Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha valaki olyan családból...

Ha valaki olyan családból jön, ahol nincsen kommunikáció és odafigyelés egymásra, abból hogyan válhat magabiztos, szeretett ember?

Figyelt kérdés
Nekem ilyen a családom, és úgy érzem, mintha meg lennék átkozva. Bárhova megyek, végülis mindig egyedül maradok. Ez mindenre kihat az életemben, semmire sincs motivációm, mert nagyon nyomaszt az egyedüllét. Nem fizikailag vagyok magányos, hanem nem vagyok beágyazódva sehova, nem volt soha egy meghitt családi légkör, ahol én önfeledten lehettem volna fiatal és számíthattam volna a szüleimre. És most ahogy figyelem magam, olyan, mintha ezt másoktól akarnám valahogy megkapni. Csak kapni tudok, adni nem. Lányokból is max. ilyen sérült csajokat vonzok be, és nagyon elegem van ebből. Az egész életem ilyen lesz? Mindenre rá fogja ez nyomni a bélyegét?
2019. okt. 23. 23:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem akarlak meg sérteni de neked legalább már össze jött egy lánnyal valami.
2019. okt. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát ja. 26 éves koromra szexeltem kb. hatszor. Ez aztán a siker...
2019. okt. 24. 00:20
 3/11 anonim ***** válasza:

Valakinek sikerül, valakinek nem... Nekem sikerült, azt hiszem, legalábbis egészséges önbizalmam van, és szerintem sokan szeretnek, de ehhez sok idő és önfejlesztés kellett. Elég sok pszichológiai témájú könyvet olvastam, próbáltam fejleszteni az emberismeretemet, kommunikációs készségeimet. A magabiztossághoz nem árt, ha tanulsz, képzed magad és sikereket érsz el valamilyen területen, illetve odafigyelsz valamennyire a külsődre is, plusz nem árt egy kis jó modor sem. Ahhoz, hogy mások szeressenek, tenned kell valamit másokért, és a negatív érzelmeket, rossz gondolatokat, hozzáállást leküzdened. Ha nyugodt és derűs vagy, mások is szívesebben találkoznak, beszélgetnek veled, több pozitív kapcsolatod alakulhat ki.

Én is egy "sérült csaj" voltam, akkoriban én sem tudtam normális pasit találni, nem véletlenül. Először neked kellene változnod, aztán jönnek majd jobbak is. De lehet, hogy hamarabb találsz egy "sérült csajt", akit igazából tudsz szeretni és egymást támogatva másztok ki ebből.

2019. okt. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én meg úgy vagyok vele, hogy egy sérült csajjal csak egymást hátráltatnánk. Két mínuszból itt nem lesz egy plusz. Ha neki is önbizalomra van szüksége, és az nekem sincs, akkor honnan adjak?
2019. okt. 24. 01:06
 5/11 anonim ***** válasza:
Attól, hogy valakinek nincs önbizalma (nincs tisztában a saját értékeivel, lebecsüli magát), még adhat a másiknak szeretetet, támogatást, megbecsülést, egy stabil pontot az életben. Ebből akár mindketten profitálhatnak.
2019. okt. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Fú ezzel én is így vagyok. Én azt csináltam, h megtanultam élvezni az egyedüllétet. Így egyszerűen nem jut idő arra, h ilyenekre gondoljak. Ha emberek közé megyek, fel sem merül bennem, h barátkoznom kéne. Ha muszáj, akkor tudok beszélgetni felszínesen, még élvezem is, de nem megyek tovább. Ha többet akarnék akkor szoronganék.


Meg van azért pár ismerősöm, akikkel mélyebb a kapcsolatom, csak ritkán tudunk találkozni.


Amúgy sztem, akkor járhatsz sikerrel, ha sokszor jársz emberek közé, és akikkel egy picit rosszul érzed magad, oda többé nem mész. Akikkel jobb, oda többször mész, és az évek alatt kialakulhat ebből egy baráti társaság is akár.

2019. okt. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kérdező,hogy érted azt hogy sérült nő?
2019. okt. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: olyan, mint én, vagy rosszabb. Mondjuk alkoloholfüggő volt az apja vagy narcisztikusak a szülei. Amúgy elég kevés nem sérült családot látok. De nekem az lenne a cél, hogy ilyenbe kerüljek.
2019. okt. 24. 15:07
 9/11 anonim ***** válasza:
26 éves koromra én még ennyire se jutottam soha kedves kérdező, úgyhogy már jócskán be előztél így is. Majd ha sikerül a kérdésedre valami jó kis választ kapni akkor oszd már meg velünk is.
2019. okt. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt kiegyensúlyozott családom.

Apámnak sem kellettem már kisbabaként.


Nos, nálam az történt, hogy én amit nem kaptam meg: szeretet , törődést, figyelmet azt másoknak akartam adni, hogy ők ne éljék át ugyanazt a borzalmat amit én.


Az az egy gond, hogy nem akarom , hogy viszonozzák. Hisz gondolom , nem véletlen, hogy bántottak engem. Valami lehet bennem ami ezt váltja ki az emberekből.


Így megmaradok önzetlen jobbítónak :)

2019. okt. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!