Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan vegyem rá anyát, hogy...

Hogyan vegyem rá anyát, hogy kollégista lehessek?

Figyelt kérdés

Az egész onnan fakad, hogy elsős korom óta járunk ugyanabba a városba nyaralni (már amikor ugye megyünk). Azóta annyira megszerettem a várost, az embereket, hogy otthonként tekintek rá. Rengeteg barátom lett ott, azok alatt a hetek alatt, amiket ott töltöttünk. Ott tényleg önmagam lehetek, egyszerűen nem tudom kifejezni mennyire szeretek ott lenni. Nem mellesleg sportolok, és ameddig a lakhelyemen szinte esélyem sincs ezt magasabb szintre vinni, de a városban nagy népszerűségnek örvend ez a sportág, és a városi sportcsapat, akiknek szintén kiskorom óta nagy szurkolójuk vagyok. Rengeteg drukkerrel barátkoztam már össze, és egy meccs alatt több igaz barátom lett, akik ma is kiállnak mellettem, mint pl a jelenlegi gimnáziumomban akár egy egész tanévben.

Utálom a lakhelyemet, és a gimnáziumomat is. Nem vagyok idevaló. Senkivel nincs közös témám, mindenki teljesen más beállítottásgú, nem találom a helyemet. Itt nem tudok önmagam lenne, mert minden ami én vagyok, az ott maradt a kedvenc városomban. Akármennyire is próbálok alkalmazkodni, barátkozni, nyitni, egyszerűen nem megy. Minden este sírva alszok el, amiért másnap be kell mennem egy számomra teljesen hideg közösségbe/iskolába, és szívem szakad meg, amikor haza kell jönnöm ebbe az Isten háta mögötti faluba.

Felvételi időszakban természetesen egyből a kedvenc városom gimijeit néztem ki, de sajnos 2-3 óra ide... Anya rögtön nemet mondott. Természetesen mindenképp kollégiumba kéne mennem, ami számomra egytalán nem probléma. Illetve eléggé követelem szoba terén az egyedüllétet, de a városért, az iskoláért, egyszerűen magáért az egészért bármit bevállalnék. Ha már csak fél évem lenne a gimiből, azt mondom jó, kibírom, de sajnos ennél több van, és már most szörnyen ki vagyok. Napi 1-2-3 óra alvással megyek el iskolába, ahol természetesen vagy a fáradság miatt, vagy a lehangoltság miatt nem tudok figyelni. Próbálok kipihentebb lenni, de nem tudok aludni a folytonos gyomorgörcs, gondolkozás, sírás miatt. Nem tudom, hogy mit mondhatnék anyának, már egy éve próblkozom, igaz, ő ennyire részletesen nem tud semmit.

Mit tehetnék? Hogyan győzzem meg október, novemberig?



2016. máj. 24. 18:37
 1/3 anonim válasza:
100%
Talán elmondhatnád neki is ennyire részletesen! Nem hisztizve, hanem normálisan beszélgetve. Többet megértenek az anyák, mint gondolod. Egyszerűen csak félt. Beszélj vele, hogy milyen sokat jelentene neked és mennyit javítana a lelki állapotodon.
2016. máj. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen mutasd meg neki ezt a kérdést


Egyébként melyik város?:)

2016. jún. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megpróbálok vele beszélni, csak nem tudom, hogy hozhatnám fel a témát, és általában csak hallgat, nem válaszol ha erről beszélek vagy kitér a témáról
2016. jún. 3. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!