Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Milyen pszichés betegség...

Milyen pszichés betegség alakulhat ki, ha nem kommunikálsz senkivel?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam meg szó volt a suliban erről, hogy akár testi tünetek is jelentkezhetnek, de csak ennyit mondott a tanár.

2019. máj. 25. 14:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
49%
Elhalnak a hangszálaid,vagyis halkabb lesz a hangod,ha nem használod,mellesleg beszűkűlt gondolkodás lesz a vége. A szociális készségeid pedig elhalnak. A kommunikációs készséged is elromlik. Beszéd hibád is lesz. Magányos leszel,ami végül depresszióba visz.
2019. máj. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2019. máj. 25. 14:44
 3/21 anonim ***** válasza:
60%

Én tanári szakon tanulok egyetemen és igen, jól hallottad, amit a tanár mondhatott neked. De ezt inkább úgy kell felfogni, hogy a "nem kommunikálás" mellett az is számít, hogy pl. pesszimistán látod a világot, esetleg csak az extrinzik (anyagi) javak tesznek boldoggá, nem szereted más társaságát, szomorú vagy 0-24-ben stb.


Tanárként majd pl nekem is erre kell figyelnem, hogy melyik diák vonul el a többitől és ha tényleg súlyos az eset, akkor be kell avatkozni (nyilván egy pszichológus segítségével).


Nekem nincs sok barátom, mert nem vagyok nagy partiarc, de azért elboldogulok és nekem a család helyettesíti a haverokat. Persze, jobb lenne, ha több barátom lenne, akikkel lehetne programot tervezni, de ettől még nincsenek fizikai vagy pszichés problémáim.


A testi tünetek jelentkezése csak nagyon súlyos lelki és érzelmi problémáknál jelenik meg. Azért tudom ilyen részletesen, mert tanulmányt kellett írni róla, de érdekes is :)

2019. máj. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
A vicc az, hogy rajtam egy tanár sem segít, pedig pszichológus az osztályfőnököm.
2019. máj. 25. 14:47
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
Atyavilág, hogy lehet ennyi zöldséget összehordani, hogy "elhalnak a hangszálaid" meg "beszédhibás leszel"! Olyan nincs, hogy valaki senkivel nem kommunikál, ha meg magányos, akkor a depresszióból eredően bármilyen testi betegség kifejlődhet a gyakori megfázástól a magas vérnyomáson át az elhízásig és a rákig. Nincs rá törvény.
2019. máj. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
És fordultál hozzá segítségért? Hogy kell azt érteni, hogy senkivel nem kommunikálsz?
2019. máj. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Pedig ha nincs használva,akkor elhalnak. Olvass utána.
2019. máj. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Elhiszem, az én tanáraim sem voltak a helyzet magaslatán hogy őszinte legyek :D konkrétan nem is érdekelték, hogy milyen érzéseink vannak és ha konfliktus volt két gyerek között (engem is megtalált néhány ilyen hülye egyébként) akkor mindig csak az igazgató hatalmával sikerült megoldani. Pl csak fenyegetések által, hogy ha valaki lelki terrort intézett a másikkal szemben, akkor kirúgással fenyegették stb.
2019. máj. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nekem a vállam nonstop fel van húzva idegeskedés miatt egyszerüen nonstop ideges vagyok pesszimista és nagyon magamat lekicsinylő

Képes vagyok napokigsenkivel se beszélni anyámon és a páromon kivül.

Bulizni utálok meg piálni is tv-t se nézek szoval nem vagyok kedvenc

22/n

2019. máj. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Az iskolában szó szerint senkivel nem beszélgetek. Max, ha hozzám szólnak, mert illik visszafelelni, de nem tudom bővebben kifejezni magam.

Egy online barátom van, de ő tényleg barát már pár év óta, nem holmi kis ismerettségről van szó. Elég messze lakik, szóval nem tudunk találkozni.

Itthon csak a nagyimmal beszélek, ha hozzám szól vagy kérdezek tőle valamit. Apám, anyám nincsen mellettem.

A hangom viszont tényleg halk, ha valaki egyáltalán szeretne beszélni velem. Gátlásos vagyok, sokszor bántottak az emberek kiskoromban.

2019. máj. 25. 14:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!