödnek vagy elkülönülnek. Csak nagyobb össznépi programok voltak (ha valakit én megpróbáltam elhívni valahová, nem jött), másokkal pedig abszolút nem is találkoztam. A kollégiumban is eddig mindig olyan szobatársat kaptam, akivel tök más karon és szakon tanultunk, így ritkán találkoztunk és nem is volt bennünk túl sok közös. A koliban pedig abszolút nem volt és nincs is semmi közösség érzet, a mellettünk lakókat sem láttam még soha.

Eddig elvoltam egyedül, tanultam stb., de már sokkal kevesebb órám is van és kevesebbet kell tanulni is, unatkozom és hiányzik a társaság körülöttem. Viszont nem tudom, hogy hol vagy hogyan kellene ismerkednem, barátkoznom. Az egyetemen és a városban sem igazán látok olyan programokat, amik megfognának vagy érdekelnének (max. pár előadás vagy olyan helyek, ahová tök felesleges egyedül elmenni). Gondoltam, hogy keresnék munkát és talán ott találkozhatnék pár emberrel, de nem találtam olyat, ami passzol is az órarendemhez, el tudom végezni a munkát (vagy egyáltalán felvesznek) és közösségben is lennék. Az egyetemen próbáltam jelentkezni szakos képviselőnek, de nem voltam népszerű és nem vettek be hökösnek vagy mentornak sem, mert ugyanúgy olyanokat választottak, akik már haverok.


2019. szept. 15. 11:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyetemen nekem se sikerült. Neten voltak barátaim akikkel suli után, hétvégén találkoztunk, velük jól megvoltam.
2019. szept. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk első körben a gólyatáborban jöttek össze társaságok. Azután a terepgyakorlatokon. Meg később a szabadon választható tárgyakon, ha láttunk ismerős arcokat, akkor gyakran egymáshoz csapódtunk azokon az órákon, aztán később vagy jóban lettünk vagy nem.

Egyébként járj valami sportra, ahol csoportban vagytok. Vagy biztos van hobbid, ahhoz is tuti találsz valami rendezvényt/találkozót/klubot/tanfolyamot stb. A munka is jó ötlet. De ez hozzáállás és nyitottság kérdése is, hogy találsz-e olyan társaságot, amiben szívesen látnak.

2019. szept. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én a neten nem szeretnék, eleve nincs is olyan felület stb., ahol ezt el tudnám képzelni. Illetve olyan emberekre van szükségem, akik részesei lehetnek a mindennapjainak.

Hát igen.... Én a gólyatáborba nem tudtam elmenni. Gyakorlatunk nincsen. Szabválokon sem sikerült eddig, vagy ugyanúgy nem foglalkozott senki sem a másikkal vagy ugyanúgy ismerősök/barátok mentek együtt. Illetve nekem már megvan az összes megszerzendő kredit a szabválokból, a túllépésért pedig x kredit után már fizetni kell... Most is vettem fel még szabvált, hogy legyen 30 kreditem, de azért ez így is sok lesz. Sportolni amúgy pont nem szeretek, az sosem vonzott. Más hobbim van (festészet, rajz, mindenféle kreatív és kézműves dolgok), de eddig még nem találtam olyan helyet, ahol mondjuk találkozhatnék vagy összejárhatnék hasonló érdeklődésű emberekkel (pláne a saját korosztályommal). Ezeken kívül is sok mindenhez lenne kedvem, csak nincsen kivel. Én leginkább csak koncerteket látok mindenféle, de azok pont nem vonzanak, úgyhogy nem is megyek sehová...

2019. szept. 15. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!