Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az olvasás másnak is segített...

Az olvasás másnak is segített helyreallitania a lelki békéjét?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz évem volt tavaly, életem legborzalmasabb éve. Egész évben kinlodtam, görcsösen akartam egy kis figyelmet, amit persze nem kaptam meg és ettől csak még maganyosabbnak éreztem magamat. Idén elhataroztam, hogy osszekaparom magamat. S nem rég egy barátom kölcsön adott egy könyvet. Régen rengeteget olvastam a magam örömére. Most is napi szinten forgatok könyveket, de ezek inkább szakirodalmak, amelyek a munkámhoz kellenek. A lényeg, hogy elkezdtem olvasni ezt a könyvet és teljesen elmúlt a magányerzetem, mintha kicseréltek volna. Más is volt már így ezzel?.

A helyesírásert bocsánat, telóról írok.



2019. jan. 9. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Én sokat olvasok,van,hogy magánosan érzem mag,és előveszek egy könvyvet vagy sak online olvasok és segít abban,hogy elfelejtsek magam körül mindent.

De,teljesen nem segít,hogy megszüntesse,azon csak te tudsz :)

2019. jan. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, nyilván magamon kell, de akkor is le vagyok döbbenve, hogy egy ilyen egyszerű dolog ilyen nagyszerű hatással van rám. Főleg, ha belegondolok, hogy mennyi hülyeséget csináltam feleslegesen...
2019. jan. 9. 21:40
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt érzem, és tényleg segít. Az olvasás is egyfajta figyelem elterelés, mert közben nem azon gondolkodsz, hogy magányos vagy, hanem információkkal és/vagy élményekkel gazdagodsz. Mindig van a táskámban egy könyv, és ha egy nap nem is veszem elő, megnyugtat a tudat, hogy nem vagyok egyedül. :)
2019. jan. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mi djuk én olyan könyvet olvasok, ami valennyire kapcsolódik az elethelyzetemhez, szóval nem eltereli a figyelmemet, hanem pont a problémákra segít fókuszálni, de közben oldja is azokat.
2019. jan. 9. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!