Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan fejleszti az olvasás a...

Hogyan fejleszti az olvasás a kommunikációt?

Figyelt kérdés
Elég sokat vagyok egyedül néha társaságba is keverednek, de az időm nagy részét magányosan töltöm. Sokat olvasok és azt olvastam, hogy az olvasás fejleszti a kommunikációt, de amikor társaságban vagyok akkor is inkább visszahuzodobb vagyok, nemigen beszélek, mert úgy érzem nincs mit mondanom. Ha az olvasás fejleszti a kommunikációt én abból semmit sem érzek.

2019. szept. 17. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
segít abban, hogy ki tudd magadat fejezni, legyen beszéd témád, tudj érdekességet mondani ne csak ülj, mint egy kuka
2019. szept. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az olvasás javítja a koncentrációt, fejleszti a memóriát, bővíti a szókincsed, csökkenti a stresszt, tájékozottabb leszel és magabiztosabban fejezed majd ki magad.
2019. szept. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress jobb társaságot. Ha egy szobában te vagy a legértelmesebb, akkor rossz szobában vagy!
2019. szept. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat de én azt vettem észre, hogy könyvekről senki nem beszélget inkább arról esik szó a társasági összejöveteleken, hogy kivel mi történt illetve megy a hülyeskedes. Én szívesen elmeselnem nekik, hogy milyen könyveket olvastam vagy melyik a kedvencem és miért de az nem hiszem, hogy túl érdekes.
2019. szept. 17. 10:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Úgy segíti a kommunikációt, hogy pl. meg tanulsz újabb szavakat, meg tanulod jobban kifejezni magad meg amiket még előttem is leírtak. De azt, hogy akarsz is e beszélni, az csak is rajtad függ. Attól még, hogy valaki olvas, nem fog rögtön ki nyílni a szája, nem is értem, hogy gondoltad ezt... egyébként is, általában a visszahúzódóbb emberek szoktak sokat olvasni. Viszont ezeket a dolgokat tényleg javítja mégha te észre sem veszed magadon.


Ha pedig azért nem beszélsz mással, mert úgy érzed nincs mit mondanod, az lehet önbizalom hiány miatt is.

2019. szept. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kommunikációhoz elengedhetetlen a szókeszlet es a fantázia.

Mindkettő fejlődik olvasas közben.

A szókeszlet a mű függvényében, a fantázia pedig attól, hogy nem olvadó aggyal bámulsz egy képernyőt csorgó nyállal, hanem a fejedben áll össze a kép, a táj, a kastély, a mező, vagy az idegen bolygo, amiről éppen olvasol...

Mikor elkezdtem rendszeresennolvasni, az elejen meg csak par arc, pár kép társult azbolvasott szöveghez a fejemben, ma mar egy csatajelenet olvasásánál oszkardíjat kapnek ha ki lehetne vetíteni a látványt...

2019. szept. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Lehet rendezőnek kéne elmenned kedves utolsó ezen jót nevettem. Köszönöm mindenkinek igyekszem jobban megnyilni és ki nyitni a számat társaságban.
2019. szept. 17. 11:10
 8/8 anonim válasza:

Én imádok olvasni :) És régebben én is visszahúzódó voltam társaságban, de mára azt gondolom, ez annak volt inkább köszönhető, hogy nem volt elég önbizalmam és sokszor azt gondoltam, hogy amit én mondanék az úgysem érdekel senkit. Nyilván lehetne keresni ennek az okait a gyerekkoromban.

Véleményem szerint az olvasás nekem is sokat segített, főleg abban, hogy javítsam az önbizalmamat, amiből egyesek szerint ma már túl sok is van :) Az sem mindegy, hogy mit olvasol, hiszen nagyon sok mindenről olvashatsz ami akár gyakorlatias tudást is adhat a kezedbe, például arról, hogy hogyan legyél kommunikatívabb. Már ha szeretnél. Mert ez nem kötelező szerintem. Az előzők nagyon jó dolgokat írtak. Az olvass nagyon hasznos dolog, fejleszti a szókincsedet, a látásmódodat és a fantáziádat is. Soha ne hagyd abba és majd meglátod, hogy mennyi hasznod fog származni belőle. Ez teljesen biztos.

2019. szept. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!