Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért van az, hogy felnőttként...

Miért van az, hogy felnőttként életképtelenebb vagyok, mint gyerekként voltam? Van köztetek, aki hasonló helyzetben van?

Figyelt kérdés
Magyarul visszafejlődtem. 26 vagyok, egyetemen vegetálok, nincs keresetem, anyámékkal lakom egyedül és semmi jövőképem. Gyerekként sokkal komolyabb terveim voltak, motivált voltam és el tudtam sok mindent magam intézni. Egyedül ide-oda menni, manapság pedig a 4 fal közül se megyek ki otthonról csak ha nagyon muszáj. Annyit értem el, hogy lett egy jogsim meg felvettek egyetemre, de semmi másban nem léptem előre, víziókban/életfelfogásban pedig inkább csak vissza.
2019. okt. 22. 23:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Hát , de nem azért írsz ki egy kérdést, hogy valami megmondó ember megválaszolja? #5-ös vagyok, az indulási "pozíciónk" is hasonló, nincsen semmi gond, semmi nagyon hatalmas, ne legyél mérges másokra, mert nekik jobb, ne ezzel foglalkozz, hanem magaddal, hogy neked mi lenne a jó, és te a mostani helyzetedben mit tudsz tenni érte. Senkimás helye, köze sorsa , kiinduló pontja nem számít, én is bánom , hogy leírtam , ha nem segített, de ha a saját életed nem kielégítő, neked kell körbecsekkolgatni magadban meg a környezetedben, miképp tudsz segíteni magadon. :/ de együttérzek veled és minél előbbi megoldást kívánok!
2019. okt. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Hasonló vagyok én is.

Jogsim vagyok, egyetem megy (mérnöki kar), van jónéhány haverom, mégis életképtelennek érzem magam minden szegmensben. 19F

2019. dec. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Jogsim van*

Na látod, ezt is elírtam.

2019. dec. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Úgy tűnik, kedves kérdező, hogy az eredeti kérdésre az a közösségi válasz, hogy mert sokszor ilyen az élet. Gyerekként mindenki a saját kis szuperhőse, tele- néha irreális- vágyakkal, izgalmasan fontos döntésekkel, mint szertelen, gondtalan gyermek könnyen szocializálódik- gondoljunk csak arra, mennyivel egyszerűbb volt 5 évesen segítséget kérni a boltosnénitől, mint 13 évesen- ahogy múlik az idő, és egyre többet csalódunk, talán egyszerűen csak egy adott ponton realizáljuk, mennyire igazi, szóval átlagos és közönséges az élet, így egyszerűen mondjuk az adott szakmát már túl komolyan vesszük hogy gyermeki fejjel belevágjunk de nem vesszük elég komolyan hogy felnőtt ambíciót fűzzünk hozzá.. szerintem próbálj meg mélyvíz-szinten belevágni egy ERASMUS projektbe, van egy csomó program (pl.az educatio kiállításokon de szerintem a neten is utána tudsz nézni) ahol az adott(saját) egyetemi szak 2 félévét valahol külföldön tudod tanulni, vannak simán csak utazgatós-ismerkedős nemzetközi és magyar lehetőségek (például CCC-napokig tartó beszélgetős-önismereti lófaszka) vagy legalábbis nézz utána hogy mi tudna téged kicibálni a komfortzónádból.

Hogyha gyerekkorodban nem volt ezzel problémád, biztosan nem vagy életképtelen!♡ sokkal inkább depressziószagú, amit mondasz. Amennyire magamon tapasztaltam, csak úgy lehet kijönni belőle, ha nem hagysz magadnak lehetőséget visszabújni a kis gubódba, pár nap kétségbeesett szorongás és önostorozás után úgyis bekerülsz egy flow-ba ami továbbvisz:) szóval mondjuk egyszer kimenni bulizni vagy egy pár napra felelősséget vállalni (mondjuk a diákmunkák-ilyet is sokat csináltam) szerintem nem fog sokat segíteni..

A nárcisztikus tutimegmondókkal, akik egy ilyen kérdésre csak felsorolják koronáik kötelezően csodálnivaló ékköveit, ne foglalkozz- ők minden kérdésre ezt válaszolnák, és nem biztos, hogy boldogabbak mint te;)

2020. márc. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!