Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Másnak is van komplexusa és...

Másnak is van komplexusa és érzi elveszettnek magát, amiért nem külföldön él?

Figyelt kérdés
Annyiszor látom és hallom az utóbbi időben, hogy ez is kiment az is kiment és baromira bejött szinte mindegyiknek az élet. Berlin, London, ilyen-olyan osztrák/bajor kisváros. Még azoknak is szuper az életük akik valami kulimunkát végeznek és eközben félretesznek, eljárnak szórakozni, focimeccsekre, sörözni a haverokkal, barátnővel ide-oda. Én pedig koros egyetemistaként küzdök a diplomámért és valszeg tartós munkanélküliként fogok kimenni a nagybetűs életbe pályakezdőként miközben képtelen vagyok angolból eljutni C1 szintre (de még a B2 is necces). Annyira irigylem azokat a talpraesett, okos fiatalokat, akik megváltoztatták az életüket külföldön.

2019. okt. 22. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Attól mert csupa jót hallasz, nem biztos h minden arany ami fénylik. Én itthon is, és mindenhol jól érzem magamat!
2019. okt. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell mindent benyalni amivel a külföldön dolgozók dicsekszenek.Nem mondom,van akinek tényleg bejön,de van olyan is aki koldusszegényen kullog haza.Meg kell dolgozni ott is a pénzért.
2019. okt. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem attól leszel értékes ember, hogy külföldön vagy! Rengetegen vannak kint is, akik szenvednek, hidd el. A problémáit mindenhova magával viszi az ember, itt nem külső megoldást kell keress, hanem tekints magadba, hogy mivel vagy elégedetlen.
2019. okt. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Hát persze hogy kolbászból van a kerítés a külföldre szakadt szakadtak meséiben. Majd bevallják, hogy még rosszabb, mint itthon, nem?

A pénz gyenge (csak a hazai keresethez mérten álomfizetés, kint a gyapotszedő ugyanolyan alulfizetett senki, mint itthon, az árak meg ugyanolyan magasak, mint itthon), ráadásul ott még idegen is. Nyolcan-tízen osztoznak valami szakadt putrin, amit épphogy tudnak fizetni.

De te csak kergesd a szivárványt.

2019. okt. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nem érzek így. Aki igazán talpraesett az itthon is boldogul és nem hagyná hátra a baráti társaságát/rokonságát.
2019. okt. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem, pont nincs kedvem másodrendű polgárként élni egy országban, sem pedig kulák munkát végezni. Az én exem is dolgozott kint, eljárt inni, volt együtt szintén kint dolgozó csinos munkáscsajokkal (ez még azelőtt volt, hogy összejöttünk), és közben végig nyomorultul érezte magát. Lett egy valag pénze, csak közben elsorvadtak az itthoni kapcsolatai, egy sz4r szociális sztrátában kellett mozognia és teljesen kiégett lelkileg.


Az angolt azért tanuld, manapság már elég alap.

2019. okt. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En ugy latom azok mennek ki akik itthon nem tusjak megallni a helyüket.
2019. okt. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!