Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A bátyám egy életképtelen,...

A bátyám egy életképtelen, abnormális, vagy szerintetek ez elfogadott?

Figyelt kérdés

33 éves, és már lassan 20 éve hogy a számítógépes játékok teszik ki az életét. Az egyetemet abbahagyta 3 év után, majd elkezdett dolgozni, ennek már kb 6-7 éve. A munkán kívül nem lép ki a házból soha, az ébrenlét minden percét gépeléssel tölti. Emberi kapcsolatai soha nem voltak, kizárólag skypeon keresztül beszél egy két gamer társával. Sokszor együtt irtanak patkányokat, szállítják az árut kamionokkal, vagy harcolnak a II. világháborúban.


Az itthoni munkákból nem veszi ki a részét, csak enni és wc-re megy ki a szobájából. Pénzt azért ad le havi szinten. Mit gondoltok róla, titeket idegesítene?



2019. nov. 15. 17:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
56%
Engem nem idegesítene a Te bátyád.
2019. nov. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%
Nem normális. Beteg, függő. Nem élnék ilyen emberrel. Egy óriás óvodás.
2019. nov. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem meg a házimunkán kívül rendben van. Nekem is életem egy részét a játékok teszik ki, alakultak ki kapcsolataim onnan, szóval még csak azt sem mondhatod, hogy nincsenek emberi kapcsolatai.
2019. nov. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem egyáltalán nem normális ez a viselkedés. Viszont felnőtt emberként a saját döntése hogy mivel tölti a szabadidejét. Én a szüleid helyében nem tudom hogy megtűrném-e ezt, főleg hogy a házimunkába sem segít be, ami alap lenne.
2019. nov. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

Szomorú életforma.


Valószínűleg nem tudja miről marad le és nem is akar változtatni, mert az óriási energiát venne igényben.


Sokan vannak így, szóval valamennyire normális, de attól még szomorú.

2019. nov. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
50%
Elárulnátok hogy mi abba a nem hasznos hogy feltettem egy kérdést a kérdezőnek?
2019. nov. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
50%
Egyre több ilyen ember van/lesz, mert az emberi kapcsolatok sorra elsilányosodnak, ezért ebbe, ilyenekbe temetkeznek bele.
2019. nov. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem ha neki ez így jó, akkor nem gáz. Onnantól, hogy eltartja magát, belead pénzt, becsülendő.


Ennél sokkal rosszabb helyzet az én sógorom, aki 38 éves, életében egy hónapot dolgozott, de kirúgták, azóta a szülei tartják el. Ugyanakkor ő sem segít a házimunkában, egész nap netezik, ráadásul akkor sem segít, ha egészségügyről van szó.

Mikor anyósom eltörte a bokáját a ház előtti jégen, sógorom nem volt képes bevinni a kórházba, hiába volt ott, a férjemnek kellett egy órányi távolságról odamennie, és elvinnie. Meg minden más orvosi vizsgálatra is a férjem viszi a szülőket, nyírja a füvet stb.

Ráadásul a sógornak dührohamai is vannak, üvöltözik, káromkodik a szülőkkel. Próbálták már rábeszélni, hogy menjen el pszichológushoz, fizették is volna, de neki szerinte semmi baja, pedig fél kimenni ő is a lakásból, fél az emberektől.

Barátai, akik voltak páran, már eltűntek.

Nem tudom, mi lesz vele, ha a szülők meghalnak...

2019. nov. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
50%

18#


Mondjuk a leírtak alapján vele nem az a baj, hogy lusta vagy életképtelen akarna lenni hanem olyan szinten szorong, hogy fél elhagyni a lakást.


Ez egy valós probléma ... Van olyan családi ismerős, akinek a fia már legalább 2 éve nem hagyta el a lakásukat, még érettségie sincs.


Nem, mert nem akart volna, csak egyszerűen ennyire fél a külvilágtól. Erről ő nem tehet.


Nyílván ebből is van kiút, csak nagyon nehéz. Olyan mint a hajléktalanság. Papíron abból is ki lehet lábalni, plusz van pár ember akinek sikerül, de abban a helyzetben a legtöbb ember nem tudna semmihez sem kezdeni...

2019. nov. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
54%

#19

Én értem, hogy nem lusta a sógorom, hanem szorong, de a tény attól még tény marad, hogy önálló életre nem képes, magát nem tartja el, ergo életképtelen.


És azért hoztam fel őt példának, hogy az én szememben az abnormális szint ez, és ehhez képest a kérdező által felhozott példa a szememben még életképes.

2019. nov. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!